Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van igazság alapja annak,hogy...

Van igazság alapja annak,hogy a teltebb,testesebb nők ( és itt most nem a kórosan elhízott nőkre gondolok akik nyomnak vagy 200 mázsát ) termékenyebbek mint a vékonyabb,karcsúbb nők,vagy ezt csak a régi kor emberei gondolták így?

Figyelt kérdés

ma 08:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A régi kor emberei az akkori helyzetben helyesen gondolták, mivel akkoriban a vékonyság egyet jelentett az éhezéssel, hianybetegségekkel.

Nem azért voltak vékonyak, mert sportoltak, számolták a kalóriát és egészségesen étkeztek, hanem mert nem jutottak megfelelő mennyiségű ÉS minőségű tápanyaghoz.

Ma már egy nagyon vékony ember se feltétlen vitaminhiányos, rossz egészségi állapotú, ezért csak az anorexiával egyenértékű vékonyság az, ami gátolja a termékenységet.

ma 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Amíg eü. problémát nem von magával a súly (akár túlsúly, akár túlzott vékonyság), nem hinném, hogy befolyásolja.


Első gyerekemmel 79 kg-osan lettem terhes, 5 hónap próbálkozás után az exemmel, de úgy, hogy ott nem volt pontos a ciklusom.


6 évvel később jöttem össze a férjemmel. A második aktív hónapban terhes lettem. Akkor 69 kg voltam, viszonylag pontos ciklussal (néha volt eltérés.)


3.baba egyetlen középidős, nem védekezős szexből (65 kilósan, ami nekem mondhatni normál súly, halálpontos ciklussal.)


4.baba menzesz alatt, (igaz a vége felé), olyan gyógyszert is szedtem, ami csökkenti a fogamzóképességet (nem fogamzásgátló), szintén 65 kilósan, pontos ciklussal.

Decemberre várjuk.

ma 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Passz nem tudom.

En mindig is duci voltam es termekenyseggel sem volt baj soha.

ma 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nincs. Régen azért gondolták ezt, mert akkor gyakoribbak voltak a kórosan soványak is (mert egyszerűen nem volt elég étel), ami, az elhízottsággal együtt nem kedvezett a termékenységnek, hisz néha a vérzés is megszűnyik az éhezéstől.

De akinek volt egy kis feleslege, az azt jelképezte, hogy ő jól él, nem nélkülöz, van tartaléka.

Egy betegségnél vagy szűkösebb időkben előnyt jelenthetett, akinek volt tartaléka. Ezért hihették életképesebbnek.


Szerintem sokunknak voltak/vannak olyan szülei, nagyszülei, akiknek mániájuk az etetés. Kisgyerekben is régen az maradt jobb eséllyel életben, aki evett rendesen.

ma 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez azokra a vékony nőkre igaz, akik kórosan vékonyak és/vagy olyan szinten sanyargatják a testüket (eszement koplalással, egészségtelen"diétákkal stb), hogy leáll a ciklusuk. Mint minden szélsőség, ez is kihathat a termékenységre. De itt ne azokra a vékony nőkre gondolj, akik normális értékhatáron belül vannak, hanem az alultáplált, kóros vékonyságra.
ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
170 centi vagyok, 57kg (mindig sovány voltam), a húgom 168 centi és 90kg. Pontosan ugyanannyi gyerekünk van.
ma 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!