Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Veszélyes lehet a vezetés?

Veszélyes lehet a vezetés?

Figyelt kérdés
37+4 hetes kismama vagyok.A családban mindenki betiltaná nekem az autóvezetést,mondván,mostmár veszélyes lehet.Nemcsak a balesetek miatt,hanem a pedálok nyomkodása,ülőhelyzet stb miatt.Mit gondoltok?
2010. febr. 4. 10:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Szia!Igaz én még csak 19 hetes vagyok,de már most csökkentettem a vezetést csak akkor vezetek ha nagyon muszály!Én tartok egy kicsit a balesettől,de végülis ha a férjem vezet úgy is lehet baleset!Háát!Nem is tudom!Meg nekem nem valami kényelmes az öv sem!Tudom,hogy van övterelő,de én nem adok ki 10 ezret érte!Lehet,hogy tavasszal majd többet vezetek,mert most a hó miatt se nagyon vezetek!19 hetes kismama
2010. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak jobban féltenek így a finisben :) Engem nem akadályoz a hasam a vezetésben. Szerintem nem veszélyesebb 37 hetesen vezetni, mit 27 hetesen. Meg nekem muszáj beülni, mindennap én viszem a fiam óvodába és csak autóval tudunk menni. Azért vigyázz magadra, és könnyű szülést! 36+2 hkm.
2010. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyesebb, mint korábban. Én a 38. héten még vezettem, akkortól nem, mert már nem volt kényelmes, minden nyomott mindent:) Ha beférsz és kényelmes, akkor nyugodtan vezess.
2010. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Egyébként indulok is mindjárt.Nem bírok egész nap itthon lenni,lassan megyek,a család nagy része előtt meg eltitkolom.
2010. febr. 4. 10:44
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

39 hetes vagyok, kedden császároznak meg (harmadik), de még ma is megyek vizsgálatra, egyedül, autóval, oda-vissza 70 km.

Persze, féltenek engem is, de a férjem dolgozik, máshogy nem tudom megoldani, hogy eljussak a dokihoz, sztem még mindig jobb, mint várni a fagyban, aztán buszozni, vagy vonatozni a sok náthás ember közt, nem?

2010. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én meg így a finisbe tanulok vezetni, most azon imádkozok, hogy előbb a jogsi legyen meg, aztán a baba:)

De természetesen friss jogsival nem fogok a kórházig vezetni, ha eljön a nagy pillanat :D

2010. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én 36+4 kismama vagyok, és vezetek még. Tegnap előadáson voltunk a párommal, ő ivott egy pohár pezsgőt ezért én vezettem haza. Van övterelőm, kényelmesre beállítottam az ülés. Én nem gondolnám, hogy veszélyes lenne! Inkább a buszozás! Ha orvoshoz megyek ( csak egy kocsink van, azt meg párom elviszi reggel)busszal és metróval mindig azon rettegek, hogy hirtelen fékezésnél valaki rámesik. Na ettől valóban félek, készenlétben tartom a kezemet folyamatosan, hogy vissza tudjam lökni azt aki felém dől!

Amúgy attól függ az autózás veszélye, hogy milyen távolságokat mész és milyen gyakorisággal. Én városon belül autózom heti pár alkalommal. Az ülés miért lenne veszélyes? Hisz otthon is ülsz vagy nem? Fekve nem lehet pl. enni!:)

Nyugtasd meg a családodat, hogy eddig sem történt semmi, ezek után sem fog!

Ja, néha azon humorizálunk a párommal, hogy ha közeledik a szülés, itthon hagyja nekem az autót és ha itt az ideje, szépen beviszem magam. Fájásoknál félreállok, aztán megyek tovább!:)) Azt hiszem ez azért megmarad humoros elmélkedésnek!

Vigyázz magadra és jó vezetést!:)

2010. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Én az utolsó pillanatig vezettem, sajnos sofőrünk nem volt, aki elvitt volna nst-re.
2010. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én a 35.hétig dolgoztam, és autóval jártam dolgozni. Ezután heti 1-szer vagy 2-szer mentem a dokihoz a kórházba, ami Bp túlsó végében van, oda is kocsival jártam.

A szülés előtti nap is vezettem még.

Nem éreztem magamat veszélyben, sokkal óvatosabb voltam.

Az ülőhelyzet mondjuk elég fura volt, jól hátra kellett dönteni az ülést, hogy elférjen a pocakom, de szerencsére hosszú kezeim vannak, így elértem a kormányt.

Inkább autót vezettem, mint felszálltam volna a bkv-ra.

2010. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
szia, én végig vezettem, az övterelő nem hülyeség, anélkül nekem nagyon kényelmetlen lett volna. 10-15 km-re még elmentem egyedül, ha messzebb kellett menni, akkor jött velem a tesóm, hogy ha bármi van, legyen ott valaki.
2010. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!