Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kérdésem, szeretnék egy...

Kérdésem, szeretnék egy babát, egyedül nevelném fel.Nem úgy alakult az életem,hogy megfelelő párkapcsolatban legyek.Van, aki vállalná?

Figyelt kérdés
Lehet ma olyan férfit találni,aki anonim módon segítene ebben,minden kötelezettég nélkül?(=nem tartozik anyagi kötelezettségekkel semmivel, csak segítene)?

#apa #Gyermekvállalás egyedül
júl. 8. 17:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Magyarországon a sperma donoros variáció akkor fog működni, ha igazoltan meddő vagy, vagy elmultal 35 éves.
júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Az apa bármikor lemondhat a gyerekéről következmények nélkül, jogilag, visszamenőleges követelések nélkül. Tudom a jogszabályokat. Ha nem ismeri el gyermekének, akkor jogilag annyi. Nincs lehetőség zaklatni később, se bármilyen pénzt behajtani róla.
júl. 8. 19:04
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Nos, nem, láthatóan nem ismered a jogszabályokat.

1. Gyerekről lemondani akkor lehet, ha egyuttal orokbe is adja.

2. Ha nem ismeri el az apaságot, bármikor indithato ellene apasági per

júl. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így lett, de olyan papírt tényleg nem lehet írni, mert a bíróság nem veszi figyelembe. A gyerektartás nem az anyáé, hanem a gyereké, így az anya le se mondhat róla. Ezért elég kevés pasi merné így bevállalni.

Ha elég idős vagy, akkor meddőségibe menj, ott lehet egyedülállóként hivatalosan donospermával(300ezer körül), de csak bizonyos kor fölött.

júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ismerem a jogszabályokat ha az apa személye ismeretlen nincs miről beszélni. De ezek szerint tényleg egyszerűbb egy donor, bár nem vagyok meddő, szóval nem tudom mi kell hozzá így a pénzen kívül. 😡
júl. 8. 19:48
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

#15! Már írtuk, KOR. Amúgy honnan veszed, hogy nem vagy meddő?

"Ismerem a jogszabályokat ha az apa személye ismeretlen nincs miről beszélni"

Még mindig nem érted a lényeget. A leendő donor, nem fogja elhinni, hogy az apa személye ismeretlen marad. Honnan tudná, hogy egy vadidegen nő ki fogja-e adni MAJD?

#14

júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A te szemszögedből:

Ha valaki teherbe ejt, és nem akarsz vele foglalkozni, akkor "apa ismeretlen". Igen, ebben az esetben senkin nem hajtanak be semmit, és ha az apa nem tud a dologról, nem érdekli, és nem jár utána, így is marad. Ha az apa gondol egyet, hogy márpedig övé a gyerek, akkor bíróságon kérvényezheti ennek bizonyítását.

Ha már bizonyítva lett, hogy Kovács Péter az apa, és eszerint lett anyakönyvezve a gyerek, akkor Kovács Péter nem mondhat le a kötelezettségeiről, mert a gyerektartás a gyerek érdeke, nem az anyáé, csak akkor, ha örökbefogadja más.

júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Magánúton ez hihetetlenül rizikós, pont amiatt, amiket a többiek irnak. Most elképzeled ezt az egészet valahogy, de nem veszed számításba, hogy a dolgok változnak. A pasi is meggondolhatja magát és te is. A gyerekkel szemben sem fair, hogy te pontosan tudod, ki az apja, de ő nem. Mi van, ha pl leukémiás lesz es meg kéne nezni, hogy az apja megfelelő donor-e? Akkor is csak vallat vonsz, hogy hát ő nem része az életünknek? Es ha már itt tartunk, betegségtörténet. Hogy valasztasz magánúton olyan donort, ahol pontosan tudod, hogy a családban nincs pl genetikai rendellenesség, mentális betegségre való hajlam stb? Mert ezeket a spermabank mind megadja neked. Csakhogy az meg, ahogy a többiek irjak, csak meddőknek lehetőség, vagy olyanoknak, akiknél vészesen fogy az idő. 35 felett.
júl. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
ok, köszi, jogos. Elfogadom, hogy igy van, bár iztos vagyok benne, ha az "apa ismeretlen", akkor jogilag nincs követelhető rész rajta. utána fogok nézni a donoros megoldasnak. köszi
júl. 10. 08:00
 20/23 anonim ***** válasza:
19, de értsd meg, hogy az apa bíróságra mehet dns tesztet kérni bármikor. És azt el kell végezni, és ha bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor mindegy, mi van az anyakönyvben. És te is ugyanúgy meggondolhatod magad, bármit hozhat az élet - nem olyan kis egyszerű dolog ám egyedülálló szülőnek lenni, a hormonok meg az új helyzet sok mindent kihoz az emberből, amit előtte nem is gondolt. Szóval a magánutas megoldást én ismert apával tudom elképzelni, aki hajlandó a gyerek életének a része lenni, de nem veled párkapcsolatban.
júl. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!