Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell félni a szüléstől?

Kell félni a szüléstől?

Figyelt kérdés

Egyszerüen felemásan érzem magam,egyszer félek,sirni tudnék a gondolatától is,máskor meg izgalommal tölt el.35 hetet betöltöttem,nagyon várjuk már a kislányunkat,de bele se merek gondolni mi vár majd rám.Apával fogok szülni,igy nem leszek egyedül majd,de nem tudom elképzelni,azt a pár órát.

Egyébként epidurálisan szeretnék majd szülni,állitólag van rá lehetőség,azt sem tudom hogy az pl mennyire hat?Vannak mellette erős fájdalmak?Köszönöm előre is a válaszokat.


2010. ápr. 14. 20:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

nem kell félni, és elképzelni sem szabad. nem kell semmit kombinálni előre. főleg nem rosszakat gondolni, mert akkor tuti fájni fog meg rossz lesz.


nyugi, minden ok lesz :) és nem szabad előre parázni.

2010. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad félni. Minden rendben lesz. Ez a világ legtermészetesebb dolga. Lelkiekben kell eldönteni hogy minden rendben lesz. Tudom hülyeségnek hangzik, de beválik. Legalább is nekem bevált. Tőlem is kérdezték hogy félek-e a szüléstől, én erre mindig azt mondtam hogy nem szabad félni tőle. Mondták azt is hogy nem tudom mire vállalkoztam. Én nem féltem, pedig első baba.


ja: sima szülésem volt, fájdalomcsillapítás nélküli, 15 óra

De megérte!!!

2010. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, 2,5 hete szültem
2010. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. A félelem teljesen felesleges, a baba akkor is kijön, ha félsz, akkor meg csak felesleges időpocsékolás rettegni. Nekem nem volt igazán elviselhetetlen sem a fájdalom, pedig nem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítást, azt hiszem, attól is függ, hogy állsz hozzá. Pont ezért ne rettegj, mert azzal csak bevonzod azt amitől félsz. Programozd azt, hogy gyors, és könnyű szülésed lesz, mindenki téged fog irigyelni a kórházban:)))

Kívánom, hogy tényleg így legyen, és ne felejtsd: semmi para, úgyis ügyesek lesztek!

ҝ

2010. ápr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Első babám 5 óra alatt, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül természetes úton született. Rettenetesen féltem, de utólag belegondolva, nem volt miért, mert csodálatos élmény volt, bár nem kellemes, mármint testileg. Mégis örömmel gondolok rá. Én leginkább az ismeretlentől féltem, legközelebb már nem félnék. Minden rendben lesz, ne aggódj, könnyű szülést kívánok Neked!

Ja, mi is úgy terveztük, hogy apa ott lesz, de a felénél kiküldtem, mert nem akartam, hogy lássa a sok vért, ez is hiba volt, legközelebb nem így tennék...


Az érzéstelenítésről fogalmam sincs milyen...

2010. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

21.28-as vagyok


Most az epidurális az fájdalomcsillapítás, vagy érzéstelenítés? Gondolom fájdalomcsillapítás... Na mindegy, nem tudom, milyen...

2010. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az epiduralis az erzestelenites. De nem kell felni a szulestol. A vilag legtermeszetesebb dolga, a tested tudni fogja mit kell tennie. Ha felsz es szorongsz, akkor csak gatlod magad es a babadat. Hagyd, hadd vezereljenek majd az osztoneid, es minden rendben lesz. A parod ott lesz veled, ez rengeteg erot ad majd.
2010. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni tőle.Én sem féltem, talán azért, mert első szülés volt, inkább kiváncsiságot éreztem, hogy vajon milyen lesz...

Úgy álltam neki, hogy tudom, hogy fájni fog, de nem fog örökké tartani, és van miért fájni.Elkönyveltem a legrosszabb fájdalmat, nem hitegettem magamat, hogy lehet, hogy nem is fog annyira fájni, mint ahogy itt előadják...

Arra ne gondolj, hogy mi van ha valami nem lesz rendben, ilyen az eszedbe se jusson.Nekem se jutott, és minden rendben is volt:)Ez mind hozzáállás kérdése,a lényeg, hogy mindent tudatosan csinálj!

Kitartást a hátralévő néhány hétre, és sok-sok gyönyörű élményt kívánok:)

2010. ápr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell félni tőle :-) rosszabb ha félsz, hisz úgyis "bekövetkezik". :-) Ne is gondolj rá, egyedül csak arra gondolj hogy érezd jól magad, készíts el mindent a picinek. Én 3.5 hónapja szültem, érzéstelenítés nélkül. Nem volt vészes, túléltem. Utánna 2 napig szédültem mint állat, de a 3. napon már haza is engedtek. A szülésre nem lehet felkészülni. Én is elképzeltem, hogy biztos sminkelve, mindent összepakolva indulok a kórházba... hát mondanom se kell h nem így volt.... Fel a fejjel, nem lesz baj. És akárki akármit mond, a szülésnél nem az lesz az első gondolatod, hogy a babámmmmm, hanem az hogy fájjj és legyen vége :-) de ennek ez a rendje.
2010. ápr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindenki azt mondta, hogy ne féljek, nem fog annyira fájni. Hát én örültem volna, ha valaki elmondja az igazat. Persze minden szülés más, vannak szerencsések akik könnyen szülnek, pl.anyukám is, de vannak akik nehezebben (ebbe a kategóriába tartozom én is). De az nekem is sokat segített, hogy a párom végig velem volt. És persze azt is mondták, hogy ha a kezembe vehetem a babámat akkor elfelejtek majd minden fájdalmat, hát nem. Én ha a karomban tartom akkor sem felejtem el, hogy mennyit "szenvedtem" érte, de az biztos, hogy megérte.
2010. ápr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!