Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelentenek a "szülési károk"?

Mit jelentenek a "szülési károk"?

Figyelt kérdés
Egyszer beszélgettem valakivel, aki nemsokkal azelőtt szült, és elmesélte, hogy neki 3. fokú szülési károkat okozott a gyerek. Elmondta azt, hogy az első fokú az az, amikor elreped a bőr, a másodfokú az az, amikor elreped a bőr meg elszakad az izom. De a 3,4,5-ről nem mondott semmit. Tudja valaki, hogy az mi az?

2016. aug. 31. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Harmad: repedés méhszájig

Negyed: gát átszakad a végbél és hüvely között, egybenyílik, végbélkatéter kell

Ötöd tudtommal nincs.

2016. aug. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
2016. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
na, ezért választja sok "ördögtől való nő" a naaaaagy hasi műtétet...
2016. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Négy típusú gátrepedés létezik:

• Első fokú repedés: kisebb sérülés a bőr felszínén, amely magától begyógyul, és nincs szükség varrásra.

• Másodfokú repedés: mélyebb seb, amely az izmot és a bőrt egyaránt érinti. Ez a sérülés általában öltéseket igényel.

• Harmadfokú repedés: mély seb, amely ugyancsak a bőrt és a gátizmot érinti. A szakadás eléri a végbélnyílás körüli izmokat és ezért feltétlenül szükséged lesz öltésekre.

• Negyedfokú repedés: súlyos sérülés, amely nemcsak a végbélnyílás körüli izmokat érinti, de elérhet egészen a végbélig. Ez a seb úgyszintén öltést igényel.


Nem hallottam ötödik fokról.

2016. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

3: A hüvelyi szülésnél _lehet_, hogy kell varrni, a császárnál pedig _biztos_, utóbbi esetben sokkal nagyobb vágást.


Mindkét szülési útnak vannak kockázatai, hogy maradandó kárt okoz, de a császárnál erre nagyobb az esély. Inkább egy varrás a hátsómon, mint összenövések a belső szerveimen, ha már lehet választani. Ha nem lehet, akkor meg annak kell örülni, hogy a baba és az anya is jól vannak, hiszen ez a legfontosabb, nem?

2016. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm!
2016. szept. 3. 12:47
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

3 vagyok, igen, ott csak lehet, de elég esélyes, plusz ha akkorát reped, akkor az is esélyes, hogy a gyereket úgy húzzák-vonják ki az emberből, aztán vagy baja lesz vagy nem. Császárnál meg tuti nem lesz baja...

És ha már választani kell, inkább a hasamat varrják tutira, mint legyek esélyes egy sztómára pl. legrosszabb esetben

2016. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha azt hiszed, hogy a császárnak nincs kockázata, nagyot tévedsz. Olvass csak bele itt a cikk alatt a hozzászólásokba: [link]


Erre nem mondhatod, hogy a cikk elfogult, mert a hozzászólók arccal, névvel írják le, hogy bizony rendszeres fájdalom, korrigáló műtét kellett a császár után.


Vagy pár napja ez a hozzászólás: ,,Baratnpomnek csaszar(surgossegi 28 heten a baba nem maradt meg ) utan a kovetkezo szulesnel atnott a lepeny a mehfalon a holyagjara es a beleire.

Honapokig kapott kemot hogy a lepeny lecsokkenjen

aztan marad a heg korul egy un pakett amiben minden honmapban osszegyult a ver es a mehnyalkahartya es egesz honapban verzett maszatolt

A harmadik terhesseg utan a mehet es a holyagjat hagyta ott Ma magat katerterizalja csinaltak neki muholyagot (punch)

ennyit a konnyu csaszarrol

Annyi komplikacioja van el sem tudjatok kepzelni

ezert soha nem szabad kenyelembol vallalni csak muszajbol"


Az oxigénhiány veszélyét sem csökkenti érdemben a császár. Ezt szépen mutatja, hogy míg a császáros szülések aránya folyamatosan nő, az oxigénhiányos esetek aránya nagyjából állandó. Az oxigénhiányos állapot ugyanis jellemzően nem a szülés közben lép fel, hanem még a méhben, mekóniumos magzatvíz, a lepény elégtelensége vagy más tényezők miatt.


Hidd csak el, ha nincs komplikáció, a sima szülés veszélytelenebb, kevesebb a szövődmény. Ha meg van komplikáció, akkor úgyis kell a császár, hiszen a baba és az anya egészsége az első, akkor abból kell a legjobbat kihozni, ezt senki nem vitatja.

2016. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Hidd csak el, ha nincs komplikáció, a sima szülés veszélytelenebb, kevesebb a szövődmény. Ha meg van komplikáció, akkor úgyis kell a császár, hiszen a baba és az anya egészsége az első, akkor abból kell a legjobbat kihozni, ezt senki nem vitatja."


A gond ott van, ahol VAN komplikáció, de már a császár KÉSŐ. Ott mindenképpen nagyobb a sérülés, mint egy időben normálisan levezényelt császárnál.

Harmad- és negyedfokú sérüléseknek NEM szabadna előfordulnia. Ilyen eseteket a túlzott gyorsítás vagy az okoz, hogy valamit benéznek, nem tolják az anyukát időben a műtőbe és később próbálják vákuummal, fogóval, térdeléssel...stb. kihozni a helyzetből a "legjobbat" = értsd: épségben a gyereket az anya megnyomorításával.

Nálunk ez volt.

2016. szept. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

igen, van veszélye, de az anyára. Inkább én vállalom a rizikót, mint hogy a gyerekem oxigénhiányos legyen.


A statisztikák meg a term. szülés kontra proram császárosok közt vonnak párhuzamot, hanem minden császár közt, és azt is idesorolják, ahol a term.szülés komplikációi miatt lesz sürgősségi császár, és az már a statisztikába komplikált császáros szülésként lesz bevezetve.

Egy programozott császárnak a babára nézve nem igen van kockázata, anyára is minimális. Inkább ezt vállalom. A sürgősségi más, de ott már a term. miatt lépett fel a komplikáció.

2016. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!