Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez lehet hasonlitani a...

Mihez lehet hasonlitani a császár utáni fájdalmat? Közvetlenűl utána a fájdalom folyamatos?

Figyelt kérdés
Hogyan tudná leirni az érzést aki átélte?
2014. dec. 27. 20:37
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
37%
Kedves utolsó! Ebben az esetben még én is megértem, hogy kérted a császárt, mert valóban borzalmas dolog lehetett átélni az első szülést. Egyik ismerősömnek is oxigénhiányosan született a kisfia, de a nő annyira sokkot kapott a szülés után, hogy mai napig nem tudja feldolgozni az eseményeket. Ez abban is megnyilvánul, hogy nem fogadja el a tényt, hogy bizony a kicsit fejlesztésre kellene vinni. Hiába próbált hatni rá mindenki a bölcsis dolgozók közül, beszélt vele nem egy szakember, fejlesztő pedagógus is, egyszerűen azt mondja, hogy az ő fiának semmi baja. Három éves a gyerek és még nem tud pohárból inni, alig beszél, csak egy-két szót mond, nem szobatiszta, egyik kezéből a másikba nem tud áttenni dolgokat. Nagyon sajnálom szegényként. A nő amúgy ki is vette bölcsiből a fiút, mert elege lett abból, hogy mindenki "szekálja", pedig az ő fia tökéletes. A másik ismerősöm fia szintén ebben szenved. Ő már a kezdetektől fogva viszi fejlesztésre a gyereket. Nagyon szépen haladnak, állítólag nyoma sem lesz később, hogy oxigénhiányos volt a fiú. (Még mielőtt belém kötne megint az egyik válaszoló: tudom, hogy nem a kérdéshez tartozik, de szerettem volna megosztani ezt a történetet)
2014. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy nekem is adtak oxitocint és onnantól kezdve iszonyat fájdalmaim lettek. Én tágultam rendesen, csak a dokinak volt éppen jobb dolga is, hát kicsit begyorsította az eseményeket. Sem a gyerek, sem én nem voltunk még felkészülve erre. A szervezetem meg pláne nem. A végén kézzel tágítottak a fájások alatt, mert nem tűnt el a méhszáj, de az oxitocin beindította a tolófájásokat, amiket sajnos nem tudtam visszatartani. Nálunk a fiam megúszta egy szép kis ödémával a fején, ami elég gyorsan fel is szívódott.
2014. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
49%
Az egész kérdés tök jó volt, tök jó válaszokkal, míg egy okos meg nem jelent és el nem kezdte a szokásos "hülye aki császárt kér" egyik verzióját. Holott az egésznek semmi köze ahhoz. Onnantól kezdve meg az egész kérdés tönkre ment és még az kéri ki magának, aki elkezdte.
2014. dec. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
40%
És a te kommented most hogy jön a kérdéshez okoskodó, nemtudok magammal mit kezdeni,jajjdepocsékazéletem, mindenbeésmindenkibebelekötök, felháborodó kisasszony?
2014. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
40%
Jah és a kérdést, már ha elrontotta valaki, akkor az a hölgy tette, aki minden ok nélkül nekem támadt. Ha nem tetszett a válaszom, akkor nem kellett volna rá írnia semmit, hülyeséget beleképzelnie meg pláne nem. Ez vonatkozik rád is. A kérdéseket a hozzád hasonlók rontják el, akik mindenki belekötnek, mert ez az egyetlen örömük az életben. Tisztán leírtam, hogy senkit nem akartam megbántani, és hogy úgy jött a válaszom, hogy elborzasztott, hogy, ha ennyire fáj a császár utáni időszak is, akkor mostanában miért akarja sok nő csak azért választani ezt a szülési módszert, csak azért, hogy elkerüljék a fájdalmat. Miközben ugye a császár sem sokkal jobb, mint a természetes szülés. Így jött teljesen logikusan a válaszom a kérdéshez. Ha te annyit nem veszel, hogy szépen elolvass minden kommentet, akkor ne írj baromságokat kérlek. Még mindig nem értem, hogy miért kell ezen az egy kommenten annyira felháborodni...A feszültséget te kelted! Mondtam, ha nem tetszett a dolog, ne írogass és akkor nem lesz feszkó sem. Szerintem amúgy ugyanaz a nő vagy, aki innen szépen el lett zavarva a képzelgéseivel, csak más felhasználónévvel.
2014. dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
24%
35ös. Ne foglalkozz velük! nincs baj a válaszoddal. unatkoznak tényleg. szerintem teljesen érthető volt, mit akartál írni. ha ők nem értették, az nem a te hibád.
2014. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 Takács Mira válasza:
51%

Először is elnézést szeretnék kérni a kérdés kiírójától az OFF-ért.

64%-os válaszoló (ne haragudj nem sorolom fel, hogy hányas válaszokat írtad mert az utóbbi 3 oldalon elég sok hozzászólásod volt)!

Igazán nagyon jó érzés azt olvasni, hogy vannak olyan kedves anyukák, mint Te, hogy átérzed milyen nehéz is a császárosok dolga. Sokan vannak akik tényleg azt hiszik, hogy nekünk könnyű dolgunk volt, mert csak kivették a babát, nekünk nem kellett megdolgozni érte.

