Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha terhesek lennétek 13 és 16...

Ha terhesek lennétek 13 és 16 év között ti megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel stabil párkapcsolatban vagytok, mondjuk 1 éve a sráccal.

Megtudnátok, hogy terhesek vagytok akkor ti elvetetnétek vagy megtartanátok?


A kérdés elméleti, pusztán kíváncsiság.


2021. márc. 30. 22:28
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%
#8 vagyok, 15 évesen is ugyanolyan rossz döntés lenne, amiket leírtam ugyanúgy érvényesek abban az esetben is.
2021. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen nem te döntöd el..Ha a szüleid nem akarnak "még egy gyereket " ,akkor ennnyi.. Márpedig megértem ha igy van. Mert az gondolom világos h ennyi idősen te nem tudod eltartani... Hány éves vagy egyébként? Ok, h elméleti kérdés de azt vágod ugye, h a kisbaba nem egy cukiságbomba és kész? (Egyébként hiába csak pár év, nagyon nem mindegy ,h 13 v 16.)
2021. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha 15 évesen lenne saját házad, férjed minimum 1 év munkaviszonnyal, akkor megtarthatnád.


A gyerekvállalás nem abból áll, hogy majd a szüleid eltartanak. Hanem neked kell a gyermeket eltartani.

Dolgozni kell járni, mert puszira az állam sem ad semmilyen támogatást, ha nem volt munkaviszonyod. Bizony a gyerekeknek lehet ételérzékenysége, amikor is a tápszer rohadt drága, még dolgozó szülőknek is sokszor fejtörést okoz. Ha beteg a baba, gyógyszert kell venni, szintén nem két forint. És ezek még csak az anyagiak. Mit fogsz dolgozni? hogy fogod magad kiélni? Mert kisgyerek mellett nem könnyű eljárni ide oda... nem lehet mindig másra bízni... nem is másnak szüli az ember.


12 évesen én is keresztanyuka akartam lenni, (nyilván anya még nem), de nagyon imádtam a babákat. De egészen más rajongani értük, meg más gyermekére vigyázni, mint egy saját. Felnőtt fejjel is nagyon nehéz, főleg az eleje. Ha szerencsétlen az ember, akkor a baba nem alszik akár évekig kb 2-3 óra alvás jut. Megterhelő, tiniként pedig ezt nehezebben viseli az ember. Ennyi idősen amúgy sem a szexen és a babán kéne agyalni, hanem azon, hogy hova kellene menni továbbtanulni, mert, hogy ennyi idősen 99%-ban az ember még azt sem tudja. Akkor, hogyan is tudna egy babáról gondoskodni? Nem olyan rózsaszín a gyermeknevelés, mint amilyennek gyerekfejjel látja az ember. Szóval, ha te akarsz gyereket gyerekként, akkor sürgősen felejtsd el, illetve keress fel egy pszichológust, mert baj van odabent, ha te ezt komolyan gondolod.

2021. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én speciel 17 éves korom óta együtt vagyok a férjemmel...de ehhez óriási szerencse is kellett ,nagyon ritka az ilyen. De annyi idősen mink volt ??? Semmink.. Magunkat se tudtuk volna eltartani , nemhogy egy gyereket...kb. most jutottunk el oda,(30 éves korunkra) hogy merünk gyereket vállalni. Szóval mondani,könnyű, h vàllalnàd ,de mégis hogy ? Ha meg anya apa nyakára,akkor ne legyen már olyan nagy az a mellény... Azt a bullshitet meg felejtsd el,hogy a gyereknek csak szeretet kell...
2021. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
37%

Én 16 alatt biztos nem tartottam volna meg, de 16 felett már elgondolkodtam volna rajta, ha érettségi után születik biztos megtartottam volna.


De ez csak rám vonatkozik, mert tudom hogy a szüleim támogatták volna benne (beszélgettünk is 18 éves korom körül anyukámmal ilyenről).


Az hogy a párkapcsolat milyen mellé szerintem teljesen mindegy, aki 30 évesen szül de 1 év után otthagyja a kedves apuka annak a gyereke ugyanott van, mintha 17 évesen hagyta volna ott, a gyereknek ugyanúgy nem lesz apja.


Attól hogy lesz egy gyerek az élet megy tovább, volt olyan egyetemi évfolyamtársam aki gimi és az egyetem között szült. Nyilván nehezebb volt neki, de ugyanúgy lediplomázott mint bárki más, ugyanúgy dolgozik, 25,28,30 évesen ugyan ott tart mint bárki más, csak 7 évvel idősebb az első gyereke, mint az "átlag" embernek. De ehhez kell a szülők segítsége, annélkül nem megy.

2021. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%
Még az utolsó vagyok. A szülői segítség alatt nem azt értem hogy felneveli helyettem a gyereket, hanem azt hogy nem rak ki a házból, hogy "ha szülsz akkor eriggy innen kislányom", és ha vizsgázni kell menned vigyáz a gyerekre.
2021. ápr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!