Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ahogy közeledik, egyre jobban...

Ahogy közeledik, egyre jobban félek a szüléstől. Csak én vagyok ilyen nyámnyila, vagy van ezzel más is így?

Figyelt kérdés

Nem bírtam soha a fájdalmat, és el sem tudom képzelni hogy fogom kibírni.Mi lesz ha nem fogom tudni kinyomni a fájdalomtól, vagy elájulok, vagy kifáradok, vagy nemtom.Szülésre felkészítő tamfolyamra járok de nemhogy nem segít, inkább egyre jobban félek. Először a szülés, aztán a lepény "születése" szintén görcsökkel jár, ha kell varrás, szoptatás, begyullad-e a mell, tudok-e szoptatni, eszik-e eleget? Teljesen bepániokolok ha rá gondolok. Jobb lett volna ha el sem megyek a tanfolyamra. Remélem csak most félek, és aztán megy minden a maga utján. Ugye?

33 hetes kismama


2008. nov. 3. 11:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

szia,

szerintem nálam gyávább ember nem létezik a földön. vérvételre is diszkísérettel kell mennem és mindenkit magam elé engedek.:-), nekem minden nagyon fáj.mikor pozitiv lett a tesztem, első gondolatom az volt, hogy én bele fogok halni a szülésbe, néztem a realitin szüléseket, ott is mindenki sikitozott, pedig 4.5. gyerekeiket szülték. Aztán ahogy telt az idő beláttam, hogy tetszik vagy nem, szülni fogok és azzal vigasztaltam magam, hogy évezredek óta szülnek a nők és nem nagyon halnak bele,én is túl fogom élni és van fájdalomcsillapitás is, na meg a körülmények sem olyan nomádok, mint pl ezer éve. hősnek éreztem magam a szülésem után, gyorsan ment, nem fájt, egy csoda volt. 7 év után ismét pozitiv teszt, ismét para a fájdalomtól. aztán belátás, hogy most sincs menekvés és elfogadás. másodszor is hősnek éreztem magam.

a lényeg hogy ne félj a fájdalomtól, mert a félelem hatására a tested tiltakozni fog.

2008. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én a 36. hétben vagyok, de mivel nagy a babám, így a dokim és a szülésznőm már azt sem bánná, ha a héten szülnék... Eddig egyáltalán nem jutott eszembe félni tőle, sőt, nagyon-nagyon pozitív izgalommal várom az egészet. Ha eszembe jut, akkor úgy gondolok rá, hogy tök jó lesz, jó lenne már menni és átélni. Most még azt mondom, hogy ki sem szeretném hagyni, hanem érezni akarom és tapasztalni, hogy milyen is az. Ennek ellenére tegnap egy erősebb jóslófájás után fél percre kétségbeestem és felkiáltottam a férjemnek, hogy "Úristen! Szülni fogok és az nagyon fájni fog!" Ő mosolygott rajta egyet, azt mondta, hogy ezt rajtam kívül mindenki tudta eddig is, majd ahogy jött a kétségbeesésem, úgy el is múlt és ismét pozitívan gondoltam rá.

A szülésznőm azt mondta, hogy maradjon is ez meg bennem, nem szabad pánikolni, nem szabad arra gondolni, hogy bármi bajunk lesz, álljak úgy hozzá, hogy bemegyek, hipp-hopp letudom az egészet, három-négy óra alatt megszülünk és kész. Még azt is hozzátette, hogy próbáljam meg ne elhagyni magam és ne kétségbeesni, mert akkor annál rosszabb lesz, mert minél inkább a saját sebeim nyalogatásával leszek elfoglalva, annál kevesebb erőm lesz magára a vajúdásra és a tolásra koncentrálni és ezzel elnyújthatom az egészet. Hát, most így nagyon egyszerűnek tűnik, aztán majd meglátjuk, hogy akkor mennyire leszek bátor és eltökélt! :-)

2008. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
érdekes mert szerintem nincs az- az ember aki ne félne ettől a helyzettől.az első babámnál rettegtem a szüléstől de mikor felfeküdtem a szülő ágyra valahogy csak az járt a fejemben hogy minél gyorsabban túl lenni a szülésen.valahogy ott az ágyon feküdve nem gondoltam semmi olyanra hogy vágás,varrás stb.csak hogy túl legyek már rajta.talán a félelmem legyőzésében segített az is hogy sosem hagytak egyedül.mindig volt doki a közelemben és néztek,kérdezgettek.most decemberben ismét szülni megyek és már megint para vagyok de tudom a tudatalattimban hogy minden simán és gyorsan fog történni.
2008. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Gondoj arra, hogy már mennyien szülek előtted, erősek és nyámnyilák is. És mindenki kibírta:-) Sokaknak fájt, sokan szenvedtek, de kibírták! TE is ki fogod.-)

