Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt egy cikk. És egy hozzászó...

Volt egy cikk. És egy hozzászólás. Csak én gondolom úgy, hogy egy terhesség alatt az UH nem "nagy felhajtás"? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

A cikk:

[link]

És a hozzászólás:

"Valoszinuleg angolok.Jelentem Angliaban nem mondjak meg elore a baba korulbeluli szuletendo sulyat.Sot nogyogyasz sem vizsgal meg a 9 honap alatt.:)Ket ultrahang van 12 es 20 hetesen nincs nagy felhajtas mint Magyarorszagon!"


Ez engem kiakasztott... Annyira sok külföldün élő magyar szidja a MO-i terhes gondozást, meg szülést, és sztárolja, hogy na, ott bezzeg bemész, ok, terhes vagy és a doki hozzád sem nyúl csak a szüléskor. Ez szerintük a jó. És az a pár UH és havi 1-szeri vizsgálat csak felhajtás.

És ha nyílik a méhszáj? Vagy a gyerekkel vmi nem OK?

Engem pl megnyugtatott, hogy mentem UH-ra, hogy 4D-n is voltunk, hogy volt jópár labor, hogy havonta megvizsgált a doki. Na és egyszer közölte, hogy nyílik a méhszáj és pihenjek sokat. Namost a nagyszerű Angliában ilyenkor mi van? Esetleg megindul a szülés 30 hetesen ??? Akkor a SZUPER ország, a SEMMI felhajtás kárpótolja majd a nőt? Vagy van olyan ország, ahol a többedik gyereket csak akkor szüleheted kórházban, ha vmi probléma van... Az is olyan jó?

Bocsi a kiakadásért...de ez most nagyon felbosszantott...


2015. ápr. 20. 12:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
53%

Unokatesóméknál elment a baba 12. hét előtt. Lehet egyszerű progi pótlás kellett volna (lehet más volt a gond) sose tudják meg, mert Angliában nem vizsgálnak. Ott az a rendszer, hogy nem kell a kis terhességet védeni, ha nem képes magától megmaradni a baba, akkor menjen.

Nekem a babám már 8 hónapos és az első 12 hétben szedtem a progeszteront, mert nagyon alacsony volt a hormon szintem és véreztem. Ha nem Magyarországon élek és nem szedtem volna a gyógyszert, most Ő talán nem élne.

2015. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
38%

Semmivel som produkálnak rosszabb adatokat azok az országok az egészséges terhességek és élve születések terén, ahol kevesebb a vizsgálat. Ezek tények.


Az, hogy téged mi nyugtatott meg és mi nem, az a te dolgod.


Pattogni egyéb országok eltérő protokollján minek?

2015. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
60%
Külföldön valóban nem csinálnak úgy, mintha a terhesség valami különleges betegség lenne. Egy átlagos terhessegnel felesleges az a rengeteg vizsgálat, mit Magyarországon csinálnak. Egy dologra jo: anyuka fizeti a jó sok pénzt a maganrendelesen meg adja majd a hála pénzt. Külföldön is kiemelt figyelmet kap, ha veszélyeztetett terhessegrol vn szó. De egy normál terhessegnel semmi szükség extra figyelemre. Mondjuk ott a nők se csinálnak úgy, mintha körülöttük kellene hogy forogjon a világ, mert ők terhesek. A szomszédom pl szülés előtti nap meg dolgozott -biciklivel járt amúgy, tehát egyébként se volt egy úristen terhes vagyok, mindenki boruljon már térdre előttem típus.
2015. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
49%

Angliában más a rendszer. Íreknél meg pláne. Ott meg kell szülnöd a beteg gyereket is, mert az orvos meg sem mondja. Akkor sem ha az élettel összeegyeztethetetlenül beteg! Igazából azt sem értem ezek után, hogy ezzel a hozzáállással miért van egyáltalán UH náluk.



Szerintem a nőnek joga van eldönteni, hogy vallásos-e vagy sem. Ha vallásos akkor rendben, hordja ki a legbetegebbet is a legvégsőkig. Azonban ha nem akkor tudhasson arról mi történik a szervezetében.


Sok szempontból ott élni jobb, de terhesen biztos hazajönnék. Pár hete beszéltem itt gyakorin valakivel aki ezek miatt hazajött a terhessége idejére éppen ezek miatt.

2015. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
71%

1!

Kegyetlenül hangzik, de ez a természetes szelekció. Egy életkepes terhesség nem fog megszakadni,ellenben gyógyszerrel, kezelessel megtartva sok olyan baba születik, akinek nem feltétlenül kellene... Ma már meg mentik a 20. hét körül született babákat is - él, az a lényeg. Hogy teljes élete lesz e, mert szinte biztos, hogy fogyatékkal el majd, az kit érdekel, ugye....

2015. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
65%
Van azért különbség, Magyarországon az átlagnál magasabb a koraszülések száma, aminek nem egyértelmű az oka.
2015. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
51%

Valóban kegyetlenül hangzik, értem, hogy természetes szelekció, de akkor is.

Az én fiam makk egészséges, semmi ok nem lett volna arra, hogy ne kapjam meg a kezelést. A hiba az én szervezetemben volt és jó eséllyel a többi terhességemnél is kell majd progi pótlás.

