Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátvédelemmel szülés nem...

A gátvédelemmel szülés nem terheli jobban a babát?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gátvédelemmel szülni(3. baba),de nem minden áron.Második szülésemnél is így szerettem volna,de a szülésznő lebeszélt róla,nem erőszakoskodtam.Még így is eltört sajnos a babám kulcscsontja.Attól tartok nagyon meghúzzák a nyakát esetleg,mikor bújik kifelé,hogy kiférjen a válla vagy ilyesmi.Tapasztalatok?
2014. júl. 22. 21:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
A gátvédelem jó dolog, de ha a szülésznő úgy látja, hogy vágni kell, akkor inkább vágjon az orvos.
2014. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is mindkettő gátvédelemmel született. A fő különbség, hogy az anya és a baba, azaz a szülés/születés ritmusához, illetve a szövetek rugalmasságához alkalmazkodik a szülésznő és a doki, azaz, nem sürgetik meg, és adott esetben igen, egy fél tolófájást el kell engedni, hogy a gát szövetei szépen idomulhassanak az igénybevételhez. Pocsék érzés épp akkor nem tolni, amikor a baba feje feszíti a gátat (ún. tűzgyűrű érzés), de utána valóban magától csusszan ki a baba.

Ha a szülésznő úgy látja, hogy sérülne a gát, vagy valami gubanc van kilátásban, akkor nyilván vágni fognak. De az esetek döntő többségében tök felesleges a gátmetszés...

2014. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább vágjanak, ha szükség van rá, minthogy repedés legyen a vége, ha mégsem tudna kijönni a baba. Egy jó szülésznő jó döntést fog hozni.
2014. aug. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyre nagyobb divat lesz a "természetes szülés", ami nem akarja figyelembe venni az egyéni szempontokat és semmiképpen nem akar beavatkozni, sokszor még akkor sem, amikor szükséges lenne. Nem egy nő esik ennek áldozatául. Ha a baba nem tud kijönni, mert nem segítenek neki mondjuk egy gátmetszéssel, akkor születése után meglehet, hogy fizikoterápiára, gyógytornára kell majd járatni, mert annyira megviselte a kínkeserves szülés. Az anyukája pedig majd csúnyán össze-vissza fog repedni, utána hetekig vérezni, pedig lehet, hogy még egy császármetszés is indokolt lett volna, de hát a statisztikára ügyelni kell. Nem mutat jól, ha sok a gátmetszés, a császármetszés..
2014. aug. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
43%

Akik lepontozgatnak, azok szültek már!?

Van, amikor pár tolásra kint van a baba, akkor nem nagyon lehet tökölni. Ha vágni kell, akkor vágjanak. Inkább, minthogy a végbél felé repedjen valaki.

Ok., hogy jobb lenne gátmetszés nélkül, de ez nem mindig sikerül. Ne legyünk már ennyire merev , begyöpösödött bezzeganyák!

2014. aug. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A repedésen túl még lehet hüvelyelőreesés, méhsüllyedés, inkontinencia zavarok, ami egy életre szól, mert a műtét sem segít. Lehet, hogy ezek a nők vannak kisebb számban, de jó részük orvosi beavatkozással megmenthető lenne, a babájukat pedig nem kellene neurológushoz és ide-oda vinni, mert esetleg még oxigénhiányos is lett, annyira természetesen akarták, hogy megszülessen.
2014. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én nem akarok minden áron gátvédelemmel szülni,pont emiatt érdekel,hogy a babának mi a jobb.Első kettőt is gátmetszéssel szültem,nem volt extra fájdalmas élményem emiatt.Most a 3. babát várom és annyira visszeres a gátam,combom,lábszáram,hogy kicsit tartok az erős vérzéstől...de majd eldönti az orvosom,mi lenne jó,remélem...
2014. aug. 11. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!