Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek a párja korábban nem...

Akinek a párja korábban nem akart gyereket, végül hogy alakult?

Figyelt kérdés

Sokat olvasok mostanában ebben a témában, hogy a férfiak miért félnek a gyermekvállalástól.

Konkrétan nyilván a páromról van szó, mivel halogatja a gyermekvállalást és ha kérdezem miért azt mondja fél. Ezzel csak az a baj, hogy nem tudja megindokolni se, hogy mitől, csak szimplán fél és ezért elvárja, hogy ne is hozzam fel ezt a témát, csak éljünk ketten, mintha mi sem történt volna.

Olvastam olyanokat, hogy félnek feladni a régi életüket, a függetlenségüket. Esetleg, hogy a fókusz a gyermek születésétől nem rajta lesz nyilván hanem a gyereken, nem lesz szex stb.


Sokszor van szó erről a témáról, hónapok óta, de csak halogatja és nem tud ésszerű indokot mondani. Minden adott lenne a gyermekvállalásra, (lakás, pénz, autó, munkahely, egészségi állapot, stb) csak nyilván maga a férfi nem :(.

Jegyben járunk, de egyébként 6 éve alkotunk egy párt.

(másrészt azt mondja akar gyereket, de csak annyit mond mindig hogy MAJD)


Volt aki hasonló cipőben járt a párjával? Ha igen mi lett a vége? Hogyan oldódott meg? Hogy lehetne megnyugtatni, hogy nincs mitől félnie vagy kezelni ezt a helyzetet?


Szakítás nem opció, szeretjük egymást ragaszkodunk egymáshoz.


Köszönöm előre is a kedves válaszokat!



2020. okt. 16. 13:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk én szerettem volna hamarabb, rögtön esküvő után, mire a férjem kitalálta, hogy először lakást veszünk.. Nem is volt akkor semmi félretett pénzünk, így ez teljesen lehetetlennek tűnt, hogy 10 éven belül megvalósuljon. Nehéz volt elfogadnom a döntését, és kivárni azt az időszakot. Végül 3 évvel később megvettük a lakást, és indulhatott a baba projekt. Viszont bejött az, amitől végig tartottam, hogy nem jön össze hamar... 3,5 évet vártunk, mire sikerült.
2020. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Nekunk gyakorlatilag nincs miről lenondani, tökre átlagos eletet elunk, munka, majd haza, fozes tvzes alvas. Nem szeret eljarni bulizni meg ilyenek, neha baratokkal talalkozunk de ennyi. Semmirol nem mondanank le a gyermek erkezesevel.

30 ev alattiak vagyunk, de nem értem mitől lenne jobb h X evet varunk meg, mivel X ev mulva is felhet attól hogy milyen lesz egy gyerekkel mivel nem tudja milyen. Nekem meg az nem kóser hogy ide oda mindenféle kamu időpontokhoz kötögetjük amiből aztàn nem lesz semmi, mert ezzel megint csak a problémával való szembenézés elől menekül el, és nyeri az időt.

2020. okt. 16. 14:36
 13/29 anonim ***** válasza:
26%

Az én párom m~g azt sem merte kimondani, hogy fél. Én már egy olyan 2 éve kezdtem el neki mondogatni, hogy most már milyen jó lenne, valami kifogást mindig talált. Egyre rosszabbul viseltem. Főleg hogy a kapcsolat elején még ő mondogatta mikor a félretett pénzét számolgatta, hogy pelenkára, kiságyra... Akkor még én mondtam neki hogy szerintem korai. Most januárban "adta be a derekát" végre 😅 az volt a megoldás, hogy nem emlegettem. Lesz álltam a témáról és megjött a kedve. Így vissza gondolva szerintem azt érezte, hogy erőltettem a dolgot. Végül most várjuk a kis szerelem babánkat, Valentin napra vagyunk kiírva 🥰

Karácsonykor leszünk 4 éve együtt.

2020. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi 7 ève vagyunk eggyütt. Nekünk az idèn lett volna az esküvő de a vírus miatt elhalasztottuk. Àprilisban lett volna. Èn màr januàrban mondtam , hogy szeretnèk gyereket. Ő ellenkezett ,hogy mèg nincs hàzunk ,nincs elèg pènzünk fèlretève...pedig volt. Aztàn megegyeztünk ,hogy Àprilisban belevàgunk az esküvő utàn. Ami sajnos elmaradt. Igy mèg gondolkodott rajta. Aztàn az egyik baràtunk bejelentette ,hogy gyermeket vàr ès akkor làttam rajta igazàn ,hogy Ő is akarja. Sikerült is elsőre de sajnos elvetèltem.. akkor nagyon összetörtünk mindkettem.. aztàn újra teherbeestem nem esett jól ,hogy nem is örült neki de igazàból megèrtem Èn is csak most kezdem elhinni ,hogy minden rendben a babàval. Nagyon fèltünk ,hogy megismètlődik.Mostmàr nagyon örül neki. 12+4 hkm
2020. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
69%
Barátnőmnél is hatalmas szerelem volt, ők sosem mennek szét stb.. Éveket várt a barátnőm, hátha beadja a derekát a férje... Nem adta be. Elváltak. A pasi már bánja, főleg most, hogy barátnőm babát vár 😊 Szerintem a férj várta titkon, hogy vissza megy hozzá 😅
2020. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy miko egy férfi sok éven keresztül mondogatja, hogy akar gyerekrt, de MAJD, az általában annyit jelent, hogy akár gyereket, csak nem a jelenlegi párjával.

