Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Visszértől lehet gátvédelemmel...

Visszértől lehet gátvédelemmel szülni?

Figyelt kérdés
2. babámat várom és elég visszeres lettem intim helyen is. Orvosomat kérdeztem a gátvédelemről és azt mondta, ha elcsattan egy ér a repedés miatt, ödéma fog kialakulni illetve nem tudja, hol állítsa el a vérzést.
2015. jún. 7. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt leginkább a dokid dönti el, ill. ha nem bízol meg benne, akkor kérd ki más véleményét is. Nem tudom neked mennyire visszeres, ill. hogy folyamatosan-e vagy ha pihensz visszahúzódik. Mert nekem egy nagyobb volt, de reggelre egész szépen visszahúzódott. Én már a hüvelyi szüléstől is tartottam, hogy ez gondot okozhat, mert van olyan doki, aki ezt már indoknak tartja a császárra. Kérdeztem a dokitól mikor voltam olyan 34-36 hét körül, hogy szerinte ez mennyire vészes és hogy gondot okozhat-e szülésnél. Az enyémre azt mondta, hogy nem gond, nem annyira vészes a helyzet, mint én gondolom, szóval nyugodtan szülhetek simán, ahogy szeretnék.
2015. jún. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! A dokim azt mondta, majd meglátjuk, hogy milyen ütemben halad a szülés, és ettől teszi függővé a gátmetszés szükségességét. Nekem nagyon visszeres az egész lábam és a nagyajkak is, injekciózom is magam a 35. héttől.

Épp azért írtam ki a kérdést, hátha van vagy volt olyan anyuka itt, aki hasonló gonddal küzd/küzdött :)

Köszönöm a válaszod :)

2015. jún. 7. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a harmadik babámmal voltam legdurvábban visszeres.Annyira,hogy az orvosom és a szülésznőm eddig még nem is látott ilyet,pedig nem fiatal a dokim,akkor gondolhatod...A gátam egyik fele úgy nézett ki,mint fél karfiol,hüvelykujjnyi fodrokkal...Dokim nem mondta,hogy veszélyes lenne,gátvédelemre készültünk,de végül vágtak kicsit,mert fél óra alatt szültem szinte,nem volt ideje kitágulni fokozatosan.Nem a visszerek felé vágtak,hanem lefelé és nem túl nagyot,tán még gyorsabban is gyógyult,mint a sima gátmetszés.

3,5 hónapja szültem és már szinte teljesen visszahúzódtak a visszerek,lábamon maradt pár hajszálér,gátam teljesen a régi.

Üdv

2015. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!