Jó hogy egy sima szülésen átesett nőben (bár ahogy olvastam nem volt könnyű szülésed Neked sem) is van felénk empátia :)

Ami miatt még írok Neked az, hogy úgy érzem forrong benned a düh hogy azt érzed innen bárkit is el kell zavarni, mert nem egyezik a véleményetek :(

Nem hiszem hogy az a hölgy akivel összekülönböztetek korábban azonos a 33-as válaszolóval. Ő azt írta hogy lezárta a dolgot és ahogyan én észrevettem a 33-as teljesen más stílusban, szóhasználattal írt.

Ha problémád van és szíveden írnál beszélgetnél róla írj nyugodtan priviben, ha tudok segítek ha mással nem akkor azzal hogy meghallgatlak :)


A kérdésre válaszolva pedig az a válaszom, hogy igen fáj bár minfenkinek másmennyire. Nekem csak egy császárom volt, de akinek 3 császára volt velem együtt az őrzőben ő sokkal jobban szenvedett, alig tudott kikelni az ágyból. Nekem sokat javult akkor a helyzet amikor kivették a varratokat ahogyan száradtak össze azok már nagyon szúrtak minden testhelyzetben.

De ne fél előre erre nem lehet felkészülni, amimor pedig már ott vagy a tudat, hogy megszületett a babád sokat segít a fájdalmak elviselésében.

Fontos, hogy ha nem vagy jól ne hősködj, inkább kérj segítséget a nővértől az első felkeléshez, katéteres pisis zacsi ürítéséhez nehogy összeess egyedül a mosdóban.

Mindenkinek nagyon boldog babázást kívánok! :)

2014. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
51%
Köszönöm, bennem nem volt düh soha, csak rosszul esett, hogy csak azért mert én nem császárral szültem, az említett hölgy véleménye szerint, nincs is jogom ide írni és bepiszkolni a kérdést. Továbbra is tartom azt, hogy bárhogy szüljön valaki, nem a szülés módja tesz miket anyává. Én természetes szültem, de biztos, hogy van nálam ezerszer jobb anya, aki meg császárral hozta világra a gyermekét. Nem az a lényeg, hogy a szülés alatt mennyit szenvedtünk, hanem, hogy az anyaság évei alatt mennyi áldozatot voltunk képesek hozni. A kérdést pedig azért olvastam el, sőt a válaszokat is, mert nagyon érdekelt, hogy a természetes szüléshez képest miben más a császár utáni fájdalom. Ez gondolom fordítva is igaz. Sok császáros, aki kimaradt a vajúdásból, legalább érdeklődés szintjén biztos szívesen olvas arról, hogy milyen is lehet a másik fajta szülés, milyenek a toló fájások stb.
2014. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
52%

"és hogy úgy jött a válaszom, hogy elborzasztott, hogy, ha ennyire fáj a császár utáni időszak is, akkor mostanában miért akarja sok nő csak azért választani ezt a szülési módszert, csak azért, hogy elkerüljék a fájdalmat. Miközben ugye a császár sem sokkal jobb, mint a természetes szülés. Így jött teljesen logikusan a válaszom a kérdéshez. "


Ebből teljesen logikusan az jön, hogy kiírsz egy saját kérdést, amiben efelől érdeklődsz. Mivel van saját százalékod és eddig is volt, nyilván jártál már az oldalon és a kategóriában nem ehhez a kérdéshez írtál először. Így aztán azzal is tisztában kell lenned, hogy a császár vs. hüvelyi út kérdés állandóan téma a kategóriában és szinte az összes császáros kérdés tönkre megy ott, hogy megjelennek a hozzád hasonlók, akik vagy kedvesen elkezdik, hogy az is szar, még szarabb, fú minek azt választani, hát nem fogjátok fel; ártatlanul megjegyzed te is, hogy "a fájdalom elkerülése miatt választják" holott 1000 más indok van (nem csak egészségügyi indok is van más, mint a fájdalom elkerülése) és így tovább. Írogathatod, hogy á te nem úgy gondoltad, de de. Te úgy gondoltad.

2014. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
43%
Mit nem úgy gondoltam? Nem tudsz olvasni? Könyörgöm...Leírtam, hogy a császár nagyon is jó, ha szükség van rá és nem kérdést tettem fel, csak megjegyeztem, hogy nem értem, miért hiszik annyian, hogy a császár egy fájdalommentes útja a gyerek világra hozásának, miközben, mint a válaszokból is kiderült, egyáltalán nem az. Nem érdekel, nem fogok magyarázkodni neked, mert úgy sem fogod fel. Amúgy nyugodtan jelentsd a válaszom, hogy nem volt helyén való, nem a kérdéshez kapcsolódott. Tudod...erre való az a kis fülecske. De! Ha holnap délben is még itt lesz a válaszom, akkor elvárok egy bocsánat kérést tőled. Nem értem, miért jó neked, hogy bárkit is sértegetsz? Nincs családod gondolom, tökre egyedül vagy, feszkós az életed és szeretnéd ha másnak is pocsék lenne minden. Bocsi, de ez a kívánságod nem jött be. Máskor pedig tartsd meg magadnak a véleményed, ha lehet. Megmentenéd a világot a felesleges okoskodásaidtól.
2014. dec. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!