Ilyenkor szokott az lenni, hogy a nő megunja, szakítanak. A férfi talál mást és fél év múlva már terhes az új nő.

Tipikus forgatókönyv.

2020. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm is pont így járt, mint amit a 16-os írt. Nagy szerelem, sok év együtt, esküvő, lakás, minden. Aztán amikor már nem volt mire fogni tovább a dolgot, kisült, hogy igazából a srác nem is akar gyereket. Aztán később összejött egy másik nővel (a sors fintora, hogy ugyanabból a baráti társaságból, csak ez a nő esküvőt nem akart az akkori párjával), és azóta házasok és két gyereket nevelnek, és tervezik a harmadikat.
2020. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN férfi ismerősöm esetében, aki így volt vele, hogy még nem akar, meg fél, meg kifogás kifogás hátán évekig úgy volt, hooooogy.... dobpergés: Jó 10 évnyi vegetálás után valamelyik fél megunta, szétmentek. Vagy a nő, hogy haladni akart, és rájött, hogy ebből semmi se lesz, vagy a férfi, mert be volt szarva, hogy mi van, ha a végén mégis lesz valami, és inkább elmenekült, mert ő aztán nem. És a férfi mindig rövidesen a talált magának egy másik nőt, akit egy, max két év után elvett és fel is csinált. Olyan is volt, aki olyat talált magának, akinek már eleve volt gyereke és még ő is csinált neki. Én olyat egyet se ismerek, aki valóban ne akart volna, egészen egyszerűen nem a megfelelő emberrel volt együtt, max. magának se vallotta be, csak sodródtak, majd lesz valami. Nem azt mondom, hogy az, akivel nem vállalt rossz volt, vagy selejtes, csak épp nem mozgatott meg benne annyira valamit, hogy vele akarjon, hiába jól "elvoltak" amúgy.


Nekem több nő ismerősöm is tátott szájjal nézi végig, hogy amit ő tíz évig nem bírt sehogy elérni, azt jött egy másik nő és egy-két év alatt elérte és nem is egyet, hanem kettőt, hármat vállaltak meg ilyenek.

2020. okt. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
48%

A párom nen akart ahogy a kislányunk megszületett megváltozott akkor kérdezte mikor lesz még 1 most a második gyermekünket várom és akar 3 dikat is

😁

2020. okt. 17. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
78%

Itt konkrétan az a baj, hogy nem tudjátok őszintén megbeszélni. Az hogy MAJD, nem indok. Oké hogy vannak félelmei, mindenkinek vannak, de micsoda dolog hogy életem párjával nem tudom ezeket megbeszélni?

Számomra(!) egy ilyen kapcsolatnak nem lenne értelme, nincs bizalom, intimitás. Gyereket meg enélkül nem éri meg szerintem vállalni.


Ismerősi körben van egy sztori ahol a srác halasztotta, bár állítólag szeretett volna. A csaj viszont megkattant teljesen a gyereklázban, és ultimátumot adott a srácnak (akkor vagy 1 éve jártak): vagy gyerek, vagy szakítás. Együtt maradtak, és hopp, hamar össze is jött a gyerek.

Na utána, kész szappanopera lett az életük, olyanok mint a tinik, semmit nem gondolnak át.

A srác felmondott a jól kereső melóhelyén, visszaült az iskolapadba egy kemény posztgrad képzésre - és érzékeltette a nővel hogy ne akadályozza őt a kiteljesedésében - közben meg alkalmi munkákat vállal hogy valami minimális pénzt hozzon be. Nem tetszett a csajnak de belement, aztán mesélte mindenkinek hogy alig látják egymást, milyen rossz ez így.

Összeházasodtak, rengeteget költöttek az esküvőre, vettek egy lakást is jó drágán de fel kellene újítani, amire már alig van pénz.

Tehát pénzük is alig, apuka önmegvalósít, alig van otthon, akkor is fáradt, anyuka lassan ki lesz írva és egyre jobban belebetegszik a szituba. Csodás kilátások!


Ha bele kell az egyik félt erőltetni, vagy nem tudnak erről a felek nyíltan, őszintén beszélni, az már veszett fejsze nyele.

2020. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!