Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a gyerek...

Mit tennétek ha a gyerek nagyon elhízott?

Figyelt kérdés
Nővérem lánya 14 éves és 150 cm-hez 100 kg a súlya..nővérem is kövér, de nem mindegy, hogy 14 vagy 40 évesen ennyi valaki. 2 hét múlva kezdi a középiskolát, de már most sír, hogy csúfolni fogják. Így sincs egy barátnője sem. Az általános iskolában is csak azért nem csúfolták, mert tesóm ott tanít. Nővérem meg csak annyit mond, hogy ezt örökölte meg nem tehet lakatot a hűtőre. Nem érti, hogy egészségügyi problémák is lehetnek így.

#Gyerek, tini, túlsúly, elhízás,
aug. 20. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülőnek kéne tenni, de láthatóan nem akar. Az egész családi étkezési kultúrával gond lehet, hisz anyuka is elhízott.
aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyszer elvitte orvoshoz és mondta az orvos, hogy adjon le 40 kg-ot mert nem fog sokáig élni. Erre tesóm azt mondta, hogy milyen hülye az orvos. Én nem merek semmit szólni neki, mert megsértődik, csak szegény lányt sajnálom.
aug. 20. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Mi a problema?

Mo Europa legtulsulyossbb orszaga. Minden 4. ember dagadt.

aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Neked panaszkodik a súlyával kapcsolatban a kislány?

Mert ha igen, akkor közvetlenül neki is beszélhetsz a túlevésről és a mozgás előnyeiről.

Sajnos az ételek minőségére, ha anyuka nem partner, nem lehet vele mit tenni, de a másik kettővel ő is tud magán segíteni.


Tudom tudom senki se szóljon semmibe, nem ő az anyja, de azért egy tinilánnyal csak beszélhet a nagynéni is, ha a lány kezdeményezi a témát, szerintem.

aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Mi ugyan családilag is noszogattuk, de az öcsèm akkor tudott csak lefogyni mikor ő maga is igazán akarta 16 évesen. Ha ő most érzi, hogy sok, akkor most kell neki segíteni. Ha a szülei nem tudnak, akkor segíts te. Szerintem anyuka se fog haragudni ha egészséges étkezésre és mozgásra sarkallod a gyereket.
aug. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Hidd el, hogy a legtöbb ilyen szülő tojik a dologra, mert túl kényelmes, a kényelme fontosabb, mint a gyereke egészsége.


Én is ismerek kövér kislányt, értsd nem molettet, hanem kövéret, ott is ugyanez a szöveg megy, hogy csak nem veheti el a kaját, ő ilyen, stb. Nyilvàn a szülők is kövérek.

aug. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha jóban vagy a kislánnyal, esetleg még töltötök is együtt időt, akkor egyrészt igen, beszélhetsz neki te is dolgokról, megkérdezheted, hogy akar-e tenni azért, hogy lefogyjon, és csinosabb legyen, ne csúfolják, segíthetsz is neki azzal, hogy elviszed ide-oda sportolni, persze fokozatosan, olyasmire, amiben még örömét is tudná lelni vagy akár otthon együtt mozogsz vele, adhatsz neki ajándékba valamilyen tornázós programot/játékot számítógépre, és tőled kaphat egészségesebb, nem hizlaló ételeket pl. Minden azon múlik, hogy mennyire jó a kapcsolat és a kislány mennyire nyitott a változtatásra, mennyire hajlandó tenni is a dologért. Az is eszembe jut, hogy a túlevés nála csak rossz szokás, mert pl. ezt látja otthon, vagy lehetséges-e, hogy egy lelki oka van, vagyis kompenzáció, pótlék, mivel örömforrás a számára valami más helyett.

Ezeket neked kell tudni vagy kideríteni, ha segíteni szeretnél, de közben persze lehet, hogy a nővéred halálra fog sértődni, ha beavatkozol, mint ahogy az orvosra is besértődött. Azt is neked kell tudni, bevállalod-e ezt, meg tudod-e értetni ilyen esetben vele, hogy a gyerek hosszú távú érdekeit nézed, ha már ő nem tud lakatot tenni a hűtőre.

Sajnos azt bárki joggal mondhatja, hogy nem a te dolgod itt cselekedni, a szülőnek kellene, de megértelek, elvégre ráadásul rokonod is a kislány.

aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

A szülő felelőssége, hogy milyen kaját tart a hűtőben és mit főz belőle!

Fogyni leginkább az étkezési szokások megváltoztatásával lehet.

Napi 5x enni, kis adagot, melynek nagy része zöldség, hús és köretként jázminrizs/ basmati rizs vagy durumtészta jöhet szóba. Főzni/sütni kókusz zsírral kell! Cukor helyett pedig használjanak édesítőszert.

Kenyérből csak is teljeskiőrlésű jöhet szóba.

Felvágottakat kerülni kell, helyette lehet készíteni házi csirkemellsonkát, ami nagyon egyszerű.

Inni csakis vizet, napi 2 litert legalább!

Nasikat el kell felejteni. Délelőtt ehet gyümölcsöt.

Ha ezeket betartja, azonnal beindul a fogyás.

Emellett kezdjen el biciklizni, sétálni. Ha veszített a súlyából és elég erőt érez, akkor jöhet a futás.

Az anyuka is vegyen részt ebben a diétában! Együtt könnyebb! A szülő közreműködése nélkül ebben a korban nem tud önállóan lefogyni, mivel az anyuka vásárol be. Ha szemetet vesz és azzal eteti a gyereket, akkor semmi esély, csak rosszabb lesz!

aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hét alatt úgysem tudtok csodát tenni. És ha anyuka nem partner, diétázni sem fog a gyerek. A mozgás jó lehetne, de gondolom nem ért hozzá, ha ebben tudsz segíteni neki, az működhet.
aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

0-18 éves korig a szülő felelőssége ez, utána már az ember vagy tud változtatni önerőből a szüleitől tanult, mélyen berögzült mintákon, vagy nem.

Én kisgyerekkoromtól elhízott voltam, a családi segítség abban merült ki, hogy miután rászoktattak az érzelmi evésre, csesztettek, sértegettek, megaláztak, hogy az én hibám amiért kövér vagyok. Mert Egy 5-8-10 éves gyereknek aztán sok fogalma van arról hogyan kell fogyni.

Sok év után, végül úgy érzem sikerült, de felnőttként, bőven 30 felett. Nekem megfelelő Szakember segítségével. Addig csak küszködtem, Nagyon sokat. Mert idő közben már anyagcsere betegségem is lett, ami csak fokozódik, ha az ember úgy áll neki, hogy nem tudja pontosan mi miért van, és hogyan kell ebben az állapotban hatékonyan és életszerűen diétázni.

Ja és igen , anyámék volt hogy leláncolták a hűtőt. Leszedték miután 3 nap éhezés után összeestem a suliban 12 évesen.

aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!