Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurálissal vagy nélküle?...

Epidurálissal vagy nélküle? Mi szól mellette illetve ellene?

Figyelt kérdés
Még nem szültem, így nagyon félek a szülési fájdalomtól is de az epidurális érzéstelenítéstől is. azt hallottam szörnyű fejfájás is lehet a mellékhatása.
2010. márc. 25. 21:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
3-an kaptak a környezetemben, egyiknem sem fájt a feje, nem nyújtotta, hanem gyorsította a szülést, fájásokat érezte, könnyen nyomott, nem volt mellékhatás, legközelebb is eda lesz.
2010. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Én 3 gyereket szültem,és egyiket se epidurálisan.Én nem a fejfájástól féltem,hanem attól,hogy rosszul adják be és lebénulok.Inkább kibírtam a fájdalmat,mint egy életen át tolókocsiba ültessenek.Persze ez csak az én reakcióm,mások nyilván másképp gondolkodnak.A húgom epidurálisan szült,de a tolófájások így is erősek voltak, a feje is fájt utána,és 24 órát nem kelhetett fel az ágyból.Túlélte.Szerintem ennek is meg annak is vannak jó és rossz oldalai,és mindkettőről van jó és rossz tapasztalat is.
2010. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Furi , hogy 24 órát nem kelhetett fel, amikor a császármetszésnél használt sokkal "mélyebb" spinális érzéstelenítés esetén is a műtét után 8 órával már zuhanyozmi kell menni...
2010. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

két gyereket szültem, 9 év különbséggel, mind a kettőt siman eda-val

az eslő 4,4, a második 4 kilós lett

ha még szülnék(nem fogok),akkor is kérnék

semmi mellékhatása nem volt, az elsőnél talán utána fájt a helye pár hétig, de semmi

2010. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen azt nem írtam,hogy a tesóm súlyos cukorbeteg,és elképzelhető,hogy valami komplikációtól tartottak,és azért kellett feküdnie 24 órát.
2010. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy vékonyka kolléganőm, aki fájdalomcsillapító nélkül szűlt. Úgy gondoltam, ha neki nem kellet, akkor nekem sem fog. Na persze! Voltak fájások, amelyikeknél majdnem elájultam annyira fájt. A szülésznő látta rajtam, hogy mennyire nem bírom, és intézkedett is. Én amúgy nem kértem volna, erős akartam lenni. A vége felé már könyörögtem, hogy szúrják már belém a tűt. Én is nagyon féltem a bénulásos dologtól, pláne, hogy volt egy balesetem, ahol a derekam sérült. Nagyon nehezen találták meg, hogy hova is kell szúrjanak, Legalább ötször döfködték meg a gerincem. A legdurvább az volt számomra, hogy utánna hanyatt kell feküdni és jobbra balra mozgattak, hogy a fájdalom csillapító megfelelően hasson (miközben az izé a gerincemben volt). Még így is nagyon erősek voltak a fájások (szinte úgy éreztem, hogy nem is kaptam semmit, csak nem ájuldoztam a fájdalomtól). A tolófájásokat is teljesen jól éreztem, az is nagyon fájt. Szülés után viszont külön kértem, hogy szedjék már ki a gerincemből azt az izét. Különben még benne akarták hagyni. A következő szülést is fájdalomcsillapító nélkül szeretném kezdeni és csak végső esetben folyamodnék hozzá (ha megint az ájulás határán lennék). Sajnos nélküle nem bírtam volna.
2010. márc. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ezen elgondolkodtam mar en is... oktober vegere vagyok kiirva....es nincs semmifele elkepzelesem. Anyu mindig azt mondja regen is szulettek gyerekek ki igy, ki ugy. A nagymamam 5 gyermeknek adott eletet...ebbol csak egy szuletett korhazban. Mindig arra gondolok, milyen fasza csaj Nagyanyo.

Mekkora tisztelet azoknak akik siman kepesek vegigcsinalni. Aztan eszembe jut, mindenki mas es mindenki maskent erzi a fajdalmat.

Persze alapvetoen en is ugy tervezem, hogy siman szeretnem, hogy tudjam, hogy milyen...de halovany fingom sincs: dokival? szulesznovel? agyban? kadban? stb....

Holnap "szul" az egyik kedves ismerosom. Programozott szules. Van mar 2 gyereke de egyiket sem szulte meg. Ez is csaszaros lesz. NA en attol jobban meg vagyok ijedve.

Tobb ismerosom epidurallal szult. Mindegyiknek nagy elmeny volt es fajdalom mentes. Semmi gond utana....

Persze az en agyamban az egyeb hozomanyok is megfordulnak mint pl. aranyer...

2010. márc. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
sziasztok. én ugyan még nem szültem, de tervezem:) viszont kaptam már epidurális érzéstelenítést egy októberi műtétem során... és sajnos nekem voltak mellékhatások:( ami természetes ,hogy fájt a helye de megnyugtatónak mikor beadják az nem (legalábbis nekem nem) na szóval nekem még csak mostanában kezd beállni a vérnyomásom is ami magas volt és fejfájások gyötörtek,de túléltem:) és ha majd oda kerül a sor,hogy szülök ki tudja lehet újra epidurál lesz ! ne féljen senki tudják hova kell szúrni! na kicsit hosszú lett a mondandóm de mindenkinek könnyű szülést kívánok! :-)
2010. márc. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsi, de ezt csupa naggyal fogom írni:

NEM LEHET LEBÉNULNI AZ EDA-tól, MERT nem gerincbe adják, hanem gerinc mellé!!!!!!!!


Én EDA-val szültem, és ha lesz még egy babánk, akkor is fogom kérni, szerintem szuper találmány, nekem sem fájt tőle a fejem (de tényleg lehet ilyen mellékhatása, bár nálunk a kórteremben mind a 4-en azzal szültünk, és senkinek nem fájt a feje), és meggyorsította a szülést.


Én attól féltem a legjobban, hogy a babára lesz rossz hatással, de a szülésznő megnyugtatott, hogy a babára semmilyen hatása nincs, nem megy át a szervezetébe.


Ha teheted, kérd!!


1,5 éves kislány anyukája

2010. márc. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
EDA-val szültem, így is terveztem, mert iszonyúan gyenge vagyok, nem bírom a fájdalmat. Nekem valami nem stimmelhetett, mert a fájásokat továbbra is éreztem, a lábam viszont fél napig "nem volt". A végére tök kidőltem, nem éreztem csípőtől lefele semmit, pedig azt kellett volna. Valószínüleg csak peches voltam, mert a környezetemben senki nem tapasztalt hasonlókat. És a kibírhatatlan fájdalom ellenére, azt hiszem, legközelebb nem kérek...szeretném érezni amikor megszületik a babám :)
2010. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!