Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés - mellette vagy...

Apás szülés - mellette vagy ellene?

Figyelt kérdés

Az első babánkat várom, a 7. hónapban vagyok. Az apás szüléssel kapcsolatban érdekelne a véleményetek, tapasztalatotok! A férjem szeretne bent lenni velem a szülésnél, viszont bennem vannak ellenérzések ezzel kapcsolatosan. Lehet, hogy butaság, de ilyenek, hogy ki tudja, milyen eltorzult fejem lesz, hogy fogok ordítani, miket fogok mondani közben, bekakálok, stb. Félek, hogy ez kiábrándító egy férfinak. Viszont azért vagyok dilemmában, mert nem szeretném, ha azt érezné, hogy kizárom a nagy eseményből.

Segítsetek, Anyukák, mellette vagy ellene? Hogyan befolyásolja a későbbi testi és érzelmi kapcsolatot, ha befolyásolja egyáltalán?

Köszönöm előre is!


2010. ápr. 13. 15:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Nem a kinézeteddel fog foglalkozni:))) És te sem:)))

Ez teljesen természetes dolog, a kisbabátokat várjátok, h végre meglássátok, erre vártok már hónapok óta. A férjed milyen típus? Ha aggódós, akkor meglátod, majd neked kell nyugtatni, h minden rendben van:)

Ha gyakorlatias, akkor pedig majd szajkózza, amit a szülésznőtől és az orvostól hall:)

A vége úgyis az lesz, h sír majd, mikor meglátja a gyermekét, és irtóra büszke lesz Rád, és magára, h végigcsinálta:D

2010. ápr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Egyértelműen mellette. A párom bent volt velem a szülésnél, és sem én, sem ő nem bánta meg. A fiunk 8 hónapos, és már csak arra a részére emlékszik, hogy szerette volna, ha segíteni tud, és idegesítette a tehetetlenség, meg arra, hogy milyen fantasztikus érzés volt, amikor a köldökzsinór elvágása után a karjába tették a kicsit.

Együtt hívtuk életre a babát, együtt vártuk, együtt izgultunk érte, eszembe sem jutott, hogy pont abból a csodából zárjam ki, amikor világra jön!

Sokan gondolják azt, hogy ez a nő dolga, de én nem értek egyet, ha a férfi ott szeretne lenni, nem szabad kizárni! Ahogyan erőltetni sem, ha nem akarja.

Hidd el, erős a kapcsolatotok, és erős kapcsoltban nem kell mindig csak a szépet és a jót mutatni! Bármi is lesz, ő úgyis a fejednél fog állni, és fogja a kezed, nem fog látni semmit, amit te vagy ő nem akar!

Viszont óriási biztonságérzetet adott, hogy ott volt, és a mai napig is tudom, hogy mindenben, jóban és rosszban is számíthatok rá!

A kapcsolatunk olyannyira nem sínylette meg, hogy még jobb is lett, hiszen minden kapcsolat a közös élményekből építkezik, és kell ennél csodásabb közös élmény? A szexre sem volt semmilyen hatással, sőt, amióta nem kavarognak a hormonjaim, jobb, mint volt!

Úgyhogy szerintem ne zárd ki ebből a csodából, ha szeretne ott lenni, engedd meg neki!

ҝ

2010. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Az én párom nagyon örült neki,hogy bent lehetett!Azt mondta,hogy felejthetetlen élmény volt számára.Nekem is nagy segítség volt,hogy bent volt,mert mindig simogatta a hátam amikor labdán ültem és sűrűn borogatta vizes zsepivel a nyakam,fejem!Nekem ez nagyon jól esett.A szülés óta még nagyobb tisztelettel van irántam.Egyáltalán nem befolyásolta a testi és érzelmi kapcsolatunkat!Sőt még jobb is lett!Engedd ha menni akar,ha pedig nem tetszik neki amit lát bármikor kijöhet a szülőszobából!
2010. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, tudom, hogy iszonyatos butának tűnik a kérdésem, de ismerősi körben is van, aki mellette van, van, aki ellene...

A férjem nagyon együttérző típus, és érzékeny is.

