Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez lehet hasonlitani a...

Mihez lehet hasonlitani a császár utáni fájdalmat? Közvetlenűl utána a fájdalom folyamatos?

Figyelt kérdés
Hogyan tudná leirni az érzést aki átélte?
2014. dec. 27. 20:37
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
73%

Amikor kitolnak a műtőből adnak oxitocinos infúziót, hogy összehúzódásra serkentsék a méhet. Na az piszokul fáj (valószínű olyan lehet mint amikor vajúdás alatt adják azzal megspékelve hogy akkor az ember lánya már érzi a műtét helyét is).

Utána is fáj de elviselhető (nagyban függ a fájdalom küszöbtől), akkor a legrosszabb amikor az ember mozog. Normál nyugalmi állapotban nem vészes.

2014. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 Lynana87 válasza:
100%
Nekem sürgősségi császár volt :(.2 főorvos csinálta.Rögtön nem érzel semmilyen fájdalmat.Majd amikor kezd múlni az epidurális hatása na majd akkor jön a fájdalom.Én először zsibbadást éreztem ahol kezdett múlni a hatás.Fájni csak akkor kezdett mikor nagyjából a vágáshoz ért.Előtte nem éreztem hasonló fájdalmat ugyh nemigazán tusom mihez hasonlítani de kis idő után kértem is fájdalomcsillapítót.Tulajdonképpen minden mozdulatnál belenyilall.Illetve másnap mikor felállítottak na az sz***bb volt.Menni a zuhanyzóig csak segítséggel azt is irtó lassan.Szíved szerint csak összekuporodnál magzatpózba h ne érezd a fájdalmat és közlik h húzd ki magad.Gondolom oka van h ezt mondják.5nap volt a kötelező bentmaradás de végig fájt.Oldalrafordulni külön procedúra.De elmúlik mint minden fájdalom.Itthon még fájt kicsit de már nemsokáig.Annyi h 10hós a fiam de még mostanában is előfordul h érzékenyebb a vágás helye.Már tudod előre h császár lesz?A kapocs és varratszedést viszont meg sem érzed csak azt amikor leveszik a ragasztást a sebről de az sem vészes.
2014. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Én az elsőnél közvetlenül a műtét után nem éreztem fájdalmat, később is inkább csak a sebet, varratokat húzódni, ezért nehéz volt mozogni, felkelni (de nem volt azért nagyon vészes, csak pár napig kicsit tompa szögben jártam), az első felkelés rossz volt, de a többi könnyebb, az első császár után nehezebben ment, de nem voltak kibírhatatlan fájdalmaim.

A másodiknál a műtét után ahogy ment ki az érzéstelenítő, egyre jobban fájt, olyan érzésem volt mintha jól összevertek, megrugdostak volna, és mellette még valami izomláz szerű érzés. A méhösszehúzódást nagyon kegyetlennek éreztem, bár elég csínján bántak a fájdalomcsillapítóval, de azért később kaptam nagy nehezen, meg a felkelés előtt is, a műtét után 6 órával. A felkelés is rosszabb volt mint amilyenre az első után emlékeztem, az olyan volt, mintha az összes belső szervem akkor vándorolt volna vissza a helyére. Az első műtétnél ilyeneket egyáltalán nem éreztem, pedig ugyanott csinálták. Viszont a másodiknál a fölkelés után minden sokkal könnyebben ment mint az elsőnél, sokkal könnyebben fordultam, keltem ki az ágyból.

De mindent összevetve nekem egyik sem volt szörnyű élmény, úmindkettőből nagyon gyorsan fölépültem, úgy érzem bármikor újra tudnám csinálni.

2014. dec. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Műtét után 8 órát kellett feküdni, adtak közben oxitocint és fájdalomcsillapítót. Olyasmi érzés volt, mint egy gyenge mensis fájdalom, szóval egyáltalán nem vészes. Én a 8 óra fekvés után lazán felálltam és elsétáltam a szobámba, utána meg sétálgattam a folyosón. Másnap egyszer rám jött a köhögés, az azért nem volt jó érzés, de nem fájt komolyabban, inkább nevetségesnek éreztem magam, ahogy ott krákogok, ettől meg a röhögés jött rám, de rájöttem, hogy az sem esik túl jól.

Összességében nekem egyáltalán nem volt fájdalmas.

Amikor elestem bicajjal és pár nap múlva a horzsolt nagy sebek elkezdtek húzódni, na az sokkal jobban fájt.

2014. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Én a császárom utáni fájdalmat borzalmas hasizomlázhoz tudtam hasonlítani.
2014. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Műtét után adtak fájdalomcsillapítót így annyira nem fájt, utána már nem kértem (estére kérdezték meg,hogy kérünk-e) ,igazából csak fájt ha mozogtam,ha feküdtem ültem akkor nem, tehát nem folyamatos fájdalom.és nagyon hamar elmúlt ez is.
2014. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
2-3 napig erős izomláznak tudnám leírni. Szerintem nem vészes, a fájdalomcsillapítót be sem szedtem. Méhösszehúzót kaptam én is, na aaaaz fájt. :-) Vagy 8 órán keresztül, szerintem az olyan vajúdás szerű, mászkáltam fel-alá a kórteremben. Ja és a szoptatáskor is húzódik a méh, az első héten az is erős volt nekem.
2014. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem méhösszehúzódás van szoptatás alatt is,.
2014. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
57%
A szobatársam nagyon jól megfogalmazta. A megfogalmazása az volt, hogy olyan mintha ketté fűrészeltek volna minket. Hát tényleg úgy éreztem magam :) Nem vagyok az a magamat elhagyós fajta, de nagyon fájt. Amikor feküdtem, akkor nem, viszont amikor fel kellett állni, hát akkor azt hittem sírva fakadok. Nekem be volt rakva egy drén cső és az okozta a fájdalmat. Mikor kivették utána már nem fájt nagyon. Le tudtam guggolni, jöttem-mentem. De előtte égett, húzódott, nem tudom azt a fájdalmat leírni. Olyan érzésem volt minden mozdulatnál, mintha ha most szakadt volna szét a varratom. 8 hónapja szültem, de már alig emlékszem az érzésre és bármikor mennék újra, mert megérte.
2014. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
27%
Nem lehet semmire hasonlitani azt az érzést amikor ott tartod a kismanót a kezedben.A fájdalomrol nem sokat tudok mondani, alltattak és amikor felkeltem csak a babámmal voltam elfoglalva. Csak este jutott eszembe hogy mi is van, este már bocsi csipett a pisi, volt pelennkám de azt senki nem cserélte aznap, remélem neked nem leszz csak egy két nap, ami még türhető.
2014. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!