Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ahogy közeledik, egyre jobban...

Ahogy közeledik, egyre jobban félek a szüléstől. Csak én vagyok ilyen nyámnyila, vagy van ezzel más is így?

Figyelt kérdés

Nem bírtam soha a fájdalmat, és el sem tudom képzelni hogy fogom kibírni.Mi lesz ha nem fogom tudni kinyomni a fájdalomtól, vagy elájulok, vagy kifáradok, vagy nemtom.Szülésre felkészítő tamfolyamra járok de nemhogy nem segít, inkább egyre jobban félek. Először a szülés, aztán a lepény "születése" szintén görcsökkel jár, ha kell varrás, szoptatás, begyullad-e a mell, tudok-e szoptatni, eszik-e eleget? Teljesen bepániokolok ha rá gondolok. Jobb lett volna ha el sem megyek a tanfolyamra. Remélem csak most félek, és aztán megy minden a maga utján. Ugye?

33 hetes kismama


2008. nov. 3. 11:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia!Én nov30-ra vagyok kiírva,de nagyon félek!!!!Rémálmaim vannak és ha elkezdek görcsölni,félek itt az idő!Tegnap vércseppeket láttam a fehérneműmön és bepánikoltam és azt hittem elájulok.Már nagyon nehezen viselem és már minden bajom van,de azért már várom,hogy megszüljem a babámat:).A szülés mint maga művelet,hogy hogy nyomom ki és mit élek áz már kikészít!Tiszta ideg vagyok!

37 hetes kismami

2008. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Hát én ezért nem megyek tanfolyamra. Sejtettem, hogy én is hasonlóképp reagálnék. Ez is manapság csak egy divat. Az anyáink, nagyanyáink sem mentek ilyenre, mégis itt vagyunk.

Mondjuk vannak olyanok is, akiknek jót tesz, de én is olyan vagyok ,mint Te.

Szóval én is félek tőle, de próbálok nem rá gondolni. Ha meg már beindul a szülés, akkor majd az fog a szemem előtt lebegni, hogy mindjárt a karomban tarthatom a picit. Szerintem is minden rendben fog menni nálad is. Ne sokat agyalj ezen, a te szülésed egyedi lesz, senki nem szült még úgy és nem is fog, mint te.

32 hetes

2008. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szia! Én a 36hétben vagyok, és úgy látom nemcsak én félek ennyire a szüléstől. Néha én is rettenetes pánikba esem, hogy -hogy lesz ez az egész szülési folyamat, máskor kicsit

alább hagynak a félelemek, de egy szónak is száz a vége: nagyon félek tőle én is!!!

2008. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!!Én a 40-dik hétbe vagyok én is nagyon féltem ,a szüléstől,de most hogy már nehéz már várom és nem érdekel akár milyen fájásaim lesznek csak már tul legyek rajta főleg így a 40-dik hétbe.De azért meg fordul a fejembe ,hogy milyen lesz és mi lesz pedig a 3-dik babomat várom az első kettő nagyon nagyon könnyü volt.Ugy hogy ez természetes ,hogy félsz szerintem minden kismama így van velle.Ja és nálam hol erősebbek hol gyengébbek a fájásaim ugy ,hogy jol érzi a babám magát.A szülés ha élesbe megy egészen más mind a tanfolyamokon észre se veszed mi folyik körülödted és hamar tul leszel rajta csak arra kell gondolni,hogy lesz egy szép kisbabád.Én így voltam vagyok velle.Jo baba várást!!!
2008. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi csajok a nyugtatást.:-)

Én is abba bízom, hogy a 38. hét környékén már annyira kész leszek, hogy könyörögni fogok induljon már meg a szülés, és, hogy a szenvedésnek a babám lesz a gyümölcse. Remélem mindenkinek simán és könnyen fog menni mineden!

2008. nov. 3. 11:31
 6/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez természeres, mindenki fél valamennyire.

Érdekes mondjuk, hogy mielőtt terhes lettem volna, akkor jobban tartottam az egésztől.

De most már ha jobban belegondolok, azért rámtör a félelem.

35 hetes vagyok.

A végén már én is várni fogom, mert már most nagyon nehéz tud lenni a has.

