Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha sztk-s orvosnál szülök,...

Ha sztk-s orvosnál szülök, kérhetem hogy had szüljek gátvédelemmel?

Figyelt kérdés
Második babámat szülöm 2 hónap múlva, az elsőt is sztk-s orvosnál szültem, most sincs fogadott dokim. Elsőnél eszembe sem jutott hogy gátvédelemmel próbálkozzak, viszont most a másodiknál szívesen megpróbálnám. Sztk-s orvost kérhetek arra, hogy ha van rá mód és úgy látja hogy menne, akkor gátvédelemmel szülhessek? Vagy legalábbis próbáljuk meg? Vissza utasíthat?
2014. aug. 20. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább a szülésznőn múlik, a gátvédelmet a szülésznő csinálja.
2014. aug. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jaaa, értem... Igazad van. Csak az első szülésemnél az orvos és a szülésznő is ugyan úgy kivette a részét így nem is gondoltam erre.
2014. aug. 20. 15:50
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Gatvedelemrol semmilyen korulmenyek kozott nem donthet szuleszno, ez orvosi kompetencia. Ezert all ott az orvos a kitolasi szakban, hha bmi komplikacio van, akkor o megoldja, illetve megkerheted, max ha latja, hogy szukseges nem veszi figyelembe a keresed. Meg mindig jobb mint szetrepedni, vagy osszerepedni a vegbeleddel.
2014. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó nincs igazad.

Nekem csak szülésznő volt bent, gátvédelemmel szültem.

Az orvos csak utána jött be megnézni, hogy kell-e varrni stb.

Nem fogadtam se orvost, se szülésznőt.

2014. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem utasíthat vissza, de ha az a ,,hentes" típus akkor úgyis vág. Érdemes írásban szülési tervet készíteni, azt magatokkal vinni, hozzájáruló nyilatkozatokat nem aláírni vagy kiegészíteni.
2014. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Jogszabaly mondja ki, h elso szulesnel kotelezo az episiotomia (tobbinel megprobalhato a gatvedelem, de inkabb harmadiknal szoktak rabolintani jobb helyeken, ha kozeliek voltak egymashoz a szulesek). Az mas dolog, hogy melyik korhazban vagy klinikan hogy tartjak be, kivel hogyan foglalkoznak, illetve milyen az ugyeletes orvos hozzaallasa, ha nincs sajat orvosod.
2014. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sose hallottam ekkora ökörségről, hogy kötelező lenne a gátmetszés.

Nekem azt mondta a szülésznő, mikor mondtam, hogy gátvédelemmel szeretnék szülni, hogy majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok, nem céljuk vágni, csak ha szükségesnek látják. Ez a miskolci Semmelweisben volt és szerencsére megúsztam a vágást.

2014. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os te eszednél vagy?!?! Már hogy lenne törvénybe iktatva?!?! Néhány kórházban az a protokoll hogy első szülésnél vágnak, de nehogy pár korlátolt orvos véleménye törvény legyen!
2014. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén mondom, döbbenetes, mennyire nincsenek a magyar nők tisztában a jogaikkal.

Már hogy a fenébe ne kérhetnéd a gátvédelmet? Első babánál ugyan úgy, mint a kilencediknél. Nincs jelentősége, hogy ügyeletes vagy fogadott doki, szülésznő, bába.


Tessék felkészülni rá (pl gátmasszázzsal), és a szülőszobán rögtön az elején mondani, hogy te gátvédelemmel akarsz szülni. Majd amikor odaér a folyamat, a szülésznő úgyis látja, mennyire rugalmasak a szövetek, és elbírja-e a feszítést, vagy kell vágni. Ha nem kapsz oxit, nem könyökölnek a hasadba és hasonlók, akkor egy-két fél tolófájás elengedésével simán könnyen megúszható a gátsérülés.


Két gyermekem van, mindkettő gátvédelemmel született, ügyeletesnél, olyan kórházban, ahol nem csak az első gyerekeseket, hanem alapból MINDENKIT vágnak...

2014. aug. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hogy is lehetnék tisztába a jogaimmal ha bárhol ahol rákérdezek mindenhol azt mondják hogy orvosa válogatja, vagyis a dokit pont nem érdekli hogy nekem van-e jogom gátvédelemmel szülni vagy sem... A másik pedig, hogy nem szülünk mi nők minden héten hogy bővebben tudjunk a szüléssel járó mindenféléről.

Most hogy írod az oxit, az első szülésemnél akkor nem is lehetett volna gátvédelem mert oxival szültem, én akkor tutti nem tudtam volna vissza tartani a nyomást, olyan nyomási ingereim jöttek hogy majdnem közben össze is hánytam magam...

Köszi mégegyszer a válaszokat.

2014. aug. 22. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!