Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell félni a szüléstől?

Kell félni a szüléstől?

Figyelt kérdés

Egyszerüen felemásan érzem magam,egyszer félek,sirni tudnék a gondolatától is,máskor meg izgalommal tölt el.35 hetet betöltöttem,nagyon várjuk már a kislányunkat,de bele se merek gondolni mi vár majd rám.Apával fogok szülni,igy nem leszek egyedül majd,de nem tudom elképzelni,azt a pár órát.

Egyébként epidurálisan szeretnék majd szülni,állitólag van rá lehetőség,azt sem tudom hogy az pl mennyire hat?Vannak mellette erős fájdalmak?Köszönöm előre is a válaszokat.


2010. ápr. 14. 20:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan félhetsz, miért lenne tilos félni? Én rettegtem és ott rájöttem, hogy nincs miért! Sokkal jobb ha felkészül az ember és kellemesen csalódik mint, hogy megy nagy lazán és rájön, hogy ez sokkal rosszabb mint várta. Én féltem és ezt nem lehet szabályozni, de nekem végül is nagyon kellemes élmény lett a szülés. Nem volt gond és igaz, hogy fájt de kibírható volt.

A kislányom 5 hetes és nagyon jól vagyunk!

2010. ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon aranyosak vagytok!
2010. ápr. 15. 09:14
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem féltem. hihetetlne de még akkor sem mikor az ügyeletes orvos megvizsgált és betessékelt a szülőszobára. izgatott voltam, de nem féltem. mondjuk én sok szülésvideót megnéztem és hittem, h ezt én is meg tudom csinálni... Hosszú, de könnyű vajúdásom volt és egy csodálatos, háborítatlan, minden beavatkozás, EDA és orvosi segítség nélküli szülésem. Ez tavaly volt, idén újrázunk :DDD

Ne feledd: A szülés az egyetlen fájdalom az életedben aminek értelme van!"

2010. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek:amíg a pocakomban volt a manócska,egyáltalán nem féltem,sőt kihívásnak tekintettem és hát boldogan álltam elébe,mert azért nem feleslegesen fáj,a gyermekemet hoztam a világra...Azóta félek a szüléstől,amióta szültem és legszívesebben bezárnám magamat a kórház wc-jébe,ha újra sor kerülne erre.De mégis befogom vállalni a másodikat.Hidd el,megéri:o)Amikor a kezedbe adják,az mindent felülmúl...
2010. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A félelem is természetes, nem csak a szülés! Most a 35. héten vagy. Nagyon jól haladsz, ha már nemcsak félsz, hanem vágysz is rá. Ha belegondolunk, hogy tizenévesen még rettegtünk a szüléstől, akkor már hatalmas lépést tett az ösztönvilágod, hogy már vágysz is rá. A 40. hetedet már csak a vágyakozás fogja kitölteni. Észre sem veszed, és csak azon fogsz agyalni, hogy mikor jön el az idő, hogy végre elinduljon a vajúdás! Minden jóslófájást beflashelsz igazinak, és teljesen hozzászoksz gondolatban a dologhoz. :) Mire tényleg itt az idő, addigra már csak mosollyal teli izgalommal fogod fogadni a 20-10-8-6-5-3-2 perces fájásokat!


Jól haladsz, csak így tovább! :)


(Én a 2.szülésemtől is félek, pedig az elsőre mindig szívesen és könnyes szemekkel gondolok vissza!)

2010. ápr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
:-))))Olyan aranyosak vagytok hogy ilyeneket irtok!Ma is rámjött a sirás picit,a félelem miatt,de közben már nevettem is,tiszta bolond vagyok.Alig várom hogy lássam a lányomat,csak ugye miatta is aggódom,nehogy valami gond legyen.
2010. ápr. 16. 13:42
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem kell félni.Fájni fog de nagyon megéri.31ors alatt lett mega Kisfia fájdalomcsillapitás nélkül.most 8 honapos örömozgo:)

Nyugi és Gyors szülést kivánok nked

2010. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem kell félni. Fáj, de nagyon megéri. Gondolj bele, a nagymamád (sőt valószínűleg, hogy édesanyád sem) azt sem tudta, mi az az EPI és nem is létezett. :) Én is anélkül szültem, apával életünk legszebb pillanata és sokszor felidézzük. :)
2010. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jól esik ezeket a sorokat olvasni,olyan kedvesek vagytok!
2010. ápr. 21. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!