Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés - mellette vagy...

Apás szülés - mellette vagy ellene?

Figyelt kérdés

Az első babánkat várom, a 7. hónapban vagyok. Az apás szüléssel kapcsolatban érdekelne a véleményetek, tapasztalatotok! A férjem szeretne bent lenni velem a szülésnél, viszont bennem vannak ellenérzések ezzel kapcsolatosan. Lehet, hogy butaság, de ilyenek, hogy ki tudja, milyen eltorzult fejem lesz, hogy fogok ordítani, miket fogok mondani közben, bekakálok, stb. Félek, hogy ez kiábrándító egy férfinak. Viszont azért vagyok dilemmában, mert nem szeretném, ha azt érezné, hogy kizárom a nagy eseményből.

Segítsetek, Anyukák, mellette vagy ellene? Hogyan befolyásolja a későbbi testi és érzelmi kapcsolatot, ha befolyásolja egyáltalán?

Köszönöm előre is!


2010. ápr. 13. 15:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
bocs utolsó előtti, csak egyszerre írtuk
2010. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Annyira jó, hogy ilyen válaszokat írtok! Örülök, hogy mindannyiatoknak ilyen szép élmény volt! És végül is igazatok van mindenben, amiket leírtatok. Köszönöm!
2010. ápr. 13. 16:04
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én szerettem volna, ha bejön a férjem, de ő nem akart. Tiszteletben tartottam a döntését, mert tudom, hogy milyen ember, nagyon mély érzésű, kicsit régimódi, azt mondta, nem szeretne szenvedni látni és a véres részletek nem igazán hozzák lázba. Végig kint várt, aztán rögtön bejött, nagyon büszke volt rám és gyönyörködött a lányunkban, és azt mondta, ha mindent lát végig akkor nem tudott volna igy örülni. Én láttam szülésvideót a felkészítőn, és őszintén szólva nem szerettem volna ha valaki akarata ellenére végig kellene nézze, szóval ez így volt jó. Tudom, hogy le leszek hurrogva, de ilyen is van.
2010. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
69%
16.07 miért hurrognánk le, valóban van ilyen is, ez nem ok rá, hogy hurrogjunk:) Viszont a te eseted merőben más, mint a kérdezőé, hiszen az ő férje be akar menni:)
2010. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
71%

előzőre: remélem nem hurrog le senki. a te eseted teljesen más volt, hiszen a férjed nem akart bemenni és ez végülis az ő döntése. Sajnállak érte, mert tényleg baromi nagy segítség egy férj jelenléte, nekem nélküle ezerszer nehezebb lett volna.

De ha valaki nem akar bemenni, akkor azt tényleg nem szabad erőltetni.

2010. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 25 hetes kismama akik apás szülést terveznek.

Utolsó válaszoló válaszában is van valami, a fontos hogy a leendő apuka mit szeretne, és hogy tudja-e mit remélhet odabent :) Ha tudja és fel van készülve akkor nem érheti meglepetés. Vannak akik bevállalják, vannak akik nem, a lényeg hogy apuka tudja előre mire vállalkozik és ha annak ellenére bevállalja, akkor tutira csak csupa jót és segítséget fog neked nyújtani! :)

2010. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
57%

Szia!



Nekem az első kisfiam születésénél bent volt a férjem, egyikőnk sem bánta meg. Szerencsém volt, mert semmiféle fájásom nem volt, így jól elvoltunk. Maga az egész 20 perc volt, a doki diktálta a nyomásokat. Nem befolyásolt semmit a későbbi kapcsolatunkra nézve.

Második babám születésekor is szerettük volna az apás szülést,de sajna látogatási tilalom volt. Ez a szülésem iszonyatos volt, mert indították. Az utolsó 20 perc alatt majdnem eltörtem a dokinő ujját, utána meg az ágy kapaszkodóját törtem le, miközben oltári módon üvöltöttem. Már tolófájásaim voltak, és nem nyomhattam. Aki átélte, tudja miről beszélek. Utána viszont 3 nyomásra meglett a bébi, és élőben végignéztem az egészet,mert úgy állították a szülőágyat, hogy mindent lássak. Sajnos a férjem ebből kimaradt, de egy részt nem bánom, mert lehet hogy kizavartam volna a 20 perces üvöltésem idején.

2010. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
71%
Ne viccelj már :) Az én férjem bent volt, és azt mondta, nagyon örül, hogy nem hagyta ki ezt az élményt. Pedig volt komplikáció is szülés után, műteni kellett, altattak, utána még katéterezni is segített, ezek után nem hiszem, hogy az eltorzult fejem zavarta volna.
2010. ápr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
57%

Abszolut mellette. Mindig is apás szülést akartam. Férjem eleinte óckodott, azt mondta, csak a fejemnél lesz, és nem csinál semmit csak néz a szemembe. Ehhez képest meglesett szülés után-varrás előtt-na akkor szép lehettem.... és az az ábrázat, amikor fogta a lányát, na az felér mindennel!!! A másodikra kintartani sem lehetett volna, féltünk, pont aznap szülök, mikor vidékre kell mennie, de előző este meglett.

Nem kell félni, persze van pár rémísztő eset,de szerintem élmény neki is, hogy láthatja elsők közt a lányát, és odaviheti neked kézben az első cicizésre. Igen, van egyfajta arca az embernek, de hidd el nem udnorodni fog, hanem sajánálni. Balaesetek is vannak, de az a nővérekre tartozik, elintézik pikk-pakk, szóval ne félj és vágjatok bele!!

Nálunk semmi rossz hatása nem volt, testileg sem, lelkileg meg egyáltalán .Csak pozitívumokról tudok beszámolni

2010. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
71%

Ide akartam ültetni a férjem, de azt mondja hogy írjam meg mit üzen: ő bent volt a lánya születésénél, és soha nem hagyta volna ki. Azt mondja hogy szerinte ha a férjed be akar menni, hagyd neki, mert attó hogy ott lesz, nem fog máshogy érezni irántad, sőt! Sokkal jobban szeret, és annál az élménynél nincs nagyobb, amikor meglátja a kicsi gyermekét. A "rondább dolgokból" szinte semmit nem látott, vér nem folyt mint a filmeken, és minden olyan gyorsan történt, hogy szinte fel sem ocsúdott és a doki már a kezébe is nyomta az ollót, hogy vágja el a köldökzsinórt. És ott sírt a kislánya felett. Amikor megszületik a kicsi, úgyis elmegy a csecsemőssel mosdatni, téged addig varrnak ha kell, úgyhogy azt nem is látja egyátalán. És most 18 hetes terhes vagyok ikrekkel, de most is azt mondja, hogy semmi pénezért nem hagyja ki a szülést.

És nekem is nagyon jó volt. Nem feltétlen akkor, amikor születem (persze akkor is), de utána. Volt kivel megbeszélni az élményt, és akárhogy is van, ez is egy olyan élmény amit fel kell dolgozni magunkban, és úgy sokkal könnyebb, ha van kivel megbeszélni, aki ott volt és veled élte át. Nagyon sokszor átbeszéltük a férjemmel már a szülést, nagy élmény volt mindkettőnknek, (mondjuk hála Isten 3 óra volt összesen), és sokat segített hogy helyretegyem a dolgokat. Volt amire nem is emlékeztem, így hogy beszélgettünk róla, minden percét tudom.

A kapcsolatunk meg csak szorosabb lett. Jobban babusgatott, szeretett utána, és még jobban kívánt mint előtte. Neki semmi visszataszító nem volt benne, sőt: hiszen megláthatta végre az imádott lányát!

Te döntesz persze, de én mellette vagyok.

2010. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!