Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sikerült valakinek Debrecenben...

Sikerült valakinek Debrecenben gátvédelemmel szülni a Klinikán?!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen.Nekem.Két hete.
2011. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én 1 éve szültem és volt gátmetszés

legtöbb helyen van

ez a te érdeked is hogy ne repedj jobban kifér a baba

klinikán szültem

2011. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszoló! A Klinikán vagy a Kenézyben jártál ilyen szerencsével? Ki volt a szülésznő, aki közreműködött ebben? Egyébként első baba vagy többedik? Nem volt nagy baba?


Kedves Második Válaszoló!

Tudom, hogy bizonyos helyzetekben mind az anyuka, mind a baba érdekeit az időben végzett, szakszerű, és szükség szerinti nagyságú (!) gátmetszés szolgálja... Ugyanakkor tudjuk azt is, hogy az orvosok rutinból nyírnak szét szinte minden nőt (92% körül van az arány a kórházakban), csak azért, hogy ha esetleg repedne, ne legyen olyan hosszadalmas és kissé bonyolultabb összevarrni a sebet.

A traumatológián pl. minden percben látnak roncsolt sebet is akár, és nem rinyálnak, megoldják... Az anyuka érdekében miért nem lehet ezt megtenni?!

Több olyan történetet is hallottam, ahol az anyukának volt akár három kisebb repedése is, de másnap már úgy üldögélt a fenekén, és ülve szoptatott, mint a többiek 4-6 hét után...


Őszintén szólva mindent megadnék egy olyan szülésznőért, aki segít nekem ebben!

2011. ápr. 13. 08:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!