Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek sikerült gátvédelemmel...

Nyuszmoo kérdése:

Akinek sikerült gátvédelemmel szülnie, mesélne róla?

Figyelt kérdés
Miket tett érte, hogy készült ra, pl masszázs. A kórházban is csinálta a szülésznő szülésnél? Meddig tartott a vajúdás, szülés? Hanyadik baba volt, és ti hány évesek voltatok? Volt fogadott orvos v szülésznő? Igazából minden érdekel ebben a témában:-)
2015. jan. 7. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmit sem tettem érte, csak biztam a dokimban. Azt mondta, ha nem muszáj, nem vágnak. Én nem görcsöltem a témán előre :)

Bementem fél 3-kor, mert elfolyt a magzatviz, hagytak békén jópár órán át, 7-8 körül beindultak a fájások majd 10.20-ra meglett a fiam. Kitoláskor a szülésznő masszirozta a gátam, és nem nyomhattam egy pár fájáskor, hogy legyen ideje a gátnál nyúlni a szöveteknek. Pici felületi sérülésem lett csak, 1 öltést kaptam, a biztonság kedvéért, de nem fájt utána, a 2 órás pihenő után már ülve ebédeltem az ágyamban :)

2. babánál nagyon gyorsan történt minden, semmire nem volt idő, beértem, egyből a kitolásnál tartottunk és már kinn is volt. Szintén törökülésben reggeliztem, gond nélkül. (22 hónap van a 2 gyerek között).

2015. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első babámat gátmetszéssel szültem, a másik kettőt gátvédelemmel. Sehogy nem készültem rá, a szülésznő csinálta a szülésnél (ügyeletes), és volt fogadott orvosom.

Bár ez nem a kérdés része, de az első szülésnél a kitolási szakasz a megváltás volt, a gátmetszést meg se éreztem, és két nyomásra kint is volt a gyerek. Ekkor 29 éves voltam.

Gátvédelemnél viszont nagyon nehezen viseltem, hogy a tolófájásoknál nem volt szabad nyomni. A második szülésnél (31 éves) emlékszem, azzal telt a kitolás, hogy a szülésznő mondta, hogy most ne nyomjak, én meg veszekedtem vele, hogy de nekem muszáj. Picit repedtem is, de szerencsére nem volt vészes. Harmadjára (32 éves) már próbáltam rá lelkileg felkészülni, hogy majd nem szabad nyomni, de még így is nagyon nehéz volt ez a része, de végül sikerült repedés nélkül.

2015. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nem volt fogadott szülésznő, dokim volt csak. Egy kis kórházban szültem, ahol biztam a dokiban és a szülésznőkben :) 28 voltam az első gyereknél, 30 a másodiknál.
2015. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!én 20 éves voltam első baba volt.nem volt se fogadott orvosom sem szülésznőm.2,5 éve szültem.a vajúdás alatt mikor jöttek a tolófájások volt amelyiket nem tudtam visszatartani.egyedül vajudtam szó szerint.mikor néha rám néztek és mondtam hogy nyomni kell csak annyit mondtak tartsam vissza...próbáltam.aztán mire jött a szülésznő már nyomhattam rendesen.nem volt se repedés se semmi...annyira emlékszem hogy a sz.nő mondta h akkor nyomjak ha szol és akkor nem kell vágni.csak utána a védőnőnél merült fel mikor kérdezte hogy vágtak e mondtam semmi nem volt akkor mondta h akkor csak biztos gátvédelem volt.mondom biztos...nemtudom alig emlékeztem,ugy szültem hogy már 2 napha nem aludtam.amugy 3100 g és 54 cm volt a fiam
2015. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és sehogy nem készültem rá.. Igazából sosem foglalkoztam vele mi a gátvédelem.de mostmár rákerestem:)de nemtudom nekem volt e.utolsó voltam
2015. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem készültem rá fizikailag semmivel, csak fejben eldöntöttem, hogy így fogok szülni.

Nem fogadtam se orvost, se szülésznőt, hálapénzt se kapott senki, ellenzem.

Kitolás előtt szóltam a szülésznőnek, hogy gátvédelemmel szeretnék szülni ha lehet, ő csak annyit mondott, hogy ha nem muszáj természetes, hogy nem vágnak.

Így is történt, picit repedtem, 4 öltést kaptam, de nem fájt utána semmi, egyből tudtam ülni, mozogni.

