Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyereket tervezünk, de az...

Gyereket tervezünk, de az orvosom tanácsára előbb le kell fogynom. Mi lesz, ha korábban összejön?

Figyelt kérdés

167 cm magas és 105 kiló vagyok. Elmentem orvoshoz, hogy vizsgáljon meg, minden rendben van-e velem. Semmi probléma, csak a túlsúly. Elküldött dietetikushoz, aki összeállitott egy étrendet, amivel heti 0,5 kilót tudok fogyni. És mivel a dokim szerint 70-75 kilóra kellene lefogyni, akkor ez 30 kiló fogyás lenne. A dietetikus étrendjével számolva ez 15 hónap. Igen ám, de már 35 éves vagyok. Ha még 15 hónapot várok és utánna kezdek bele a babaprojektbe, lehet, nem is lesz gyerekem soha, mert kifutok az időből.

Mi lesz, ha orvosi utasitás ellenére próbálkozunk és előbb leszek terhes? Mennyire nagy baj a nagy súly és ebben a korban mekkora esélyem van, hogy utánna le tudok fogyni?


2009. máj. 28. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz baj az sem csak oda kell majd figyelni jobban. Én nem várnék a helyetekben. Meg ki tudja mikor sikerül. Lehet, hogy pont addigra mire lefogysz.

Viszont terhesen sem lesz szabad híznod.

2009. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem probald ki az etrendet, lehet, hogy nem heti fel kilot fogsz vele fogyni. Ha tenyleg csak ennyit lehet vele, akkor kicsit valtoztathatsz rajta, mert ugyan a hirtelen es gyors fogyas nem jo, de heti egy kilo minusz boven belefer az egeszseges kategoriaba. Legalabbis altalaban heti egy kilora szoktak az idealis szot hasznalni.

Egyebkent meg a fogyas amugy sem egy ennyire eltervezheto dolog. Lehet, hogy eloszor ugy megindulnak a kilok lefele, hogy csak ugy szarnyalni fog, majd kesobb lelassul.

2009. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, ha minél előbb összejön a baba. Ha a terhesség alatt is egészségesen táplálkozol, a magzat akkor is hozzájut a megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagokhoz, ha Te közben fogysz. Vagy, ha várandósság alatt nem szedsz fel egy kilót sem, az már ugye fogyásnak számít. Sok olyan esetről írtak itt is, amikor terhesség alatt fogytak a kismamák. Persze fontos az állandó orvosi ellenőrzés, a koplalás kerülése, és a tényleg egészséges táplálkozás.

Sok sikert!

2009. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha fogyás közben összejön, és esetleg terhesség alatt sem engeded el magad, hanem minél több gyümölcsöt zöldséget eszel, és ésszerűen étrendet váltasz, akkor nem gond, ha pl 90 kiló körül esel teherbe:)

Szerintem ez egyáltalán nem gond:)

CSak akkor terhesség alatt se sokat hízzál, ha rám hallgatsz, figyelj, hogy kb 95 kg körül menj szülni maximum, mert akkor még nem akadályoz semmiben a túlsúly:)

2009. máj. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 100felett vagyok bőven és semmi baj a kicsimmel.

18hetes vagyok most és eddig fogytam kb 6kgt.


Sok sikert!

2009. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!