Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? A férjem nem...

Mit tegyek? A férjem nem akarja a babát.

Figyelt kérdés
Becsúszott egy nem várt terhesség, elszakadt az óvszer. Kiderült, hogy terhes vagyok, van egy 11 hónapos lányunk, és a férjem nem akarja a babát, mert bár az elsőt imádja, rengeteget foglalkozik vele, azt mondja bőven elég ez az egy. Én nem akarom elvetetni. Ilyenkor mi van?
2010. szept. 28. 11:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Úhh, basszus, ez nem egyszerű. Hány hetes terhes vagy? Nem lehet, hogy megenyhül pár napon belül, és Ő is akarni fogja már a babát?
2010. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
próbálj leülni vele beszélni. hallottam hasonló sztorit a nő szemszögéből (elvetették) és látszott rajta, hogy nagyon bántja a dolog. kimondta őszintén: "ez egy nagyon rossz döntés volt" ne hagyd, hogy veletek is így legyen, mert utólag már nem lehet visszaforgatni az idő kerekét. mondd el a párodnak, hogy neked ez mennyire fontos, hogy ne aggódjon az anyagiak miatt, stb
2010. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%
Ha így alakult, tartsd meg! Én nem vetetném el, az biztos, örökké bánnád. A férjed meg fog enyhülni, hiszen nem te vagy a hibás, így alakult, ehhez kell alkalmazkodni. Ugyanúgy fogja imádni ezt a babát is, csak most megijedt, mert kemény időszakon vagytok túl gondolom az első babával.
2010. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Az a véleményem, (bár nem szólhatok bele), hogy ha elvetetitek, az tönkreteszi az életeteket, de legalábbis olyan behatással lesz rá, hogy az vállalhatatlan. Ha megtartjátok, jobban jártok, és ezt szerintem a férjed is be kell lássa. Felnőttek vagytok, beleférne mégegy - ha jól értem, nincs egyéb akadálya - már van is egy baba, nem vagytok kezdők.

Az ellenérzés erre nem elegendő indok. Megölni egy babát nem lehet csak azért, mert "áh, elég az az egy, ami van". Kegyetlenül fogalmaztam, bocsánat, de ez van. Biztos vagyok benne, hogy később iszonyatosan bánnátok, és hatalmas lelki terhet róna rátok.


26/N (a nővérem vetette el a babáját két éve, innen a "tapasztalatom", véleményem)

2010. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Igen, az a baja, hogy kemény időket élünk az első babával, kőkeményen megviseli a fogzás. Amúgy még 5 hetes sem vagyok, csak most lett pozitív a teszt. Biztos hogy nem vetetem el, nem tudnám feldolgozni, de mi van ha elhagy? Hogy fogom egyedül nevelni a két gyereket?
2010. szept. 28. 11:17
 6/28 anonim ***** válasza:
75%

Most ez nem biztos hogy vigasztalni fog,de ha ez miatt el hagy,akkor amugy is elhagyott volna rövid időn belül,babával vagy anélkül.Egyébként szeritem megbarátkozik a gondolattal,nem fog elhagyni.

16 hónapos és 8 napos picik anyukája.

2010. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm. :)
2010. szept. 28. 11:21
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
így van: ha emiatt elhagy, az elég silány alapokon nyugvó kapcsolat. nem fog, bízz magatokban, a kapcsolatotokban
2010. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
49%

Ha ilyen miatt elhagy, akkor nem is szeretett igazan! Ha ennyire nem akar gyereket, akkor be kellett volna szedni egy 72oras tablettat miutan elszakadt a gumi, hisz gondolom ezt eszrevettetek.


Amugy meg jobb ha nem csak egy gyereke van az embernek mert ne adj isten elvesziti azt az egyet, utana mar unokaja sem lesz az is biztos. Nekem is van mar egy, de ha osszejon egy masik ido elott, akkor tutira megtartjuk.

2010. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
49%
Dehogy fog elhagyni....ha meg mégis akkor sem lesz semmi baj,az a pici akit a szíved alatt hordasz a Te kis angyalkád(fogd fel úgy hogy magadnak szülöd).Én tudom,hogy a gyereknevelés az egy "társasjáték",amiben néha nem árt kockáztatni.Ha meg ezért elhagyna,akkor menjen a fenébe,nem szeret igazán Téged...
2010. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!