Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a teendő, ha elmegy a...

Mi a teendő, ha elmegy a magzatvíz? Van még idő lezuhanyozni, és hajat mosni, vagy azonnal indulni kell a kórházba?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát én hajat már akkor nem mosnék:),de zuhanyozni,elkészülni még van idő.Nekem például a kórházba folyt a magzatvízem szerda hajnalban(nem érdekelt senkit teszem hozzá)és majd csütörtök este 6ra szültem meg,ugyhogy egyéne válogatja!könnyű szülést!
2010. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt idő:-)Igaz hajat nem mostam csak lefürödtem..

Szerintem lesz idő csak ne nagyon sokáig maradj otthon a felülfertőzés miatt kapsz majd antibiotikumot.

2010. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Persze, van. Ha hirtelen megy el ,akkor feküdj le egy kicsit, nehogy a magzatvíz előre sodorja a köldökzsinórt. Ha már nem folyni tovább, akkor felkelhetsz és teheted a dolgod. Nekem szivárgott, lezuhanyoztam, hajat mostam, a párommal közösen összepakoltuk a kórházi cuccokat (Pató Pálné voltam) és utána mentünk be kocsival. Arra vigyázz, hogy ugye ha a sztrepto pozitív lett, akkor 4 órán belül meg kell kapnod az antibiotikumot, tehát addigra be kell érni, még akkor is, ha nem jönnek a fájások. Nekem nem voltak, ezért ne is értettem hogy miért mondja a szülésznő, hogy azért lassacskán menjünk be a kórházba. Azt gondoltam ,mivel nekem negatív lett a kenetvétel, ráérünk majd, ha rendszeres fájásaim lesznek.
2010. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nekem volt rá időm, bár nem hajat mostam hanem zuhanyoztam és szőrtelenítettem, nem akartam hogy más tegye ezt meg. Bár a hasamtól nem láttam a micsodámat és elég örvösre sikerült, de ezt csak utána láttam és jót röhögtünk rajta. :D
2010. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 terhességem volt és mind a háromnál elfolyt a magzatvíz úgy mentem szülni. Szépen lezuhanyoztam (hajat nem mostam) betettem a táskába ami még kellett és mentünk a kórházba.
2010. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, elég rövid (állig érő hajam van), azt rövid idő megszárítani. Persze lehet, hogy nem is a magzatvíz elfolyással indul majd meg. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2010. szept. 29. 14:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze, van idő. Az nem a magzatviztől függ, az elfolyása csak annyit jelent, hogy a baba sebezhetőbb állapotban van, ezért 24 órán belül ki kell jönnie. Vagy kijön magától, vagy kisegitik...

Hajat mosni felesleges, a szülés nem sétagalopp, le fogsz izzadni, ne aggódj.

2010. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy egyedül vagyok ezzel,de nekem azt mondták miután bementem a kórházba-elfolyt a vizem-hogy mentővel kell ilyen esetekben bemenni,mert fertőzések juthatnak a babához.Én is zuhanyoztam,sőt menni se akartam még,csak a párom unszolására indultam el.(Kész szerencse,így is 4 órát volt víz nélkül a babánk,és antibiotikummal kezdte az életet,a gyerekorvos szerint emiatt).Szóval ne járj így!Majd megmosod a hajad ha megszültél :)

Egy érdekesség:Nekem hamarabb jött a baba,mint a kiírt,és a szülés előtti napon hajatmostam,borotválkoztam,kilakkozgattam a körmeimet,takarítottam,és vasaltam.Szóval rendben voltam én is ,és a lakás is-ez egyszerre nem volt jellemző,amíg terhes voltam-és hajnalban arra keltem,hogy folyik a víz.Délelőtt megszületett a hercegem! :)

2010. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt sok olyat olvastam, hogy valaki még főzött is, zuhanyzott is stb.! Nekem az orvosom azt mondta, hogy azonnal, de CSAK mentővel szabad bemenni, mivel a baba veszélyben van, a köldökzsinór előre sodródhat és megfulladhat! Azért a mentő hamarabb odaér a kórházhoz, mit pl. a taxi! Én nem kockáztattam volna meg!
2010. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél máshogy van szerintem.Nekem amikor elment a magzatvizem,rá egy órára már meg is szültem!Viszont nekem ez a második szülésem volt,és 1 héttel túlhordtam.De amúgy a szülőszobán szülés előtt úgyis le kell zuhanyozni,ha van rá idő,legalábbis nálunk így volt.
2010. szept. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!