Nem tudom, mi lenne jobb, ezért várok minél több véleményt. Még van 2 hónapom eldönteni! :)

2010. ápr. 13. 15:39
 5/29 anonim ***** válasza:
69%

Szia,


Bár én még csak 25. hétben vagyok, de mi is apás szülést tervezünk. Nálunk egyértelmű volt, megkérdeztem a férjemet hogy szeretne-e bent lenni és rögtön mondta hogy persze :)


Szerintem ne aggódj ezen, ha maga az apuka azt mondja bent akar lenni akkor biztosan nagyon szeret titeket és tudja mire számíthat. Esetleg ha kételyeid vannak akkor kérdezgesd ki hogy mit csinálna egy-egy helyzetben és elviselné-e, ha azt mondja igen, akkor miért kételkednél benne?

Neki is jó érzés lesz hogy azonnal megláthatta a várva várt kis lényt, és a ti kapcsolatotokat is erősítheti, hiszen látja amint életed adsz a közös gyermeketeknek. Én ezért egyeztem bele hogy bent legyen, pedig hidd el, bennem is megfordult hogy tuti jó megoldás-e :))


Boldog babavárást és könnyű szülés Nektek :)

25 hetes kismama

2010. ápr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Tudjátok, akkor ingott meg bennem az apás szülés ellenes elmélet, amikor az 5. hónapban magzatvízvételre kellett mennem, mert egy rossz eredmény miatt még azt is mondták az orvosok, hogy el kell venni tőlem a babát a 24. hétig... Láttam, hogy mennyire megviselte ez az egész, és járt velem orvostól-orvosig, végigcsinálta, pedig lehet, hogy más férfi magasról tett volna az egészre.

Ezért dilemmázok, hogy nem lenne szabad kizárnom ebből... de önző módon sokszor csak a leendő eltorzult fejem foglalkoztat. :)

2010. ápr. 13. 15:47
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

egy kapcsolatban nem csak a szépet kell mutatni magadból.ha szeret akkor eltorzult fejjel is fog szeretni.meg akkor abban a pillanatban az lesz a legkisebb dolgotok amivel foglalkozni fogtok h el van torzulva a fejed.én megkérdeztem bent lenne e,egyből igent mondott.és ez így van rendjén.ennyi jár neki is,nem szabad kizárni az élményből.


35 hetes km

2010. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

MELLETTE 100%-ig! főleg, ha ő is bent akar lenni!

Fogalmad sincs még, hogy mi vár rád, ezt nem ijesztegetésként mondom, de nekem pl fogalmam sincs hogy tudják ezt nők, pl anyáink egyedül, apa nélkül végigcsinálni... Nálunk is bent volt a férjem, és elmondhatatlanul sokat jelentett és sokat segített. Őt szorítottam, bele kapaszkodtam végig, amikor álltam akkor ő tartott, bíztatott, állítólag volt, hogy bele is haraptam:), hát ezt a szülésnővel, aki ki-be járkál amúgy elég nehéz lett volna...:)

Az hogy milyen fejed lesz, istenem annyira nem fog érdekelni majd meglátod! és ez az élmény jobban összeköt titeket mint addig bármi más! egy hősnek fog tartani meglátod!

2010. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
Nem is fog emlékezni az eltorzult fejedre:) A párom csinált rólam egy fényképet, amit sürgősen ki akartam dobni, annyira brutális volt szerintem, mire közölte, hogy nem érti mi bajom van, szerinte olyan szép vagyok rajta. Azt hittem megvakult, de kiderült, hogy komolyan gondolta:) Szóval ne aggódj, az eltorzult fejednél jobban fogja zavarni az, hogy nem tud igazán segíteni, pedig szeretne. Neked meg hidd el, kisebb gondod is nagyobb lesz annál, minthogy a fejedre koncentrálj:)
2010. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
69%

utolsó vagyok, csak még valami. Az én férjem sokáig be sem akart jönni, de végül meggondolta magát. ő azt mondja, hogy fantasztikus élmény volt, azóta még jobban szeret, és gyönyörűnek látott :)

pedig nem kell részleteznem, hogy hogy néztem ki a 24 óra után mire végre kibújt a kisfiam....:)

2010. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!