Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátvédelemmel szülés nem...

A gátvédelemmel szülés nem terheli jobban a babát?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gátvédelemmel szülni(3. baba),de nem minden áron.Második szülésemnél is így szerettem volna,de a szülésznő lebeszélt róla,nem erőszakoskodtam.Még így is eltört sajnos a babám kulcscsontja.Attól tartok nagyon meghúzzák a nyakát esetleg,mikor bújik kifelé,hogy kiférjen a válla vagy ilyesmi.Tapasztalatok?
2014. júl. 22. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A babát nem húzzák gátvédelemnél, ez nem erről szól.

Én így szültem, 1. gyerek.

2 tolófájás után a harmadiknál már nem volt szabad nyomnom, hagyni kellett, hogy a baba csússzon ki a maga ütemében.

Erről szól a gátvédelem, semmi baja nem lesz a babának ettől.

2014. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 4 hüvelyi szülésem gátvédelemmel volt, nem tűntek úgy a babák mint akiket nagyon megviselt a szülés.

Én alapból nem vállaltam volna gátmetszéssel szülést, és amelyik országban szültem ezt megtehettem.

2014. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rángatták őket, kicsúsztak maguktól.
2014. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem húzzák meg a babát, ugyanúgy születik, mint gátmetszéssel. 1.fiammal vágtak, most 3hete a másodikkal nem. Jobb lett volna, pedig én is védelmet akartam. Picit repedtem, de maga az egész szülés és azóta is rosszabb.
2014. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem húzzák ki a babát. Nekem mindkettő szülésem gátvédelmes volt, a másodiknak még a karja is a válla mellett volt és úgy jött ki, mégis sikerült.

Nem tűnt úgy, hogy valamelyiküket megviselte volna. Szép kerek volt a fejük :)

2014. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A 2. szuletett gatvedelemmel, jol szett is repedtem.
2014. júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3. és 4. gyerekem született gátvédelemmel. Bár ne engedtem volna, így lecsúszott a méhem, s sokat kínlódok vele.
2014. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,jöhet még.

Második szülésemről valamiért olyan emlékeim vannak,hogy a szülésznő az ujjaiközé veszi a baba nyakát nyitott tenyérrel és fel-le mozgatva "ráncigálja" kifelé a vállait.Lehet emiatt tört el szegénykém kulcscsontja...Ugyanezt eljátszani gátvédelemnél még rosszabb lenne,ezért kérdezem,de ezek szerint ez nem bevett gyakorlat,csak mondjuk ez a szülésznő csinálta így??Mindenesetre alaposan utána kérdezek és fogadok egy alkalmas szülésznőt is,ha emellett döntenék.

2014. júl. 23. 09:29
 9/17 anonim ***** válasza:
talán csak szimplán nehezebben fért ki a babád, mert akkora volt, mert nem jól volt beilleszkedve, vagy csak elakadt kicsit. Ez tök független a gátvédelemtől.
2014. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Chritine ***** válasza:
52%
Most májusban szültem gátvédelemmel ès minden rendben volt :) pillanatok alatt kint volt a picilányom :) kis formás kerek buksijú csajszi :) szülés után egy hèttel már ugy mentem mint aki nem is szült :)
2014. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!