Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elhízott kamasz gyerek??

Elhízott kamasz gyerek??

Figyelt kérdés

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni eléggé el vagyok keseredve… Sajnos ki kell mondjam, de a kamasz fiam eléggé el van hízva. A dolog annyira elfajult, hogy már bántják is emiatt de ennek ellenére sem hajlandó mozogni. Folyamatosan egyre többet eszik és semmit nem mozog. Mit kellene tennem? Mégsem vehetem el azért tőle a kaját.. Aggódom érte mi lesz ha tovább fog hízni.

Mit tanácsoltok? Járt valaki hasonló cipőben?



júl. 4. 15:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%
Kellene hozzá némi határozottság...
júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent, hogy el van hízva? Amit tudtok tenni, keresni neki állandó mozgás lehetőséget, odafigyelni mit és mennyit eszik ( igenis elvenni tőle a többletet), otthonra nem venni nassolni valót, esetleg a gyermekorvoshoz elvinni, illetve dietetikussal konzultálni.
júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Ne vedd el a kaját, de egyen egészségesebb alternatívát.

Sok zöldség és hús, kevés krumpli, rizs, lisztes dolgok. Olaj helyett legyen sütőben/air fryerben sütve a kaja. CH-csökkentett pékáruk, minimális nasizás, nulla cukros üdítő. Kb mindenből van már zero és finomak is, de persze a legjobb az lenne, ha főleg vizet inna (és sokat). Mozogni meg muszáj, és biztos vagyok benne, hogy találna legalább 1 olyan sportot vagy mozgásformát, amit szívesen csinálna. Ha nem szereti a labdás sportokat, akkor kocogjon, ha azt se, akkor ússzon, ha azt se, akkor másszon falat, ha az se, akkor valami küzdősport, stb...valami csak van. Ha meg végképp nemet mond mindenre, akkor jönne nálam az, hogy 0 számítógép, tablet, telefon, miegyéb. Persze, nyári szünet van, kell a döglés is, de ha már az egészségét veszélyezteti, akkor ez nem vita tárgya.

júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

A túlevés (meg általában az étkezési zavar) lelki eredetű. A stressz miatti szorongását evésbe fojtják.

Pszichológusra lenne szükség, mellette dietetikustól táplálkozási tippek.


A piszkálás, csesztetés családon belül kontraproduktív. Esetleg átcsaphat az ellenkezőjébe, koplalásba.

júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
13 éves lesz nemsokára és 160/kb 80
júl. 4. 18:09
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ti hogy étkeztek, miket esztek otthon? Főztök? Van közös főzés? Sport kellene, bármi, ami érdekli, bicikli, box, kirándulás, görkori. Ti sportoltok valamit? Gyerekdietetikust bevonnék.
júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Mikor és miért kezdett el hízni? Lehet abban kéne keresni a probléma gyökerét. Vagy mindig pufi volt?
júl. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

A túlevés sokszor mentális probléma, azaz lelki eredetű. Ki kéne deríteni mi az oka ennek, és azt megprobálni kezelni , vigyétek pszichologushoz.

Nálam is ez volt az elhízás hátterében kisgyerekkoromtól, de nem kezelték, mindenki csak bántott, beszólogatott, amire mégjobban magamba fordultam és ettem, mert az megvigasztalt.

Sokáig egyáltalán nem volt tudatos, gyerekkori trauma után ezt tanultam meg, hogy ha szomorú voltam, enni adtak, amitől jobban éreztem magam.

Emiatt kialakult egy egészségtelen érzelmi kaocsolatom az evéssel, ami rossz szokássá, majd ételfüggőséggé vált.

Nekem már javában felnőttként, dietikus segített az étrendben, mozgásban, és abban is, hogy a túlevés mögötti lelki sérüléseket is fel kell ismerni, meg kell érteni honnan jöttek ezek a rossz szokások, az érzelmi evés miért alakult ki nálam, és hogy meg kell tanulnom újra különbséget tenni érzelmi és fizikai éhség között.

Sokszor próbáltam előtte is " csak" lefogyni, de önmagában ez nem ment. Mikor már sokkal többet figyeltem az érzelmi evésre tudatosan, onnantól minden más lett. Sikerült lefogyni, amit azelőtt soha, és tartom is már egy ideje, ugyanúgy odafigyelve magamra mindenféle szempontból.

júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Elvenni semmikeppen se kell tole az etelt.. de a zsebpenzt igen es csak azt eheti amit veszel es fozol neki es igy lehet kordaban tartani az etkezeset hogy az egeszseges legyen. Ezen felul ha meg szeretne ezt azt megvenni akkor hazimunkahoz kotni.. es mozogjon. Meglehet neki szabni a tevet szamitogepet is. Okosan kell :)
júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Inkább arra keress választ, miért alakult ez ki nála. Mindig ilyen volt? Vagy a kamaszkorral kezdődött?

Miket esztek 1 nap, miket eszik a család álatalában. A fiad magának veszi a nasit?-vagy te biztisítod neki?

júl. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!