Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt egy cikk. És egy hozzászó...

Volt egy cikk. És egy hozzászólás. Csak én gondolom úgy, hogy egy terhesség alatt az UH nem "nagy felhajtás"? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

A cikk:

[link]

És a hozzászólás:

"Valoszinuleg angolok.Jelentem Angliaban nem mondjak meg elore a baba korulbeluli szuletendo sulyat.Sot nogyogyasz sem vizsgal meg a 9 honap alatt.:)Ket ultrahang van 12 es 20 hetesen nincs nagy felhajtas mint Magyarorszagon!"


Ez engem kiakasztott... Annyira sok külföldün élő magyar szidja a MO-i terhes gondozást, meg szülést, és sztárolja, hogy na, ott bezzeg bemész, ok, terhes vagy és a doki hozzád sem nyúl csak a szüléskor. Ez szerintük a jó. És az a pár UH és havi 1-szeri vizsgálat csak felhajtás.

És ha nyílik a méhszáj? Vagy a gyerekkel vmi nem OK?

Engem pl megnyugtatott, hogy mentem UH-ra, hogy 4D-n is voltunk, hogy volt jópár labor, hogy havonta megvizsgált a doki. Na és egyszer közölte, hogy nyílik a méhszáj és pihenjek sokat. Namost a nagyszerű Angliában ilyenkor mi van? Esetleg megindul a szülés 30 hetesen ??? Akkor a SZUPER ország, a SEMMI felhajtás kárpótolja majd a nőt? Vagy van olyan ország, ahol a többedik gyereket csak akkor szüleheted kórházban, ha vmi probléma van... Az is olyan jó?

Bocsi a kiakadásért...de ez most nagyon felbosszantott...


2015. ápr. 20. 12:21
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Utolsó: Az angol orvosok nem csak a bevándorlók gyerekeivel nem törődnek.

Ezenkívül, oké, hogy nem szeretik a bevándorlókat. De pl. abban a kórházban, ahol a férjem dolgozik, mindössze két angol orvos dolgozik már, hozzájuk sem akar senki menni. És nem, nem azért, mert a bevándorlók kitúrták őket, hanem azért, mert szakmailag messze fölöttük állnak, hogy finoman fogalmazzak.

2015. ápr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Más kultúra más szokások. Gondolom az angolokat ez nem zavarja, nekik ez a természetes. Én sok más dolog miatt ezért sem mennék külföldre. Ha nem teszik nem kell kiköltözni, ha meg mégis akkor pedig el kell fogadni az ottani rendszert. Ez a baj a bevándorlókkal, őket fogadják el, de ők nem fogadják el az adott ország rendszereit. Ha nekem fontos a megszokott figyelem és UH, akkor haza jövök, de nem fikázok ezért az ottani egészségügyet. Az oltásokról meg annyit, hogy nem tűntek el a betegségek (lsd. USA szemárköhögés járvány) csak az oltásoknak köszönhetően visszaszorultak és nem tudnak mutálódnak. A TBC meg jelen van a mai napig, főleg a hajléktalanok körében elterjedt (Mo.-on). A nyájimmunitás és átoltottság miatt védve vannak a gyerekeink. Nem szeretném kipróbálni mi lenne ha most hirtelen nem oltatnának semmi ellen...
2015. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

En London kellos kozepen szultem par honapja, es tokeletesen elegedett voltam. Valoban nem viszik tulzasba a terhesgondozast, de problemamentes volt a terhessegem, soha egy rossz vernyomas sem volt. Vettem egy szivhang hallgatot, valami parezer forintert, es minden nap hallgattam a babat. Minden nap ereztem, hogy mozog, soha nem izgultam, hogy jol van-e. 6 hetente volt vizsgalat, meghallgattak a szivhangot, vernyomast mertek meg vizeletmintat kertek. Volt, hogy 5 perc volt az egesz.

A szules is tokeletes volt, nagyon szep emlek maradt. 3 szulesznovel es a parommal szultem. 26 ora vajudas, 2 ora kitolas utan szuletett a kisfiam 4200 grammal. Nem volt borotvalas, gatmetszes, beontes, stb. Magyarorszagon megcsaszaroztak volna teraranytalansag vagy mi miatt, meg hosszu vajudas miatt, ugyhogy en halat adok, hogy nem itt kellett szulnom. Nem ereztem leprasnak magam, csak azert, mert terhes vagyok, nem idegesitettek folyamatosan mindenfele szarsaggal. Termeszetes volt az egesz, a terhesseg, a szukes, minden. Tokeletes volt, szep emlek, mindenki nagyon kedves es figyelmes volt es semmibe sem kerult.

2015. ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Franciaországban sincsenek ezek -"Nem volt borotvalas, gatmetszes, beontes, stb." én is hálat adok annak, hogy itt szultem..és nem otthon.
2015. ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Én meg hálát adok, hogy itthon szültem, mert szülés alatt szétrepedt a méhem. Ha nincs körülöttem orvos, ott vérzek el az ágyon. Problémamentes terhesség és szülés volt addig.
2015. ápr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

35...azért meg lehet nézni, hogy hányan "halnak bele" a szulésbe meg otthon.

itt is lett volna orvos, csak épp szulés kozben nincs, de ha bármilyen probléma adodik, máris ott vannak és teszik, amit tenniuk kell.

2015. ápr. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Van orvos, kb 30 masodperc alatt tud odaerni, ha barmi problema adodik. Amugy Londonban, ahol en szultem, csak az szulhet orvos nelkul, akinek problemamentes terhessee volt. De mondom, barmi problema eseten, kb fel perc alatt ott terem az orvos, szoval nem, nem vereztel volna el
2015. ápr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Na, engem meg a férjem úgy sem engedett Angliában szülni, hogy ott orvos, a helyi kórházban! Pontosan azért, mert túl sokat tud a szülészeti ellátásról.
2015. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Te utolsó!

Ezek szerint a ferjed valami csodálatos jó orvos - hogy lehet az, hogy mégis inkább kimentetek Angliába? Ha annyira jó, itthon is előre jutott volna. Milyen érdekes. ....

2015. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
54%

Te utolsó!

Igen, a férjem csodálatosan jó orvos!

Hogy miért ment ki Angliába dolgozni? Bár semmi közöd hozzá, elárulom, hogy egyetlen oka van: Az, hogy ott megfizetik a munkáját!

2015. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!