Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelemmel szülni-hol...

Gátvédelemmel szülni-hol Budapesten?

Figyelt kérdés

Orvos-szülésznő ajánlásoknak,tapasztalatoknak is nagyon örülök.

No,meg annak is,ha valaki csak azt tudja,hogy hol ne keresgéljek ez ügyben.

Nemrég költöztünk Pest mellé,így még nincsen orvosom.


2015. jan. 27. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az Uzsokiban csinálnak metszést. Nem is bántam, mert iszonyat repedtem volna. Nem jó dolgukban, szórakozásból csinálják az orvosok, hidd el. Ha kell, akkor kell. Jobb, mint ha a fenekedik szétnyílnál aztán még évek múlva is nyögsz tőle. Nem is éreztem a metszést, a varrás sem fájt utána és két hét alatt rendbe jöttem. Azóta sincs semmi bajom.
2015. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Istvánban gátvédelemmel szültem
2015. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmi értelme a gátvédelemnek. Felesleges hóbort. Ha szükség van, legyen gátmetszés, különben Te szívod meg nagyon.
2015. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Első,biztos van olyan,hogy szükség van rá,de ha egy orvos eleve már úgy áll hozzá,akkor választásod sincs.

Első babámat vidéken gátvédelemmel szültem,egy fantasztikus orvossal,szülésznővel.Ő helyi szinten "híresek" ebben,az egyik barátnőm is mindkét babáját gátvédelemmel szülte náluk.Szóval sok esetben meg sem próbálják,az orvosok nem foglalkoznak vele..Pedig a szülészeti szakma jobb helyeken ugye pont ebbe az irányba menne..

Nyilván van,mikor adott esetben szükség van rá,de én nagyon élveztem,hogy szülés után pár órával simán ültem,mozogtam,míg a szobatársam(akinek más orvosa volt) még 3 nap múltán is nehezen ült,nagyon fájlalta


Kedves Második,tudnál esetleg orvost,szülésznőt ajánlani?A kórház maga milyen?

2015. jan. 27. 21:42
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Szörnyű,hogy még mindig ilyen a hozzáállása nagyon sok dokinak,és kismamának is,mint az 1.3-as válaszoló ír...

Ha valaki kicsit jobban tájékozott tudhatná a születés,szülés törénetében,hogy anno sem volt szükség gátmetszés

Illetve az elmúlt években(Nyugaton inkább már 30 éve) minden létező szakmai nőgyógyászati szervezet,szövetség is a gátmetszés lehetőség szerinti elkerülését javasolja

Sajnos nincsenek korrekt,átfogó statisztikák,de,amikor 3 éve készítettünk egy ilyet(eü.stat cégnél dolgozom) még kelet eu-s szinten is rosszul álltunk.


Egyébként István kórházban Boros Judit doktornőt tudom javasolni,és Rákóczi Ági vagy Nováky Rita szülésznőt.

Első babámat 3500gr-55 cm-rel hozta világra egy öltéssel,másodikat öltés nélkül,úgy,hogy 3770gr volt a súllya!

Igenis minden nő felelőssége lenne véleményem szerint foglalkozni a témával,és valahogy kikövetelni a hazai nőgyógyászoktól is,hogy igenis nem a szülőszobába lépés előtt,hanem az adott helyzetben,a kitolásnál dől el,hogy kell e esetleg gátmetszés(ami ha szükségszerű 100%-osan,valóban gátvédelem)

2015. jan. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Janos korhaz- Szuromi Andras. Nagyon jo orvos, es gatvedelem parti.
2015. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Kistarcsán szültem, nem vágnak, csak ha muszáj.
2015. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
5-ös! És akkor repedtem volna? Az jobb lett volna? Gyorsabban gyógyultam volna szerinted? Kevésbé lett volna fájdalmas?
2015. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én meg azt nem értem, bocsi, hogy alap miért zárkózik el teljesen egy nő a gátmetszéstől és miért választja inkább azt, hogy a fenekéig végig reped. Nem hobbiból csinálják az orvosok, nem is szórakozásból, hanem, mert szükség van rá. Azt honnan tudod, hogy régen nem volt rá szükség? Régen is lett volna, mert régen is repedtek nagyon sokan, csak akkor még nem foglalkoztak annyira vele. És miért baj a gátmetszés? Semmi gondot nem okoz a későbbiekben, ellenben egy csúnya repedéssel.
2015. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szent Istvánban Spiesz Annánál szültem gátvédelemmel indultunk neki, de a végén mégis vágni kellett egy picit, mert veszélyben volt a baba, de így is jobban jártam mintha előre vágnak rutinból! A szent Istvánban azt hiszem minden szülésznő gátvédelemben ügyes!
2015. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!