Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatviz,...

Ha elfolyik a magzatviz, azonnal be kell menni a korházba? Vagy van idö még lezuhanyozni stb.

Figyelt kérdés
tudom hogy elöre eshet a köldökzsinor stb.. csak kérdezem, 2 utcára lakom a korháztol..
2010. jún. 11. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen menj be:)Jobb ott mint otthon,ha a magzatvíz folyik el:)

Ha fájsz,akkor ráérsz 5 percesnél bebattyogni:)

2010. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha otthon folyik el a magzatvíz, feküdj le rövid időre, így a baba feje beilleszkedhet és nem fog a zsinór előreesni! utána nem kell kapkodni, még egy gyors zuhany is belefér, de utána valóban be kell menni a kórházba, még ha nincsenek is fájásaid. http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..
2010. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ha elfolyik, feküdj le pár percig ! Miután már nem olyan erős a folyás, vagy eláll, és nem jelentkezik fájás, nyugodtan le is tusolhatsz! De magzatavízelfolyásnál a legfontosabb hogy azonnal tedd magad vízszintbe!
2010. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én szülés elött bekerültem kórházba és ott mondta a nővér ha elfolyik a magazatvíz nem szabad kisétálni hozzájuk szólni, hanem lefeküdni és nyomni a nővé hívot és segítséget kérni.Nekem inditották így nincs tapasztalatom.
2010. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos, hogy feküdjek le pár percre, majd óvatosan álljak föl és maximum 1 órán belül legyek bennt a kh-ban, de inkább fél óra.
2010. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Első körben tisztázd a dokiddal hogy beilleszkedett-e már a baba. Ha igen akkor nincs gond, mert nem tud előreesni a köldökzsinór. Ha nincs beilleszkedve akkor én lefeküdnék és mentőt hívnék, nehogy gond legyen.
2010. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem elfolyt...Akkor írány a kórház,mert nagy a fertőzésveszély!Ott kapsz is valamit ellene.
2010. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért nem az összes folyik ám el egyszerre...

én lezuhanyoztam (főleg, hogy ilyen közel laksz a kórházhoz), összecsomagoltam, megvártam a férjem, hogy hazaérjen éjszakásból. Mondjuk, nekem nem voltak fájásaim.

2010. jún. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha fájásaid is vannak, akkor inkább azonnal kórház!

Én is tötyörésztem volna, hogy még tusolok, meg ez-az...

De szerencsére nem engedte a család, így azonnal indultunk, és nagyon jól tettük, mert a víz elfolyásától számítva 25 perc múlva már a mellemen volt a kislányom. Szerencsére nekünk is közel a kórház.

Én azt javaslom, menj be a víz elfolyása után, biztos, ami biztos. És ha mégsem indul még meg a szülés, ott is lehet zuhanyozni.

Minden jót!

2010. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

25 percre rá? jaj de szerencsés vagy. én nagyon félek hogy hossz uszülésem lesz.

köszönöm a válaszokat.

2010. jún. 11. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!