Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik császárral szültek,...

Akik császárral szültek, tényleg olyan rossz a felépülés szülés után mint ahogy azt egyesek mondják?

Figyelt kérdés

Tudnátok adni pár jó tippet,vagy tanácsot mire figyeljek oda?



37hkm


2015. szept. 7. 08:26
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
63%

Édesanyámnak 3 császára is volt, az első közel 30 éve. Nem fájt neki. Húzódott persze, meg az első egy két felülés nem volt könnyű, de ő már aznap sétálgatott, meg örült, hogy tud ülni is. A vele egy szobában lévő természetes úton szülők 3-4 napig ülni sem tudtak..


Tanácsot nem tudok adni, mert nekem még nem volt, de én is mindenkitől azt hallom, hogy nem szabad elhagyni magunkat. Mozogni kell és habár az első egy-két alkalom nem lesz egyszerű, utána egyre jobb és jobb lesz.

Anya könnyen el tudott látni mindannyiunkat, egyáltalán nem volt vele problémája, nagyon hamar felépült.

2015. szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
81%
Ja még annyi, hogy anyum nagyon örült a császárnak.. Sajnos egy korábbi terhessége korán megindult, 20 hetesen, nem tudták visszatartani, meg kellett szülnie. Előtte gyakorlatilag 2 napig vajúdott. Annyira fájt neki az egész, hogy neki ehhez képest a császár leányálom volt..
2015. szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

1: azért a helyzeted annyiban más, hogy neked utána nem kellett ellátnod egyedül egy újszülöttet, aki miatt kb. átlag napi 2 órát tudsz aludni, mert mire elszenderülnél, már újra szoptatni pelenkázni stb kell....abban igazad van, hogy a hozzáálláson nagyon sok múlik, habár én úgy álltam hozzá, hogy nagyon stramp csaj vagyok és pikk pakk felépülök...na ehhez képest nem tudtam szoptatni mert úgy fájt a hasam, hogy a babámat nem tudtam mellre tenni, mert nem volt jó egyik póz se neki se nekem..be gyulladt a mellem, seblázat kaptam, plusz napi egy órát tudtam aludni a kórházban, és emiatt 2 hétig le sem ment a lázam...


amiről te beszélsz, azért az egész más: neked nyilván van időd legalább napi 6-7 órát aludni, amellett, hogy dicséretes módon ugyanúgy ellátod a házi munkát...akit császároznak, erre szintén kénytelen, csak mellette még van egy napi 24 órás elfoglaltsága...most nem mondom hogy magunkba kell roskadni, de egy császár nem csak egy hasi műtét...hormonális változás, testi lelki ujjá születés, nem csak egy baba születik, hanem egy anya is, plusz mellé a szoptatási mizéria, esetleg a gyermek kólikával - hidd el, a legkeményebbeket is próbára teszi.

2015. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

Szia kérdező, eddig egy cipőben járunk, mozog egész nap a babám, de befordulni még esze ágában sincs.

Neked mondták már, hogy mikor császároznak, ha igy marad?

2015. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
szia! igen a dokim azt mondta 39 héten fog császározni,35 hetes uh-n még koponyavégű volt de olyan izgő mozgó hogy kifordult a jó pózból :)
2015. szept. 7. 10:01
 16/36 anonim ***** válasza:

Nem rosszabb max hosszabb.Felülésre kell figyelni meg arra hogy ne nevess és köhögj :) Ha nagyon kell akkor fogd.

Jól jönnek a hasszorítós bugyik szülés után.

Kellemesnek nem kellemes én 6 órával a műtét után simán sétáltam, amikor hozták a lányom megszoptattam.

Addig jó amíg van bent katéter mert leülni a wcre meg felállni se lesz a kedvenced pár napig.

Az első 2 hét nehéz, és fogd a kezedbe sokat a babát mert akkor nem is érzed hogy fáj :)

2015. szept. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Ma két hetes a kislányom, máasodik császárom volt 10 év után. Kis túlzással ìgy 2 hét után olyan mintha nem is műtöttek volna. Mondjuk semmi segítségem, így rávisz a kényszer, hogy hamar gyógyuljak. Este 10kor műtöttek, fél tizenegykor rámtették a babát szopizni és kettőig ott volt a mellemen. Persze így felemeltem párszor a fejem megnézni lélegzik e, nem fekszik e rosszul. Na a másnapi fejfájást nem kívánom senkinek. Kaptam erős fájdalomcsillapítót. Szerencsére 2 nap után elmúlt. Maga a heg nem volt vészes egyáltalán, csak az első felkelés és zuhany műtét után 6 órával, de nem az a mindjárt meghalok kategória. Inkább ez mint a fogfájás. Nekem a gerincagyi érzéstelenítés volt para. 5xre sikerült beadni, de az én hibámból, akkor már 15 órája vajúdtam, nem bírtam nyugton maradni közben ha jött egy fájás. Azt tudom tanácsolni, halgass az anesteziológusra bármilyen nehéz is nyugton maradni közben és nem megugrani picit miközben szúrnak.
2015. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Szia, én friss eset vagyok  másfél hete császároztak. Tény, hogy nem kellemes, és mindenki máshogy éli meg, de arra kell gondolni hogy tényleg napról napra jobb lesz :) én pluszba még meg is fáztam, szóval nem volt egyszerű a sok orrfújás és köhögés. Ülés fekvés az nem gáz már másnap se, nekem a séta volt nehezebb, de azt kell egy kicsit erőltetni, mert annál rosszabb minél többet fekszel. Nekem még a zuhanyzás volt rossz, 3-4 napig alig bírtam kiegyenesedni, görnyedve álltam a zuhany alatt. Én azt mondom legalább 5-6nap kell hogy jól érezd magad. Kitartást :)
2015. szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
azért reméltem olvasok némi pozitívumot is, de összességében sem olyan borzasztó mint amire gondoltam, hát azért be vagyok tojva rendesen.
2015. szept. 7. 12:31
 20/36 anonim ***** válasza:
Ha a 37. héten vagy még simán befordulhat egyik napról a másikra. Ne parázz rá erre, bízz benne, hogy megfordul még.
2015. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!