Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire fog fájni? Egészségüg...

Mennyire fog fájni? Egészségügyben dolgozom, volt szerncsém végignézni 2 szülést (köztük a nővéremét) most én is babát várok

Figyelt kérdés
rettenetesen félek a fájdalomtól.mindenki akivel beszéltem azt mondta elviselhetetlen.Ti hogy éltétek meg?
2009. jan. 13. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha elviselhetetlen lenne, akkor ugye már kihalt volna az emberiség.... Mondhatnám, hogy iszonyatos fájdalom, mert szóval nem tudom kifejezni, mennyire fáj, mégsem mondom, mert sok minden lehet a szülés, de iszonyat nem. Egy csoda! Ekkora fájdalmat elképzelni sem tudtam, a "legrosszabb" várakozásomat is felülmúlta, DE ennek ellenére bármikor vállalom újra!!! Én otthon szültem, teljes békében, szeretetben. Rá tudtam hangolódni a picurkámra, nem siettetett senki, csönd és szeretet vett körül, még suttogva sem beszéltek mellettem, viszont masszíroztak, borogatást cserélgették a pocakomon, derekamon... Én pedig teljesen ráhangolódtam a lányommal közös ritmusra, nem küzdöttem a fájdalom ellen, hanem igyekeztem átadni magam neki, mert tudtam, hogy minden fájással közelebb kerülök az én kis kincsemhez... Nekem csodálatos élmény volt, semmiért el nem cserélném, jó volt a fájdalmat is megélni, pedig 14 órát vajúdtam... És megszületett a pici lányom 3,8 kg-al, teljes gátvédelemmel, azonnal a karomba adták, az valami leírhatatlan...

Ne félj a szüléstől, a tested, ha hagyod, hogy dolgozzon, tudja a dolgát, s ha át tudsz kerülni egy "más tudatállapotba", amikor a szervezeted saját fájdalomcsillapítója elkezd működni, akkor minden lesz, csak elviselhetetlen nem. Keress egy jó helyet, ahol szülni fogsz, olyan kórházat, ahol magad választotta testhelyzetben, teljes nyugalomban szülhetsz és jó lesz neked a szülés! nem fogod bánni, hogy fáj! Az a kis csoda pedig, aki a karodba érkezik, minden fájdalmat megér és feledtet.

Sok-sok boldogságot nektek!

2009. jan. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem kb. 15 perc volt a szinte "elviselhetetlen" fájdalom!

De amikor kicsiny fiammat a karomba adtak azt mondtam a férjemnek! Most azonnal szülnék mégegyet! Tehát ne féj! Ne ezzel a tudattal menj be szülni! Mindenkép az lebegjen majd a szemed előtt, hogy lesz egy csodaszép gyermeked, aki mindenért kárpótol! Menni fog!


Sok boldogságot, és boldog baba várást!


ÜDv.: 20 hetes kismami

2009. jan. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én még megélt tapasztalatot nem tudok neked írni. Első babámat várom, 38hetes+2napos vagyok. A dokim szerint bármikor beindulhat. Én is tartok tőle, mint minden ismeretlen dologtól. Próbálok úgy gondolni rá, hogy ez csak egy nap lesz az életemből és utána tényleg nagy boldogság vár ránk. Biztosan nagyon fog fájni, de hiszek abban, hogy sok minden eldől fejben. Ne a fájdalomra gondolj, amikor a szülés eszedbe jut, hanem arra, ami az eredménye lesz. Nekem segítenek ezek a pozitív gondolatok. Most úgy érzem, hogy szívesen mennék már szülni, és nem csak azért, hogy túl legyek rajta, hanem, hogy átéljem kislányom születését! Próbálj meg minél több pozitív gondolatba kapaszkodni!

Könnyű, gyors szülést neked!

2009. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia

hát tényleg NAGYON FÁJ.én 5óra után nagyon kivoltam,lehet kényesebb is vagyok a kelleténél, de már hisztiztem is.párom mondta/benn volt velem/, ha ezt tovább folytatom hazamegy.én meg mondtam nem, nem folytatom tovább, abbahagyom, haggyuk abba ezt az egész szülést.végül császározni kellett,abból felépülni se egyszerű, de bármikor újra szülnék.én se hittem el soha azt, hogy "a baba feledteti a fájdalmat".de tényleg így van.

sok boldogságot,gyors,könnyű szülést kívánok.

6hós kisfiú anyukája

2009. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én fel voltam készülve rá, hogy borzasztóan fog fájni, de arra nem hogy ennyire nagyon. Semmihez sem hasonlítható fájdalom, mintha szét akarták volna szakítani a derekam és a hasam. Akkor azt hittem, nem élem túl. De megérte! Hozzátenném, 4500 grammos babát szültem, természetes úton!

Üdv 2 hónapos kisfiú anyukája

2009. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg fáj, de el is felejtettem, mikor rámtették a kisbabát. Amikor ránézek az 1 hónapos kislányomra, eszembe se jut a szülés. Kit érdekel az a pár óra fájdalom, mikor utána mennyi mennyi örömet ad egy ilyen kis jövevény??!!! Én olyan boldog vagyok, hogy a bőrömből tudnék kibújni.
2009. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!