Ne a fájdalomra gondolj, hanem arra, hogy akarod ezt a kicsit, és milyen boldog leszel, hogy megláthatod-)

Nekem amúgy nem fájt. Feszülést éreztem, meg a tolófájásokat, de nem mondhatnám, hogy fájt. Csak úgy "ki akart jönni" érzés volt.-)

Látod, szülés után így elfelejti az ember:-))

2008. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem már 2 hetes a kisbabám. Én egyenesen rettegtem a szüléstől és a tanfolyam a kórházban sem tudott megnyugtatni. A pánik nálam a 32. héten kezdődött, rettenetes volt, nem tudtam elterelni a gondolataimat. A 38. héten kissé megnugodtam, hogy nem lesz koraszülött (ettől is paráztam), de aztán ismét elfogott a félelem: most már bármikor megindulhat a szülés... hogyan fogom észrevenni, hogy ez már az, milyen lesz a fájdalom (a legkisebb fájdalmat sem bírom, igazi kripli vagyok), stb. Aztán 2 hete vasárnap este jöttek a fájások, egy kis vajúdás után éjjel 2 -kor bementünk a kórházba, s fél 5-re megszületett a baba. A fájások tényleg mensis görcsszerűek, a tolófájások, no, azok kemények, de rövid ideig tartanak és akkor már mindjárt kinn van a kisbaba, minden megy magától. A lepény megszülését meg sem éreztem, kinn volt szinte magától. Picit megrepedtem, ezért varrtak, de az sem volt vészes. A szoptatás? Még a szülőszobán mellre tettem a babát (2 órát együtt lehettünk, a babával, apával a szülés után)és ő tudta mi a dolga, nagyon ügyesen szopizott - s ez tart azóta is. Szóval, ahogy írod: tényleg megy minden a maga útján. Nagyon könnyű és gyors szülést kívánok Neked is!
2008. nov. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én vagyok egyedűl aki nem félt a szüléstől?? Izgultam, mert nem tudtam milyen lesz. Nekem végig minden simán ment, semmi panaszom nem volt. Befektettek, mert nem jött időre. 5 napot késett, de az utolsó napok nagyon lassan teltek. Mindenki megszült már körülöttem, lecserélődött a csapat. Alig vártam, hogy kibújjon.. szerintem agyban kell eldönteni, hogy nem lesz semmi gond, nem félek, minden rendben lesz. Tudom, hogy fájni fog, de mindenki kibírta eddig, ennyit megérdemel a kis picúr. Nem kértem fájdalomcsill sem. Neki sokkal jobban fáj, jobban szenved mint én. Nekem az utolsó egy óra fájt nagyon a burokrepesztés után. De bármikor újrakezdeném, akkora élmény volt mikor utánna a hasadra teszik, annál nincs jobb. Kitartás, nemsokára a kezedben tarthatod! Akkor minden fájdalom megszünik majd.Meglátod!!

Boldog babavárást, könnyű szülést!

