Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt egy cikk. És egy hozzászó...

Volt egy cikk. És egy hozzászólás. Csak én gondolom úgy, hogy egy terhesség alatt az UH nem "nagy felhajtás"? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

A cikk:

[link]

És a hozzászólás:

"Valoszinuleg angolok.Jelentem Angliaban nem mondjak meg elore a baba korulbeluli szuletendo sulyat.Sot nogyogyasz sem vizsgal meg a 9 honap alatt.:)Ket ultrahang van 12 es 20 hetesen nincs nagy felhajtas mint Magyarorszagon!"


Ez engem kiakasztott... Annyira sok külföldün élő magyar szidja a MO-i terhes gondozást, meg szülést, és sztárolja, hogy na, ott bezzeg bemész, ok, terhes vagy és a doki hozzád sem nyúl csak a szüléskor. Ez szerintük a jó. És az a pár UH és havi 1-szeri vizsgálat csak felhajtás.

És ha nyílik a méhszáj? Vagy a gyerekkel vmi nem OK?

Engem pl megnyugtatott, hogy mentem UH-ra, hogy 4D-n is voltunk, hogy volt jópár labor, hogy havonta megvizsgált a doki. Na és egyszer közölte, hogy nyílik a méhszáj és pihenjek sokat. Namost a nagyszerű Angliában ilyenkor mi van? Esetleg megindul a szülés 30 hetesen ??? Akkor a SZUPER ország, a SEMMI felhajtás kárpótolja majd a nőt? Vagy van olyan ország, ahol a többedik gyereket csak akkor szüleheted kórházban, ha vmi probléma van... Az is olyan jó?

Bocsi a kiakadásért...de ez most nagyon felbosszantott...


2015. ápr. 20. 12:21
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

mi is kulfoldon élunk, a 9 honap alatt 3 ultrahang volt..amit a nogyogyász végez. egyébként orvost még szuléskor se láttam. szulésznok vannak, ok vizsgálják a noket és nem az nogyogyász. védonohoz (szulésznohoz) 2 havonta kellett menni. Vérvétel minden honapban van, plusz a háziorvoshoz is kellett menni suly és vérnyomás mérésre.

itt se volt kombinált teszt, nézik a tarkoredot (vagy minek nevzik) és ennyi.

2015. ápr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
50%
jaaa, igen a BCG oltasra mikor rákérdeztem, nagyjábol korbe rohogtek bennunket (ill csak engem) és megkérdezték melyik keleti europai országbol jottem... (szerintuk felesleges, mert nincs hatása- de ugye ezt már a nyugati országok mind "tudják")
2015. ápr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
88%

Ez nagyon egyszeru. Minden orszag kap az allamtol egy osszeget amit az egeszsegugyre tud forditani. Ezert van az, hogy bizonyos egeszsegugyi ellatasok Angliaban jobbak es vannak bizonyos egeszsegugyi ellatasok amik Magyarorszagon sokkal jobbak. Ez attol fugg, hogy az egeszsegugy mire forditja a kapott penzt. A tortat is csak addig lehet szeletelni amig el nem fogy. A penz nem vegleges. Az ultrahang penzbe kerul az egeszsegugynek. Semmi de semmi nincs ingyen. Ahoz, hogy legyen 3-4-5 ultrahang a penzt valahonnan el kell venni. Akik ezt eldontik nincs konnyu dolguk. Volt errol egy nagyon jo dokumentum film “Az elet ara”. Csak egy pelda: bevezetni egy plusz ultrahangot tobb million nonek ugyanannyiba kerul mint pl. venni 300 koraszulott inkubatort kulombozo korhazakba. Szerinted melyikkel mentenek meg tobb kisbabat? Ha hirtelen nekunk kene dontened kitol vennenk el a penzt, hogy bevezessunk 1 vagy 2 utrahangot? El lehet venni a cukorbetegektol, a rakosok kezelesetol, a down szindromas gyerekektol, az idos betegek gondozasatol… Szoval nem is olyan egyszeru mert mar a meglevo osszeg sem eleg semmire. Egy masik pelda: Angliaban ingyen van az agyhartya gyuladas C tipusu oltasa es iden osztol elerheto a B tipusu oltas is ingyen. A B tipusu atyhartyagyuladas a gyerekhalalozasnak a 27%-at okozza meg a mai napig. Oszinten irom szeintem az egeszsegugynek vannak olyan teruletei ahol sokkal jobban kell a penz mint a terhesgondozas. Angliaban rengeteg feljeszto mutotet vegeznek. Pl. Londonba van a “Great Ormond” gyerek korhaz. Olyan muteteket vegeznek ott amit sehol a vilagon nem tudnak vegrehajtani. Van is rolla egy dokumentum sorozat. Rengeteg penzbe kerul. Azzal, hogy bevezetnek egy ultrahangot vagy huvelyi vizsgalatot nem csokkentik annyival a halva szules szamat vagy a vetelesek szamat, hogy az allamnak es az egeszsegugynek megerje.

Huvelyi vizsgalatot meg azert nem vegeznek evek ota a legtobb orszagban kulfoldon mert a vegbel korul eloskodik egy ugynevezett E-coli bacterium ami nagyon konnyen “kiszivaroghat” a vegbel nyillashoz. Ha ezt a bakteriumot veletlenul egy huvelyi vizsgalattal bekerul a huvelybe, felkerul a mehszajhoz akkor koraszullest, burokrepedest es csunya fertozest okozhat. Ez megnovelne a fertozesek es koraszulesek szamat ami megint csak kiadasba kerulne az egeszesegugynek es az orszagnak.