1. baba, 31 évesen szültem 5 órás vajúdás után

2015. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3. Babám született gátvèdelemmel. Nem kértem, fogadott dokim volt, szülésznő meg az ügyeletes. Nekem nem volt jó élmény, a 1,5 órás szülésből 1 óra a kitolás volt. Ráadásul 4 kilós volt a gyerek... Az első kèt szülésnél pici gátmetszést kaptam, semmi gondom nem volt vele, alig éreztem, 2-3 öltès volt. A gátvédelmes szülés után hetekig vizelettartási gondjaim voltak. Szülés közben kértem, hogy vágjanak már, de a szülésznő azt mondta pici a baba... Hát nem volt az. Gátmetszéssel a két nagyobb kb 5-10 perc alatt kinn volt, és ők sem voltak kicsik. Szóval nekem nem volt jó élmény.
2015. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 porcukormókus ***** válasza:

Az elsonel nem usztam meg, a masodiknal szerencsem volt. Ugyeletes dokinal szultem mindkettoszor, fogadott szulesznom sem volt. Szoval egyertelmuen a szerencsemnek koszonhettem, hogy masodjara nem vagtak. 29evesen szultem eloszor, ra 15honappal masodszor.

A lanyomnal hajnalban kezdtem erezni a fajasokat, delben elfolyt a magzatviz, irany a korhaz. Mire beertunk 3ujjnyira ki voltam tagulva, vegul 15.30kor szuletett meg a kislanyom. A zuzos resze kb az utolso 2,5ora volt. Es ugye nala vagtak, de kivul-belul varrni kellett. Ennek ellenere, estere mar siman jottem- mentem, nem igazan volt fajdalmas. (A szex az mas kerdes, honapokig csillagokat lattam, es nem a gyonyortol........)

A kisfiam 15honappal kesobb szuletett, nala kb delben kezdodtek a fajasok, itthon elment a nyakdugo, fel4-re korhazban voltunk, megfigyeltek nst-n, aztan megnyertem a burokrepesztest +oxitocint, este 7tol mar nem rohogtem hangosan, este 9tol viszont mar mindent hangosan csinaltam..... Pedig mindenki megjosolta, hogy a kis korkulonbseg miatt pik-pakk megleszek, es nem is fog fajni, annyira.. Hat nem igy lett, kemenyebb volt, de ejfel elott kevessel vagas nelkul sikerult megszulnom a kisfiamat. Belul nem usztam meg repedesek nelkul masodjara sem, de nem volt veszes. (De masodjara is kellett 3-4 honap, mire rendbejott a szex, hiaba nem vagtak)

Szoval a merlegem;

1. baba: Kb 8ora, ebbol 2ora durvulas, vagassal

2. baba: kb 12ora, ebbor 3-4ora cudar vilag, de legalabb vagas nelkul! ;)

Bar, hogy oszinte legyek, nekem nem volt igazan fajdalmas a gatmetszes helye mar masnap sem.

2015. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 porcukormókus ***** válasza:
Egyebkent lehet, hogy ijesztonek tunik, amit irtam, de az en szuleseim konnyunek es gyorsnak szamitanak, ill. komplikaciomentesek voltak. Hasonlot kivanok Neked is! :)
2015. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első babámnál 20 voltam. Nem volt fogadott orvosom. Nála problémás volt a szülés is,kb 3 orvos,3 szülésznő és 1 nővér volt,nagy súllyal született,és orvos nyomta ki belőlem. A másodiknál 24 voltam,nem volt fogadott orvosom,és ott aranyos volt a szülésznő,és mindent megtett azért,hogy ne legyen gátvágás,meg mivel az első nagyobb baba volt,így mondta hogy vagyok annyira tág,hogy kifér egy kisebb :) A másodiknál a burkot kellett lehúzni róla,mert nem akart vékonyodni.

Az elsőnél reggel mentem orvoshoz,és ő küldött szülni,fájás gyengeségem volt,de az Oxi után a falat kapartam,összesen 14 óra volt,mire kibújt. A másodiknál pont NST után voltam,és görcsöket kezdtem érezni,UHn nem látszott,hogy jönni kezdene,így haza küldtek,hogy ma nem szülünk. Este fél 12kor hívni kellett a mentőt,mert elkezdtem vérezni. 15 perccel később a kórházban voltam,és már a kitolási szakaszban voltam,ő gyorsan jött :) Arra is emlékszem,hogy villámlott,és kinyitottam a szememet az utolsó nyomásnál,és pont villámlás közben bút ki :)

2015. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!