7 hetes anyuka

2008. nov. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én először úgy voltam mint Te. FÉLTEM. Aztán nem akart megindulni a szülés és be kellett feküdjek a kórházba. Alig vártam, hogy szüljek és végre haza mehessek a picurral. Amikor megkaptam az infúziót (hogy meginduljon a szülés), már nem a félelemre figyeltem, hanem hogy segítsek annak a kis drága babának, hogy megszülethessen. (Neki nehezebb dolga lesz, mint neked. Gondolj erre.) Akkor már egyáltalán nem féltem. Reggel fél 9-től du 3-ig teljesen bírható volt a fájdalom. Férjem végig bent volt velem (ami nagyon jó volt) beszélgettünk, mosolyogtam. Még a szülésznő is mondta, hogy ha nem tudná, hogy szülök, nem hinné el. Aztán amikor erősödtek a fájdalmak, akkor már nem mosolyogtam, de ki lehet bírni. Más is kibírta, TE IS KI FOGOD BÍRNI!!! Nagynéném mondta, hogy ha bírom, ne kérjek érzéstelenítőt( nem kértem), mert teljesen más megélni és egyből megszűnik minden fájdalom amikor a picurka kibújt. Nagyszerű érzés. Egyébként este 8-kor született meg a lányom, de a szülőszobán röpült az idő. Csak a fekvésből volt már elegem. Nem kelhettem fel, mert burokrepesztés is volt, ami nem fáj (ha lesz neked is, ne félj tőle). A tolófájás olyan, mintha erős hasmenésed lenne (bocsi) és már nyomsz is. Ott már nem olyan a fájdalom, mint amikor tágulsz. Nem mondom, hogy nem fáj, de jó érzés tudni, hogy már csak pár perc. A lepény szakasz sem fáj. Gondolj bele, ha a picurka már kibújt, akkor az a puha lepény már szinte magától kicsusszan. Csak épp egy picit nyomsz és már kint is van, tényleg nem fáj. A szoptatásnál arra figyelj, hogy a teljes mellbimbót a szájába add a babának, mert ha csak a hegyét szívja, kisebesedhet és az állítólag nagyon fájdalmas lesz. Kérd bátran a nővérkék segítségét, még az első nap. Segítenek. Azon pedig ne is parázz, hogy lesz-e elég tejed, mert a stressztől is elapadhat. Nyugi, az első három négy nap még csak előtej lesz, ami nagyon fontos a babádnak. 5.nap biztosan beindul, ha nem előbb. Az előttem szólók között írta valaki, hogy az járjon a fejedben, hogy minden gyorsan és rendben zajlik majd. Ez így van. Ha azt beszéled be magadnak hogy szörnyű lesz, akkor az lesz, ha azt rögzíted, hogy nagy élmény lesz, akkor úgy sül el. Ha be tudod szerezni, nézd meg a Titok (-"a vonzás törvénye")című filmet. Segít megérteni a lényegét. Megéri! Nézd meg. És NE FÉLJ, MINDEN RENDBEN LESZ!!! Üdv.: egy 3hónapos kislány anyukája
2008. nov. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok!
2008. nov. 4. 10:09
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Január végén született a kislányom, első baba. Február végére voltam kiírva, de három és fél héttel előbb jött, így igazából időm sem volt félni, de a terhességem alatt is ezt kérdezgette mindenki, hogy "nem félsz?" Hát, ha bement, ki is jön :-) és tényleg nem féltem, amikor pedig elkezdődött - elfolyt a magzatvíz - igazából már tényleg nem gondolkoztam azon, hogy félnem kellene, semmi rémisztő dolog nem jutott eszembe, csak mentek a dolgok, ahogy kell, és végül nagyon szép élményként maradt meg bennem az egész, már amikor a doki stoppolt össze :-) is azt mondtam, hogy még kettőt simán bevállalok.


Lényeg: ne stresszelj, mert szerintem az nehezíti meg igazán az egész folyamatot, csak hagyd majd, hogy történjen minden a maga módján, és nem lesz semmi gond!!!

2008. nov. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szia! És sziasztok, aki még olvassa!


Azt hiszem, körültekintő válaszokat kaptál a kérdéseidre. Egy biztos, láthatod, nem vagy egyedül a félelmeiddel. Mindenki másképpen éli meg mind a fájdalmat, minde a szülést, mind pedig azt az időt, ameddig eljut odáig. Nekem is voltak félelmeim, bár leginkább a kiszolgáltatottságra és az intimitásra vonatkozóan. De erre azt mondták, amikor már sokadjára fognak vizsgálni, elmúlik. Jó. A fájdalmak elviselésére én kérni fogok EDA-t. Miért szenvedjek, ha szülhetek mosolyogva is, fájdalmak nélkül? Nem leszek kevesebb, vagy rosszabb anya, amiért fájdalom nélkül szeretnék szülni. Választottam szülésznőt is, orvost is, így egyre nyugodtabb vagyok. Bízok bennük, és magamban és persze az EDA-ban. :) Amikor eszembe jutna félni, akkor arra szoktam gondolni, hogy ha már bemegyünk, már csak egy "pár" óra és anya leszek. Megölelhetem az én kis drágámat. A fájások pedig mindig közelebb hozzák majd ezt a pillanatot. A fájdalom elmúlik, előttünk sokan túlélték már, és csak a te kis manód marad. Keress egy olyan szüléstörténetet a neten, amiből erőt tudsz meríteni, ragaszd ki vhova, ahol mindig látod. És ahányszor eszedbe jutnak a félelmeid, olvasd el, vagy idézd fel magadban. Nekem ez is sokat segített. keress egy olan zenét, ami megynugtat, és magaddal viheted a szülőszobára. Ilyen dolgok segíthetnek a félelmeid legyőzésében. A pozitív gondolkodás nagyban befolyásolja a jövő történéseit. Hidd el, minél jobban félsz, és ellenállsz a fájdalomnak, annál tovább fog tartani. Ha csak nem történik vmi csoda. :)


Meg olvass sokat az EDA-ról a neten, abból is sokat lehet tanulni, és még mindig választhatod azt is.


Üdv., 37 hetes kismama.

2008. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!