Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha sztk-s orvosnál szülök,...

Ha sztk-s orvosnál szülök, kérhetem hogy had szüljek gátvédelemmel?

Figyelt kérdés
Második babámat szülöm 2 hónap múlva, az elsőt is sztk-s orvosnál szültem, most sincs fogadott dokim. Elsőnél eszembe sem jutott hogy gátvédelemmel próbálkozzak, viszont most a másodiknál szívesen megpróbálnám. Sztk-s orvost kérhetek arra, hogy ha van rá mód és úgy látja hogy menne, akkor gátvédelemmel szülhessek? Vagy legalábbis próbáljuk meg? Vissza utasíthat?
2014. aug. 20. 15:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szó sincs róla, hogy kötelező a gátmetszés 1. szülésnél. Nekem a dokim (NEM FOGADOTT) mindent elkövetett, hogy elkerüljük a metszést - vmi olajjal kent. De hiába, nagy volt a babám feje, muszáj volt a végén vágni egy kicsit.
2014. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

9. vagyok. Én mondjuk mindkettőnél kaptam oxit, mégis sikerült. Szót kell fogadni a szülésznőnek, és azt csinálni amit mond, akkor nyomni, nem nyomni, oda nyomni ahova mondja (előre, le) stb.


Szerintem sok anyuka nem is veszi a fáradságot, hogy utánaolvasson, utánanézzen, utánakérdezzen a dolgoknak. Úgy vannak vele, hogy a DOKTOR ÚR a mindenható, majd ő megmondja mit szabad és mit nem. Tessék egy kicsit határozottabban kiállni a mellett, amit szeretnétek - feltéve, ha tudjátok, mi az. :)

2014. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!