De érdekes módon kiváncsi is vagyok rá, hogy milyen lesz.

Meg gondolj arra, hogy meg fogod látni a kicsikét.

Ki fogod bírni, mert nem lesz más választásod.

Én járok kismamajógára, de engem megnyugtat, mikor a szülésről van szó, és hogyan kell lélegezni, legalább tudni fogom, hogy mit kell csinálni.

2008. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Amikor már közeledsz a végéhez már nagyon várni fogod a szülést,már ugy leszel csak legyél túl rajta.Van fájdalém az bizti,de azt ki lehet birni egy nő sokmindent kibir.Én végigcsináltam az egészet kitágultam,jöttek a fájások....csak a babó nem ereszkedett le igy a végén megcsászéroztak.Azután azt a fájdalmat is kibirtam,ami avval jár.De amikor megláttam a babócomat hát annál nincs szebb érzés majd meglátod!!!!:-))))))))Boldog babavárást és könnyű szülést kivánok neked!!!
2008. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még nagyon az elején vagyok de én is nagyon félek már most a szüléstöl:(! Sajnos én sem birom a fájdalmat mint te a sogornöm szült tavaly és ő azt mondta hogy nagyon sokat szenvedett és nagy fájásai voltak!! Hát nemtudom nekem még van idöm böven de azért gondolok rá!

Könnyü szülést kivánok és boldog babavárást:D!

2008. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sem szültem még, de az biztos, hogy hamarosan fogok. Úgy 3 hét múlva.. Szerintem ha úgy készülsz rá, hogy TE egy életet teremtesz erre a világra, kipróbálod a határaidat, erős vagy és ez minden fájdalomnál eszedbe jut, elhiszed és tudod, hogy gyors, könnyű szülésed lesz, a legmegfelelőbben fogsz tágulni akkor az így is lesz.

Én hiszek benne, ha valamit nagyon erősen elképzelsz, levetítesz nap mint nap az befolyásolja a tudatalattid és irányítja az eseményeket.

Feltételezem, aki úgy megy be szülni, hogy pokoli kínokat fogok itt átélni, na az esélyes a dologra, mert így rögzült benne a dolog. Azt hiszem, hogy ugyanazt a mértékű fájdalmat kétfélekppen lehet megélni.

Relaxálj, képzeld el a szülésed! Miden nap, negatív godolatok, aggodalmak nélkül. Barátkozz meg a fájdalommal, sőt várd, mert itt csak ez hozhat közelebb a célhoz. Ne hagyd, hogy a pánik és a fájdalom eluralkodjon rajtad, amikor odakerülsz, ne add oda az irányítást.

Szerintem ez nagyon nagyon sokat számít és itt dől el minden, hiszen ez a világ legtermészetesebb dolga :-D

Boldog és könnyű szülést NEked!!

2008. nov. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 3 babámat várom, de az elsőnél én is féltem nagyon és most is tartok tőle. De ez már nem uaz. Az elsőnél én nem jártam szülés felkészítőre, sőt akkor volt a TV.ben az a szülős műsor azt sem néztem. Úgy vágtam neki, hogy az alapvető dolgoknak utánna olvastam, de messze elkerültem a szülős történeteket. Azért volt ez jó, mert nem stresszeltem magam feleslegesen. Ha minden jól megy azért felesleges, ha meg gond van a doki úgy is tudja mit kell tenni. Mindenki mást mond, mindenkinek más a tapasztalata. A fontosabb dolgokat beszéld meg a dokival, szülésznővel, védőnővel. A többit úgyis úgy fogod csinálni ahogy neked beválik; gondolok itt a szülés utánra. Hidd el, minden fog menni a maga útján, gondolj arra, hogy talpraesett nő vagy és az adott pillanatban úgy is fogod tudni, mit kell tenned.

A másodiknál én jobban féltem, mint az elsőnél, pontosan azért, mert már egyszer átéltem. Sztem te sem a fájdalomtól félsz, hanem egy egészséges babát akarsz a kezedben tartani! Én is erre gondoltam! A szülést, hidd el ki lehet bírni; igaz a mondás: utánna már elfelejti az ember.

Csak pozitívan: 25 hetes

2008. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!