Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hívő vagyok és lehet hogy...

Hívő vagyok és lehet hogy terhes! Mit csináljak ha jön a 4. baba?

Figyelt kérdés
Elvetetni nem szabad, mert számon kéri az Úr rajtam ha megteszem! Mit csináljak ha terhes vagyok?Segítsen valaki!
2009. jan. 21. 12:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a biológiai ok alatt azt értem, hogy pl ha földhöz vágsz egy poharat, és eltörik, annak fizikai okai vannak. Ha pedig egy ondósejt megtermékenyít egy petesejtet.... annak is. persze lehet nem hallottál még ezekről.

De hogy értsd miről beszélek: ha úgy estél teherbe, hogy védekeztetek, akkor is biológiai az oka, de legalább elfogadható, ha sorsszerűnek, isteninek tartod, mert nem volt nagy az esélye, és a szándékaiddal is ütközik.

Hidd el a legtöbb dologért vagy te vagy a felelős, vagy más emberek.

2009. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Képzeld tudom hogy az ondó és petesejt biológiai és az egész szervezet is. Ne nézz bugyutának, viszont a lelket nem mi öntjük a leendő gyerekbe. A lelkünk mozgatja a testet, úgyhogy felesleges a vita, mert azt meg Isten adja. Csak Ő ad életet és csak is Ő vehet el életet. Egyébként meg nézd meg a halottat lélek nélkül. Ennyi az ember biológiailag.


~ÜDV~

2009. jan. 30. 11:58
 53/62 A kérdező kommentje:

Egyébként lehet, hogy te nem hallottál még sokmindenről?

A lét nem csak egyoldalú. :)


Mostmár tényleg: üdv.

2009. jan. 30. 12:01
 54/62 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak Isten vehet el életeket, akkor mégis hogy lehet felrobbantani meg kiirtani tömegeket? Persze a te álláspontodat nem lehet támadni, hiszen tökéletesen ráhúzható mindenre. Ennyi erővel MINDEN úgy van ahogy Isten akarja. Csak akkor hol a zsabad akarat? Szóval a gyermek születését magadnak köszönheted jó eséllyel. A lélek meg egy másik dolog. Vagy most mit tett volna Isten? Nem ad hozzá lelket? :D
2009. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

Már elnézést,de mivel sok minden felháborít a felfogásodban ezért végig sem tudtam olvasni mindent.

Te azt írod a szeretetnek agyon kell nyomnia mindent.Akkor kérdem,miért kérdés az a pici lény élete a pocakodban?Egyáltalán ,hogy fordul meg kétség benned iránta,hogy nem akarod,nem akartad???És ez nem hívvőség kérdése.A másik ami már az elején kiakasztott.Én ateista vagyok totál,de tiszteletben tartom más gondolkodását a hittel kapcsolatban,tudok a témában vitatkozni de nem szándékozom,de már az elején megütött ez az írásod..Ez a különbség hívő és hitetlen között,de nem ecsetelném!------Ha valakinek tuti a házasélete az már utánna nagyon nehezen védekezik. Puszi :o)


Szóval te megkülönbözeteted a hívőket és a hitetleneket...!Ez nem baj,de akkor sztem nem ide kellen írnod hanem valami vallásos oldalra.És ez most nem sértés.

Ha te tisztában vagy azzal,hogy készül a gyerek márpedig igen és azzal is mit enged meg a vallásod,akkor tisztában kell lenned azzal ha teherbe esel meg kell tartanod a gyermeket,mert az Úr ajándéka.De ha ebben kételkedsz akkor a hited mennyire tiszta..?..Ezt csak magadnak válaszold meg.

Nekem vannak vallásos ismerőseim és sokat találkozunk,független a hitünktől és igen is védekeznek,mert bár azt mondják a vallás nem engedi meg,de jobb mintha felelőtlenül szülne össze vissza. És igen egyet értek vele.Igen is meg kell találni az arany középutat a valóságban és az égiek között.Ha ti tudjátok,hogy nem tudtok vállalni több babát tenni kell valahogy ellene,nem a kicsit büntetni.Annak örülni kell,hogy egészségesek vagytok és lehet sok gyermeketek,de ez nem ide tartozik.Itt a földön egészségben kell nevelni a kicsiket,mind lelkileg mind testileg.És ez azon is múlik,hogy te akartad e a babát vagy sem.Én házasságban élek a férjemmel, több mint10éve vagyunk együtt, de igen is teszünk ellene ha nem szeretnénk babát,mert ez így helyes.Ha te úgy vallod,hogy ez nem helyes rendben,de akkor ne kételkedj magadban és abban,hogy e babának itt van e a helye köztünk,mert akkor a válasz igen.Itt a helye és szeretni kell és szavaiddal élve a szeretetnek el kell nyomni mindent!Még a kétségeket is!!!!Kívánom,hogy szeresd azt a babát aki benned él és ne azon töprengj,hogy nem akarod.

Amúgy meg nem biztos,hogy attól,hogy egy napot késik baba van,mert lehet az idegességtől is meg sok mindentől is,de ha igen viseld büszkén és szeressétek.Nem megbántani akarlak,de gondolkozz egy kicsit reálisan is!1kisfiú mamája

2009. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: igazad van. A védekezés nem a tuti házasélet ellen van, hanem a gyerekáldás ellen. Így talán PONTOSAN azoknak kell védekezni, akiknek tuti a házaséletük, mert náluk rendszeres a szex is.

Tudomásom szerint Isten elítéli a gyereknemzésre nem irányuló szexet. Akkor aki hívő, miért szexel ha nem kell több gyerek neki? Ha meg mégis szexel, akkor lehet nem is annyira hívő, amennyire annak vallja magát...

Én amúgy nem vagyok vallásos, szeretem a szexet is, most nem védekezünk, mert babát szeretnénk és nekünk nem jön össze, pedig akarjuk. Más pedig nagy vallásos fejjel azon gondolkodik, hogy akár el is vetethetné. Ez nagyon igazságtalan...

2009. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:

Utolsónak üzenem, kérlek olvasd el helyesen a kérdésem, mert rosszul olvasod. Ha meg nem rám céloztál vele, akkor bocsi.


~üdv~

2009. jan. 31. 20:55
 58/62 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam, és a válaszokat is. És pontosan azért írtam le, amit leírtam. Ha terhes vagy, szülj! Vagy előzd meg a terhességet! És ne fogj semmi döntést arra, hogy hívő vagy vagy bármi. A TE döntésed, és magaddal nézz szembe!
2009. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a megfigyelésem amúgy, hogy a magukat kifejezetten vallásosnak gondolók és a magukat kifejezetten ateistának mondók közül inkább az utóbbiak nyitottak az előbbiekre...

Ja egy kérdésem azért lenne és erre válaszolhatna a kérdés írója, ha már az előző kérdésemre nem akar. (Nem is lehet rá válaszolni értelmesen, éppen azért tettem fel neki!)

Szóval egészen pontosan honnan is vetted azt, hogy a fogamzásgátlást nem komálja Isten? Mert ezt az egyház találta ki csak azért... Nos?

2009. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Nem fog válaszolni. A felszínes emberek úgy kerülik el a számukra kellemetlen helyzeteket, hogy egyszerűen nem vesznek róluk tudomást, minthogy be kelljen látniuk, hogy talán tévednek, talán az amiben hittek, hisznek, nem felel meg annak a képnek, amit elvárnak, illetve amit a környezetük elvár tőlük. Le lehet pontozni. :-)
2009. febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!