Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok az apas szulesro...

Mit gondoltok az apas szulesrol? Meg nokent sem esztetikus latvany vegignezni ami odalennt zajlik.

Figyelt kérdés
Maga a gyermekszules csodalatos dolog, de a fizikai resze valljuk be nem szep latvany, gondolok itt a verre a trutymora, ill a fajdalomtol eltorzult, elvorosodtt arcu kismamara. Szerintetek egy ferfit ez nem kedvetlenit el? Kinek milyen tapasztalata van?
2010. febr. 19. 15:41
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Jo ezeket olvasni...Szerintem ez attol fugg, hogy mennyire szoros es bennsoseges a kapcsolatod a paroddal. Es a kommentek alapjan az jon le, hogy ti megtalaltatok az igazit:)
2010. febr. 20. 09:57
 22/24 anonim ***** válasza:

Szerintem te döntsd el, hogy neked mi lenne a jó, hogy érzenéd biztonságban magadat, stb. Rajtad múlik. Én még "lánykoromban" határozottan állítottam, hogyha egyszer odakerülök, bizony egyedül fogok szülni. Aztán kismama lettem, jött a szülés, és a lehető legjobb érzés volt a féjemmel együtt végigcsinálni! Persze a köldökzsínórtól rosszul lett és nem vágta el! :-) Azóta már a második babánkat várjuk, és még szülésfelkészítőre is együtt megyünk, mert természetesn újra ott szeretne lennei a 2. kisfia érkezésénél! Hátha most bátrabb lesz azzal a köldökzsinórral, de ha nem akkor ez sem baj- ez meg legyen az ő döntése. Ha neki ez rossz élmény, vagy rossz érzés, nem baj, ha nem ő vágja el! :-) Én így is úgy is imádom őt! :-)

A lényeg, hogy TE hogy érzed! Minden ember más és más. sok sikert hozzá!

2010. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Hmm, hát látom egyedül leszek itt az álláspontommal, de nálunk nem volt bent a párom. Én sem akartam és Ő sem. Jobb volt így sokkal, nem bántuk meg. És nem azért mert köztünk ne lenne teljes bizalmi kapcsolat de nem vagyunk ilyen típusok.
2010. febr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Apuka vagyok,aki a héten vett részt fia születésén. Véleményem szerint ennél hasznosabb dolog nem is létezhet az anyuka részére,hogy ott lehet élete párja,de ugyanakkor ennek feltételei is vannak.Elöszőr is apuka olyan hozzáállással kell rendelkezzen hogy csakis támogatni tudja feleségét,és egy pillanatig se lássa arcáról a szenvedése tükörképét.Nagyon nehéz dolog megállni,ahogy az összehuzódások kellemetlen érzésétől szenvedő feleséget ne sajnáljuk láthatóan,de csakis így lehet odaállni ha hasznosak akarunk lenni.Fontosnak tartom azt is hogy az apukának is legyen elméleti felkészülése arról hogy mi történik vajúdás,kitolás alatt,tudja kivülről a légzési gyakorlatokat amelyek elviselhetőbbé teszik a vajúdást,mert a vége felé az anyuka hajlamos mellőzni ezeket,pedig ilyenkor a legfontosabb,és jó ha van ki irányítsa,emlékeztesse.Apás szülés lebonyolítható két féle modón:az apuka csak a vajudásnal van eggyütt párjával,kitolásnál,gátmetszés,varráskor kint marad,vagy végig követi.Ezutóbbi esetében a helye csakis az anyuka fejénél van,így nem lát esetleg iszonyatott okozó képeket,és csakis a légzésekre,biztatásra koncentráljon.nekünk három kitolásból érkezett a baba,miután megtörölgették mellre tették anyucinak.amíg vártunk a méhlepény érkezésére addig egymással törödtünk,beszélgettünk.

nagyon fontos az apuka jelenléte,és véleményem szerint el lehetne érni hogy szinte minden szülés apás legyen,ha foglakoznának külön az apák pszhiologiai és anatomiai felkészítésével.

bezárolag pedig el kell mondanom,a én lelkemben a végtelenségig nőt feleségem iránti tiszteletem,látván hogy mi az amelyen át kell esnie hogy gyermekünk világra érkezzen.És nemcsak feleségem tisztelem ezekután jobban hanem minden egyes nőszemélyt aki szült,vagy szülni fog legalább egyszer

2010. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!