Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátmetszést mikor össezvarjá...

A gátmetszést mikor össezvarják ugye használnak érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés

És azt hova adják ugye nem a hüvelybe szúrják a tűt?

Nagyon fáj mikor vágják? És hogy lehet úgy wc-re menni?

Pl pisilésnél nem csip a seb (ha esetleg oda folyik a... nah értitek).

Vagy hosszabb wc-nél nagyon fáj?


2011. máj. 28. 04:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nem adtak érzéstelenítőt gátmetszésnél. Nagyon fáj. De nekem csak akkor fájt, amikor csinálták, utána már ki lehet bírni.


De egyáltalán nem biztos, hogy neked is vágni fognak...

2011. máj. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta anyukám,hogy a szülés fájdalmasabb,mint a gátmetszés.ÉS a szoptatás fájdalmasabb mint a szülés.3gyereket szült,szóval tuti nem hazudik :D

De ugy tudom nem mindenkinek van szüksége a metszésre.

2011. máj. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a gátmetszés előtt adtak érzéstelenítőt.De oda adják ahol vágni fognak, de nekem nem fájt!Pici szúnyogcsípés:)

A vágást az érzéstelenítő után már nem éreztem.


Én is féltem a wc-től, sokáig nem mertem menni.Nem csíp, nagy wc-nél sincs semmi gond.Nekem csak annyi volt, hogy amikor leültem, bárhová, nem csak wc-re, akkor nagyon feszült, de ez megszűnt miután kiszedték a varratot.

Az sem fájt:D


Ne aggódj minden rendben lesz!!:D

2011. máj. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nem kaptam érzéstelenítőt,a vágást meg se éreztem a varrás nem fáj csak egy kicsit kellemetlen volt.

Pisilésnél nem fáj,nagy dolognál kicsit feszül.Az utánna következő napok,már rosszabbak amíg be nem gyógyul,de embere válogatja.

2011. máj. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem adtak, de nem is nagyon fájt. Hidd el ha már túl vagy a szülésen nem nagyon fog érdekelni egy kis varrás... :)
2011. máj. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem adtak érzéstelenítőt, mind a két szülésemnél. az elsőnél semmit nem éreztem, viszont a másodiknál minden tűszúrást, de ki lehet bírni...:)

a pisi, nem vészes, attól nem fáj. a nagy dolog az már kicsit parás volt. ezért is adnak egy enyhe hashajtót. Wc papírral szokták még úgy "tartani" a sebet....

2011. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem repedt, nem vágtak, észre sem vettem, a doki mondta utána. Mikor varrt, kaptam érzéstelenítőt, azt nem a hüvelybe adják, hanem a gátba szúrják. Hát a varrás így sem valami leányálom, de ki lehet bírni. Én konkrétan nem tudtam ülni rendesen, 1,5 hét után gyógyult meg teljesen, akkor már nem fájt. Addig ilyen kör alakú gyűrűs párnán ültem.

Pisi-kaki nem volt gond, nem csípett, bár az első kakinál imádkoztam, nehogy kiszakadjon a seb, ilyenkor jó a szülés után széklet lazító kajákat enni. De nyugi, addig úgysem engednek el a kórházból, amíg nincs produktum. :)

Amitől nagyon jól gyógyul, az a levegőztetés (én este az ágyban, törülközőn szellőztettem magamat), és az eredeti aloe vera gél.


2-nak:

Anyukád valamit nem jól csinált a szoptatásnál (hiába szült 3 gyereket), mert az egyáltalán nem fájdalmas, ha rendesen szopik a baba.

2011. máj. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a gátmetszést nem éreztem, csak azért tudtam, h mikor csinálják, mert pont húztam fel magam fájáshoz és láttam a nagy tűt amivel adták előtte az érzéstelenítőt. Az sem fájt, mert a szülési fájás annál sokkal nagyobb.


A varráshoz is adnak érzéstelenítőt, bár az nekem nem sokat ért, eléggé fájt a varrás.De a szülésnél nem volt rosszabb.


Azt nem értem, h miért mondhatta anyukád, h a szoptatás fájdalmasabb a szülésnél. A világ legjobb dolga a szoptatás és csak akkor fájhat, ha a baba nem jól szopizik, tapasztalatból mondom én is 15 hónapig szoptattam.

2011. máj. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem adtak a vágásnál érzéstelenítőt, beszorult a baba feje, és annyira feszült, hogy nem is éreztem, mikor elvágták. A varrásnál éreztem, hogy beadják az érzéstelenítőt, na az fájt. :( Meg utána a varrás is, mintha nem is lett volna érzéstelenítve.

A pisilés nem csípett, viszont a székelésnél ha kicsit keményebb, akkor érzed.

2011. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne félj a gátmetszéstől. Szinte minden nőnek csinálnak 1. szüléskor, úgyhogy majdnem biztos lehetsz benne, hogy neked is lesz. A kitoláskor annyira feszül ott minden, elég rossz érzés és én nagyon megkönnyebbültem, mikor megpillantottam az ollót. A metszést nem éreztem, azt se tudom adtak-e érzéstelenítőt. Utána a varráshoz adtak lidocaint, pár pici szúrás volt a seb környékére, hidd el, a szülés van olyan sz*r, hogy utána nem fog érdekelni pár pici szúrás. A varrást meg szintén nem érzed. Nekem még méhkaparást is csináltak (bent maradt lepénydarab), de még azt se igazán éreztem, olyan olt, mint amikor mozog bent a baba. A szülés utáni néhány nap picit kellemetlen a gátseb miatt, de azért lehet wc-zni, csak óvatosan kell kiengedni, de csípni pl nem csíp. Meg érdemes naponta akár 10x langyos vízzel meglögybölni az nagyon jól esik.
2011. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!