Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelentenek a "szülési károk"?

Mit jelentenek a "szülési károk"?

Figyelt kérdés
Egyszer beszélgettem valakivel, aki nemsokkal azelőtt szült, és elmesélte, hogy neki 3. fokú szülési károkat okozott a gyerek. Elmondta azt, hogy az első fokú az az, amikor elreped a bőr, a másodfokú az az, amikor elreped a bőr meg elszakad az izom. De a 3,4,5-ről nem mondott semmit. Tudja valaki, hogy az mi az?

2016. aug. 31. 08:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha szerinted az anyára nézve az nem kockázat, hogy 10-ből 7 nőnél van valamilyen mértékű belső szervi összenövés, akkor elhiszem, hogy szerinted az jobb az anyának. Nyilván csak a súlyosabbaknál kell műtét ezek miatt, fájdalom sem mindenkinél van, de azért ne állítsd azt, hogy a császár nem nagy hasi műtét, és hogy kockázatmentes az anyára nézve. Az összenövés nem függ attól, programozott vagy sürgősségi a műtét.


Az oxigénhiányt nem összevetve írtam, hogy nem csökkent (tehát nem császár vs. sima szülés), hanem az összes szülésre vetítve. Elnagyolt és eltúlzott, nem valós számokkal, csak a szemléltetésért: 1980-ban legyen mondjuk 1000 szülésből 200 császár, 2000-ben 1000-ből 450. 1980-ban legyen 1000 szülésre 20 oxigénhiány, 2000-ben 19. A valóságban ugyanis az van, hogy a császáros szülések száma már majdnem az összes szülés fele, míg nem csökken érezhetően azok száma, akiknél oxigénhiány miatt károsodás lép fel, pedig ha a császár önmagában erre biztosíték lenne, akkor ugrásszerű javulásnak kéne ebben is mutatkoznia.


Azt meg igazából senki nem tudja, milyen következménye van a csecsemőre, hogy idő előtt, programozottan kell megszületnie, tehát elég érdekes, hogy te ki mered mondani, hogy nincs rossz hatása. Ezt egyetlen orvos se merné kimondani, mert az igazság az, hogy még pontosan ma sem tudják, mitől indul meg a szülés, hogy mi miatt nem indul el egyes nőknél, hogy melyik terhességi szakaszban milyen pontos következményei vannak a koraszülésnek, meg úgy általában nagyon keveset tudnak a magzat idegrendszeri fejlődésének szakaszairól. Sejtések, megfigyelések vannak, de nem fogsz találni orvost, aki ki merné azt mondani, hogy egy idő előtti programcsászártól nem lesz-e diszlexiája, allergiája, tanulási nehézsége. Az lenne rá a válasz, hogy nem tud róla az orvostudomány, de semmi többet nem tud neked biztosra mondani. (Az asztma előfordulását például már lehet tudni, hogy növeli.)

2016. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

elnagyolt és eltúlzott, nem valós számok... akkor ezt most honnan is szedted? :) de pont ezt mondom, hogy a term.szülés, ahol komplikáció lép fel, császár lesz a vége, az már a császár kategóriába van sorolva, akkor is, ha oxigénhiány van. Szóval ezért lehet hasonló a szám.


" 10-ből 7 nőnél van valamilyen mértékű belső szervi összenövés " na ennek a mondatnak a tudományos alátámasztására azért kíváncsi lennék. És friss adatokkal, nem 1998as statisztikákkal.

Azért vagyok ennyire biztos a dolgomban, mert az orvosom, aki külföldön tanult és praktizált egy ideig, most itthon van, és teljes körűen tájékoztatott (szerencsémre). Volt egy ox.hiánnyal született osztálytársam, mikor elmondtam a félelmeimet a term.szüléssel kapcsolatban, mindent alaposan átbeszéltünk.

2016. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
a babánál a maradandó, bizonyítottan a szülés miatt bekövetkezett károkról beszélek, mert olyanok nincsenek a császárnál, amire rá lehet mondani, hogy EZ a baj attól van. De a természetesnél igenis van ilyen.
2016. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Erre mondtam, hogy leírom példaként, de még mindig nem érted. :) Tök mindegy, milyen szülésnél van oxigénhiány, nem számolják egyikhez sem, pont ez a lényeg. Mindegy, hogy császárnál vagy simánál lesz oxigénhiány, egybe számolják, csak régen kevesebb volt a császár, ma majdnem minden második az, de összességében nagyjából ugyanannyi az oxigénhiánnyal született gyerek. Nem összehasonlítva a császárt a simával, hanem azt az időszakot a maival, amikor kevesebb volt a császár jóval. (Erre írtam a számos példát, hogy megértsd a számítás módját.)


Ennek az az oka, hogy az oxigénhiány jó része születés előtt és után következik be, csak jóval kisebb része születés közben, mint ahogy a köztudatban él. Azt meg ugye egy császármetszés sem tudja megakadályozni, hogy lepényelégtelenség, lepényleválás stb. miatt odabent, vagy légzési nehézségek miatt már kint ilyen történjen. (És azt is hozzá kell venni, hogy a császárral született babáknál nagyobb számban fordul elő légzési elégtelenség a születés után, mert nem préselődik ki a tüdejükből a felgyülemlett víz!)


De tényleg mindenki úgy szül, ahogy akar, te életed, te gyereked, hidegen hagy. Csak a gúnyolódáson akadt meg a szemem, mintha kétségbe vonnád, hogy a császár során lehet bármi szövődmény, pedig lehet, ezt elbagatellizálni, kigúnyolni nagy hiba.

2016. szept. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg sokat segítetek. Ti mind anyák vagytok?
2016. szept. 3. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!