Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésnél nem használn...

Császármetszésnél nem használnak felszívódó varratokat?

Figyelt kérdés

27 hetes terhes vagyok jelenleg, 31 évesen, első babával. Júniusban fogok szülni, úgy néz ki, császárral mert problémák vannak a szememmel.

Tudom, hogy több réteget varrnak császár után, de volt olyan valakinél, hogy felszívódó varratokat használtak minden rétegnél? Azaz hogy nem kellett mennie varratszedésre?

A kérdésem oka az, hogy fóbiám van a tűtől, vértől, minden ilyesmitől. Ez nem hiszti, hanem betegség, még mielőtt megkapnám a negatív véleményeket. Próbálok úrrá lenni rajta, nem megy. Pszichológusnál is voltam emiatt. De hátha létezik ez a felszívódó varrat...


2010. márc. 15. 07:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Létezik felszívódó varrat, szerintem ha beszélsz a dokiddal azzal fog varrni. A belső varratok mind felszívódóak csak a külsőt szokták rendessel. Nekem varrat szedés olyan volt, hogy az egyik végét lecsípte és kihúzta a varratot, kellemetlen volt egy kicsit. Egyébként lehet akkor már nem lesz ilyen fóbiád, mert amikor téged már kitolnak a műtűből ott már nincs a sebeden se vér se tű semmi, csak egy kötés meg egy háló amit kb 4-5 napig kell viselni. Mikor a varrat szedés van akkor sincs már se vér semmi. De minden esetre beszélj a dokiddal hátha téged felszívódóval varr, de ha nem akkor se legyél betojva mert semmi durvát nem fogsz látni a varratszedésen se.

2010. márc. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :)

Kedden megyek az orvosomhoz, megkérdezem, hogy itt nálunk hogyan működik. ( megyei, kiemelt kórház )

De azért megnyugtattál, hogy a varratszedésnél már nincs vér. Köszönöm.

2010. márc. 15. 08:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A császáros varratszedés nem fáj!

A gátsebes varratszedést mind megkínlódtam, a császárost meg se éreztem. Legutolsó szülésnél viszont felszívódó varratokat kaptam a gátmetszésnél. Hát ez volt a legszörnyűbb, mert két nap múlva bekeményedett, szúrt, bökött, menni nem tudtam!

Így a doki kiszedte a varratokat, tehát rosszabbul jártam!

2010. márc. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Milyen jó, hogy feltettem ezt a kérdést, a végén még megváltozik a véleményem és nem is fogom kérni a felszívódót :) Köszönöm szépen Neked is. Laikusként azt gondoltam, könnyebb a felszívódóval, de ezek szerint nem biztos. És az is megnyugtató, hogy a császárnál nem vészes a varratszedés. Hát, úgy legyen.
2010. márc. 15. 11:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 5,5 hónapja szültem császárral, nekem nem volt varratszedés. Amikor hazaengedtek a kórházból, akkor átköztözte a doki a vágást, és kész. 1 hét múlva vehettem le róla a kötést. Utána egy kicsit szúrt és találtam varratokat, amik kiperegtek. Szóval nekem mind felszívódós volt, egyáltalán nem volt vele semmi gondom, nem volt érzékeny, sem érzéketlen, nem viszketett, csak nagyon minimálisan, mikor időváltozás volt. A varratom meg már szinte nem is látszik.


J.

2010. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm :) Én is pontosan ilyesmire gondoltam az elején, hogy felszívódónál nincs fájdalom utólag, nincs varratszedés, nincs külön probléma. Akkor eleve kórháza válogatja, meg gondolom sok múlik az orvoson is. És persze a női szervezeten is, mennyire képes regenerálódni. Köszi, hasznos volt a Te véleményed is. Jó babázást :)
2010. márc. 15. 12:52
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Miskolc: felszívódót használnak.
2010. márc. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: köszönöm! :)
2010. márc. 15. 13:40
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
kecskeméten szültem mindkét gyermekemet császárral. hazamenetel előtt kivették a varratot, ami azt jelentette, h a seb két oldalán volt 1-1 cm-es cérna. ezt vágták le. semmit nem éreztem belőle. a sebet felszívódóval varrják a szélén lévő csak biztonsági varrat.
2010. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kistarcsán szültem, volt varratszedés, de meg sem éreztem!! Szerintem a felszívódó kicsit lutri, hogy tényleg felszívódik-e,mert ha meg elindul kifelé, akkor az kellemetlen lehet.
2010. márc. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!