Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezt tudtátok? Akik ikreket...

Ezt tudtátok? Akik ikreket szeretnénke, elolvasnátok?

Figyelt kérdés
én most tudtam meg,h akkor is lehet kezeláést kérni ha egészséges vagy lehet is/van is gyereked,de ikreket szeretnél
2010. nov. 9. 16:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha nem lpmbikról beszélsz, akkor mért nem egyértelmüen tetted fel a kérdést, már ne is haragudj! Annyit írtál, hogy akkor is lehet kezelést kérni. De milyet? Arról nem beszéltél. És amikor a lombikos válaszoló felvetette, akkor csak kikérted magadnak, és abból az is jött le, hogy igen, arra gondoltál. Akkor most mi van?
2010. nov. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
igen,gyógyszeres segítség. de ha még lombik is lenne,ez miért fáj egyeseknek?? nem értem!!!!!!!!!!
2010. nov. 10. 09:17
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem fáj, de nem tartom fernek akkor sem. Azért azok drága kezelések, és ugye az első 5 alkalmat állja az OEP. Illetve csak a kezeléseket, meg néhány gyógyszer árát valamennyire kompenzálja. És azért tudjuk milyen helyzetben van az ország, az egészségügy, és ez szintén ok arra, hogy ne "pazaroljanak" olyanra, akinek lehet simán természetes úton is gyereke, csak mert ő ikreket akar, mert lehet, hogy 4.-et már nem vállalhatna be, amikor amúgy is ott van már 2-3. Arról nem is beszélve, hogy sem a gyógyszeres kezelés, sem a lombik nem garancia arra, hogy valóban ikrek lesznek. Persze esélynövelő, az tuti, de nem garancia rá. Rengetegen vannak, akiknek ilyen módszerrel is "csak" 1 lett. Mégegyszer mondom, nem fáj, nekem aztán mindegy, de ez a véleményem erről. Ennyi!
2010. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%

Az első válaszoló vagyok, a 27 hetes lombikos kismami.


Az utolsó hozzászólóval MAXIMÁLISAN egyetértek.


Nekem aztán egyáltalán nem fáj, hogy Neked hány gyereked van. Csupán arról van szó, hogy NEKED FOGALMAD SINCS arról, hogy egy meddő pár mennyit vár arra, hogy végre szülő lehessen, sokszor hosszú hónapok és évek telnek el mire rád kerül a sor a meddőségi központban és akkor sem biztos, hogy az első kezelés sikeres lesz.


igen, nekem is több embriót ültettek be és "csak" egy baba maradt meg és nagyon sok lombikos ismerősömnél is csak egy baba maradt. szóval ennyit az ikres "kezelésről". Ha Neked is csak egy marad meg akkor mi van? Csupán annyi, hogy miattad (mert egészséges vagy és természetes úton is lehet gyereked) a meddő pároknak még tovább kell várakoznia, hogy végre sorra kerüljenek, mert elveszed tőlük a helyet és időt. (merthogy tavaly októbere óta törvény szabályozza, hogy egy hónapban hány tb támogatott kezelést végezhet egy klinika).


Ja és úgy látszik fogalmad sincs a lombik vagy akár a sima gyógyszeres peteérés serkentő kezelések EGÉSZSÉGÜGYI HATÁSAIRÓL. Nehogy azt hidd, hogy meg se kottyan és majd sitty sutty ikrekkel leszel terhes. Egy ilyen kezelés NAGYON megviseli az ember szervezetét és aki arra hajlamos annak lehetnek akár hosszabb távú egészségügyi következményei is. (pl én makkegészséges vagyok, a férjem meddő és emiatt kellet a lombik, de a hosszú hormonális kezelések következtében sajnos az én petefészkeim is kezdték felmondani a szolgálatot, pedig mondom fiatal és egészséges vagyok).


Na erről ennyit

üdv

egy kismami

2010. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Meg van a véleményem arról a dokiról is aki egészséges nőknek ír fel ilyet....inkább mindenféle kezelés nélkül legyen egy egészséges babám mint akár milyen beavatkozással kettő...a másik hogy a szervezetet is sokkal jobban megviseli az iker terhesség...


a másik hogy megkérdezhetem hogy miért csak császáros szülésben gondolkodsz????????????és miért szültél eddig császárral?

2010. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

11:34-es vagyok. Mielőtt meggyanúsítanál, hogy keserüségből ellenzem az ilyet, elmondom, hogy nincs problémám a teherbeeséssel, sőt elég termékeny vagyok, ha eltervezzük tuti biztos, hogy már első hónapban terhes maradok. De látom azt, főleg itt gyakorin, hogy hányan vannak, akik küzdenek hónapról hónapra, majd külsö segítségre, kezelésekre szorulnak, amikből lehet, sőt gyakran többre is szükség van, hogy végre egy babájuk legyen. Számodra lehet, hogy az nyomós oknak számít, hogy neked nem elég egyszerre egy baba, vagy a megálmodott 4 helyett csak 3 gyereked lesz összesen, de hidd el, ez nem az. Ha neked meg ez lelki törést fog okozni, hát ne haragudj, de nem sajnállak. Biztos vagyok abban, hogy sok meddő nő is tervezett nagy családot, de a sok küzdelem után az egy, esetleg 2 gyermekükkel is nagyon boldogok lesznek.

Ettől függetlenül nekem aztán mindegy, hogy te mit csinálsz, felőlem tömheted magad feleslegesen gyógyszerekkel, meg hormonokkal, amiből aztán lehet mégiscsak 1 gyereked lesz, de jó lenne ha meglátnád a dolgok hátterét, és visszafognád a fennhéjázó, "kikérem magamnak" stilusod.

2010. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

1. A kérdésetedet úgy tedd fel, hogy értelmes magyar mondatban megfogalmazod, hogy mire gondolsz. Ne utólag pöffeszkedj, hogy senki nem beszélt a lombikról. Annál is inkább, hogy még rá is kérdeztek konkrétan, amire te nem válaszoltál, csak nekiálltál háborogni, és abból a válaszból tényleg az jött le, hogy arra gondoltál.

2. Hogy jössz te ahhoz, hogy így belegázolj mások lelki világába? ("sajnálom, h te keserü vagy mert h lombikkal sikerült csak a baba.") Azért mert tett egy megjegyzést a divatból ikreket akarásról, mért akadtál ki? Tudod akinek nem inge...

Normális hangnemben, sértegetés nélkül is le lehet írni, hogy mi a szitu nálad.

3. Lombikot biztos, hogy nem csinálnak ilyen okokból, hogy ezt mért ellenzik egyesek, azt már kifejtették előttem.

Azért az emberi szervezet egy terhesség kihordására lett "kitalálva". Sokszor hiába fogan meg 2 baba, csak 1 marad meg, ez sem véletlen. Kutatások szerint kb. minden 10. terhesség ikresnek indul, de csak közel minden 100. szülésre jut egy ikerszülés.

Gyógyszeres kezelés alkalmazása teljesen egészséges nőknél sem hiszem, hogy teljesen legális, ahogy a lombikos kismama is írta, egészségkárosító hatásai lehetnek, és nem is garantált, hogy sikerül az ikerterhesség. De ha te orvosod hajlik rá, akkor uccu neki, aztán vagy sikerül, vagy nem.

2010. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!