Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurálissal vagy nélküle?...

Epidurálissal vagy nélküle? Mi szól mellette illetve ellene?

Figyelt kérdés
Még nem szültem, így nagyon félek a szülési fájdalomtól is de az epidurális érzéstelenítéstől is. azt hallottam szörnyű fejfájás is lehet a mellékhatása.
2010. márc. 25. 21:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Egy hónapja szültem EDÁ-val, megváltás volt, a végén hüvelyi úton szültem, úgyhogy annyira megvártuk, hogy elmúljon a hatása (1,5 óránként kell megújítani az adagot, különben huss, és jönnek a fájások megint).

Azt mondta a MÁV főaneszteziológusa, hogy megrövidíti a vajúdást és megkönnyíti, viszont a kitolási szakaszt meghosszabbítja/megnehezíti, ha nem várják meg, míg a hatás elmúlik.

Nekem hálistennek úgy ellazított odalenn, hogy a varrást sem éreztem utána ;)

2010. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

21:23

Nekem a kitolási szak mind a két gyereknél rövid volt, ellenben a tágulással. A másodiknál (1 éve) 2 adag eda között a szülésznő ráültetett a labdára, na akkor olyan falat kaparó fájásaim voltak.

2010. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Én is EDA-val és semmi bajom nem lett. Még aludtam is vajudás közben. Aki ki találta annak áldom a nevét, mert nagyon jó dolog. 7 óra alatt szültem meg ebből a kitolási szak 20 perc volt.

2 hetes kislány anyukája

2010. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok szóval EDA-val szültem! :o)
2010. márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mindkettőt fájdalomcsillapító nélkül szültem, eszembe sem jtuott kérni... szóval abszolut kibírható, de persze nem vagyunk egyformák.

Én úgy gondolom, hogy neki kell futni, és ha nem megy, még mindig kérhetsz valamit...

2010. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Persze, kibírható EDA nélkül, mindannyian itt vagyunk szülés után, de nem tudnék még egy dolgot mondani, ami ennyire fájt, és ennyire időtlenül hosszan. Sajnos mire beért az orvosom, már késeinek tartották beadni, így semmilyen fájdalomcsillapításban nem volt részem, de ha van erre lehetőség, vétek nem élni vele szerintem. A szenvedés nem eszi szebbé a szülés élményét, nem tudom, miért kell ez, ha nem muszáj.
2010. márc. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Falun tuti nem kaptak,viszont őfelségeknél klorofolmmal kábították a nőket,épp múltkor olvastam.
2010. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az első lányom eda nélkül született, hát zenvedtem rendesen. 6 hós most a második, őt edaval szültem, és azt kell h mondja, jó volt a szülés!!!! Én áldom aki kitalálta!!!! Nekem semmi bajom nem lett tőle, sem hát, sem fej fájdalom.

Totál ea párti vagyok

2010. márc. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!