Amúgy én is éltem Írországban és amit ír az egyik válaszoló az sajnos így igaz. (Bár hatalmas feketepiaca van a terhességnek odakint.)

Olyan vallásos a közszemlélet, hogy az abortusz támogatása miatt még néhány éve merényletek voltak egy klinikán. Pedig nem abortuszt végeztek, csak kimondták, hogy vannak esetek, ahol indokolt lenne. Arról nem is beszélve, hogy mi van Indiában és néhány másik országban, ahol nem betegségek szűrése céljából, hanem a nem megállapítása miatt UH-znak és sokan bármit megtesznek, hogy ne szülessen lányuk...

Én köszönöm, de örülök, hogy itt voltam állapotos és nem máshol a világon.

2015. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
84%
EGy kicsit szeirntem is túl van spilázva. Főleg, ahogy azt szugerálják beléd, hogy életveszélyben vagy, ha nincs fogadott orvosod meg fogadott szülésznőd. Én régebben nem is gondoltam ilyesmire, eszembe se jutott, hogy feltétlenül az enyémnél akarok szülni, azért a szülés jó esetben nem egy agyműtét, ahol nem mindegy kihez kerülsz. De már teljesen beparáztattak, így már készülők feladni az elveimet és felkérni az orvosomat, pedig baromire van más helye is annak a pénznek.
2015. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
65%

Sok itt a félreértés. Nem azért akar valaki normális terhesgondozást,mert atyaistennek hiszi magát,hogy terhes lett,hanem mert ez lenne a helyes. Volt most egy hsz a természetes szelekcióról. Igen,ebben van ésszerűség,de az esetek nagy!! részében az anyukával van a gond,pl.elégtelen hormonszint,amit egyszerűen lehet pótolni és megmarad az amúgy egészséges baba!


Nem,nem normális ,ami a nyugati eü-ben folyik. Mi külföldön élünk,párom orvos és most született babánk. Fel voltak háborodva,amikor UH-t akartunk és kombinált tesztet,hogy minek az?! Mondtuk,hogy mert talán jó lenne időben tudni,ha valami nincs rendben. "Miért,ha Down-os a baba vagy egyéb baja van akkor nem tartjátok meg?!" Tessék?! Persze,hogy nem tartjuk meg,bár a szívünk szakadt volna meg,de mire,milyen életre hozzam világra a beteg gyereket? Alapból volt olyan betegségem,ami befolyásolja a magzat fejlődését. Senki nem foglalkozott vele,mert az itt nem probléma! A párom kellett vizsgálatokat kiírjon,hogy ellenőrizni tudjuk a dolgokat. És igen,2x voltunk otthon és 2x itt privátban,ahol alaposan átvizsgálták a babát,szó szerint mindent,hogy jól van-e. Bár itt szerintük az UH káros.Igaz,hogy a világon mindenütt alapvető vizsgálati eljárás,de itt félnek tőle.


Rengeteg!! a fejlődési rendellenességgel született baba,akiket egy mezei UH-val azonnal ki lehetett volna szűrni. Ezt más európai országból érkező kollégák is mondják,hogy ők még ennyi fogyatékos gyereket az életben sehol nem láttak.


Oltások. A gyerek lassan 4 hónapos,és úgy kapta meg most az első oltását,hogy vertük az asztalt,hogy mégis mikor kezdik el? BCG-t még mindig nem kapott,rendelni kell,mert itt nem szokás. Holott annyi a tbc-s ember és a mindenféle országból súlyos betegséggel bevándorló,mint a nyű.A rotavírusról nem hallott a gyógyszerész....MÉghogy az oltásról. Negy keservesn,sok utánajárással tudtunk szerezni.


A baba rettenetesen sárga volt 3 hétig,de semmiféle erősködésre nem voltak hajlandóak fény alá tenni,mert ugyan már a sárgaság nem baj.De igenis baj,főleg,ha elhúzódik,mert nagyon súlyos idegrendszeri károsodást okoz! Szóval ennyit a felelőtlen nyugati egészségügyről,ami csak az otthoniak szemében csúcs,mert úgy van reklámozva. Lehet szidni a magyar helyzetet a kórházakban,itt-ott,de szerintem mindenki sírva menekülne innen. Több osztrák és lengyel orvos ment vissza,mert nem bírták azt a trehányságot,ami itt megy ellátás nevén.


Szóval nem tudom,miért baj,ha rendszeresen és alaposan viszgáláják a kismamát a terhesség alatt. A gyermekünkről van szó!! Mindenki nagy anya már lassan,miután a gyerek megszületik,mindent a gyerekért (normális!)de amikor a legfontosabb,hogy minden rendben legyen,amikor az alapok rakódnak le,akkor bezzeg fúj vizsgálat. Elég paradox a szememben.

2015. ápr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
21%

Utolsó!


Külföldön egy Down kóros is teljes életet élhet. Itt nem kell "eldugni " , mint Magyarországon.

Az oltási rend pedig országonként eltero, Magyarország szinte minden ellen olt -ezt az orvos ferjednek tudnia kellene....

2015. ápr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!