Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van igazság alapja annak,hogy...

Van igazság alapja annak,hogy a teltebb,testesebb nők ( és itt most nem a kórosan elhízott nőkre gondolok akik nyomnak vagy 200 mázsát ) termékenyebbek mint a vékonyabb,karcsúbb nők,vagy ezt csak a régi kor emberei gondolták így?

Figyelt kérdés

ma 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Én amikor 55 kiló voltam akkor is hamar teherbe estem, két próbálkozás utan összejött a lányom.

Amikor 70 kiló voltam, akkor is két hónap próbálkozás után összejött a fiam.

ma 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Terhességem előtt nagyon lefogytam (170 cm-hez 53 kg), számomra ismeretlen okból, mégis teherbe estem. Cserébe az első trimeszterben híztam vagy 10 kg-t 😀
ma 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, mint ahogy a nagy mell sem garancia a hosszú szoptatásra és a kis mellből is tökéletesen lehet táplálni.
ma 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Az ideális BMI körüli testsuly a legmegfelelobb a teherbeesesre.
ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Régebbről ered ez, amikor a teltség a gazdagság, egészség jele volt. Az alultápláltan vékony nőknek sokszor nincs menstruációja. De persze a túlsúly se jó, de valószínűleg a vékonyságot az éhezéssel, betegséggel azonosították.
ma 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Kétlem, én 60 kg-val estem teherbe (175 cm), az első hónapban, pedig azt sem figyeltem mikor van peteeresem.
ma 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Inkább azon van a hangsúly, hogy például a kórosan vékony nőknek nincsenek rendben a hormonjaik, nincs menstruációjuk. De akik csak alapból soványak, mert például ilyen a genetikájuk és egészséges életmódot élnek, simán teherbe tudnak esni.
ma 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
175 cm vagyok. Első próbálkozásra estem teherbe mind a 3 gyermekkel. Elsőnél 60 kg, másodiknál 81 kg, harmadiknál 75 kg voltam.
ma 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
Mindig is vékony voltam, de a második gyerekemmel amikor teherbe estem, extrém vékony voltam(171/50). Elég “hajtós” időszak volt, azért voltam ennyire lefogyva, de a fiam a 2. próbálkozós hónapban összejött. Szerintem ez az elmélet nem helytálló, több ilyet ismerek mint az én esetem volt. A régi hiedelem az akkori szépségideálra épült, a telt csípő volt a termékenység és nőiesség szimbóluma. Szerintem inkább a túlsúly (nem extrém elhízás) akadályozza a teherbeesést és okoz a terhesség alatt is gondot (magas vérnyomás, cukorprobléma).
ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom. Én fiatalon nagyon vékony voltam, pedig ettem rendesen. Viszont elég rendszertelen és hosszú ciklusom volt. Alig védekeztem (megszakítás), nem lett gyerekem. 40 fölött pontos volt a ciklusom, de voltak kisebb problémák, a súlyom normál, épp csak nem túlsúlyos, így könnyen teherbe estem.

Nem hiszem, hogy csak ez számított, de utólag azt el tudom képzelni, hogy a fiatalkori cikluszavaromnak lehet köze az alacsony testsúlyhoz.

ma 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!