Ide irt is egy anyuka regen akinek a kislanya ha nem Angliaban szuletik akkor meghalt volna mert egy olyan szivrendelenessegel szuletett amit otthon nem mutenek. 9 napot elt volna a kislanya otthon Magyarorszagon. Tobbszor volt Magyarorszagon ultrahangon megsem lattak a szivrendelenesseget a kislanynak. Szuleskor derult ki. O meg a mai napig halat ad, hogy szules elott par honappal kikoltoztek Angliaba mert a gyereke nem elne.

Nem sabad szidni egyik orszag egeszsegugyi ellatasat sem mert ha nekunk kene donteni mi sem biztos, hogy jobban csinalnank.

2015. ápr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
62%

En angiaban elek most es tervezzuk a babat, de a frasz kitor ha ragondolok, hogy nem leszunk kivizsgalva. Miota itt vagyok 4 ev, azota nogyogyasz nem latott, mert csak akkor kuldenek el (mehetsz) nogyogyaszhoz ha a haziorvos ugy iteli. De mivel a haziorvos is a szekben fekve tojik arra amit mondasz igy eselyed sincs.


12 hetes korodik sem lat senki, ugyhogy ha mehen kiluvi, akkor nem tudom mi van, vagy ha nincs szivhang stb. Eleg ilyeszto.


Megyunk is haza amint tudunk.

2015. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
*Ijeszto
2015. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
54%
Jah es haziorvos irja fel a foggatlot, anelkul h nogyogyasz latott volna. Nekemugy irta, hogy nem is szedhettem volna pajzsmirigy alulmukodes es emlocosztak miatt.
2015. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
71%

13.: nem tudom, igazad van-e az összegekben, nem is akarok ezzel a résszel vitatkozni, hogy mire kellene pénz és mire nem (Legszívesebben azt mondanám, hogy mindenre. Nálunk pl. úgy van UH, hogy egy alapítvány segített).

Persze felmerül a kérdés, hogy ha valaki gyerekkorától beteg az mennyivel kerül többe a társadalomnak, de ez egy külön kérdés is lehetne.. szóval nem is mennék ennél jobban bele ebbe a részbe. Érthető, hogy a pénzzel minden országban sakkoznak.


Engem az háborít fel, hogy LÁTJÁK, UH-on hogy a gyerek beteg és nem szólnak az anyának. Akkor az az egy is minek? Bármilyen embertelennek tűnik a kérdésem, de ha már pénzelosztásról beszélünk: Minek, ha nem szólnak? Minek, ha olyan, mintha nem is lenne? Akkor tényleg miért nem adják azt a pénzt betegek kezelésére??


4. vagyok.

2015. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó vagyok. Kicsit arrogáns vagy,de mindegy. "Az orvos férjem" engedelmeddel tisztában van a dolgokkal. A kötelező oltásokról van szó,nem az ajánlottakról. És igen, megvan a magyar oltási rendnek a logikája,hogy pl. miért kell 2 hónaposan elkezdeni.

Úgy látszik te még nem láttál rota miatt órák alatt életveszélybe kerülő babát,szóval ne okoskodj.


Nem azért van több Down-os,mert nem dugják el őket! Attól,hogy pl itt asszisztens van a beteg gyerek mellett és mondjuk ingyen van egy segédeszköz,az a gyerek még magatehetetlen,vagy nyálfolyós! Neked ez minőségi élet lenne? Vagy nem zavarna,hogy így él a gyereked?Valóban több,csak ugye a statisztika,ami más országok felé megy,az kozmetikázva van.De te,biztosan jobban tudod ezt is. Megint csak beigazolódott az eddigi véleményem,hogy sajnos sok olyan ember van,akik külföldre szakad és elájul ettől és nagy német,brit stb lesz belőle.Már rögtön xar minden,ami otthon van és már szinte ciki,hogy magyar. Hát az is.

Csak tudod,a betegségeket pont az ilyen oltásellenes szülők csemetéi terjesztik tovább,mert a vírus,baktérium bennük gazdára talál. Az én hülye férjem és társai,akik nem ilyen seg*nalók,pedig gyógyítják a hozzád hasonlókat és a gyerekeiket,mikor mégis beüt a krach.

2015. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó!

Lassan írom, hogy megertsd : nem mindenütt ugyan azok a kötelező oltasok. Érted? Magyarország mindenre olt. Japn/Németország/USA X allama/Olaszország /akármi más oltási rendet alkalmaz. Lehet, hogy én arrogáns vagyok szerinted, de te szerintem egy beképzelt ki ha én nem vagy.

2015. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
44%

Mellesleg en nem írtam, hogy oltás ellenes lennék, ezt a kisujjadbol szoptad? Tény, hogy itt ahol én élek, nincs annyi oltás, mint Magyarországon.

A Down kornak pedig, mint azt az értelmesebbje tudja, több típusa létezik. A nyalfolyos pl igen ritka. (Mellesleg azt is tudhatanad, hogy az ultrahang és a kombinált teszt nem ad 100% eredményt. ..) Amúgy igen, szerintem teljes életet él z a Down kóros, aki pl itt a szomszéd utcában, a nekik létrehozott apartman otthonban el, ahol ha kell, segítenek neki, de képes az önálló életre, önmagát el tudja látni.

2015. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!