Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez lehet hasonlitani a...

Mihez lehet hasonlitani a császár utáni fájdalmat? Közvetlenűl utána a fájdalom folyamatos?

Figyelt kérdés
Hogyan tudná leirni az érzést aki átélte?
2014. dec. 27. 20:37
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 12-es, 14-es, 18-as!

Nem kötöttem beléd csak felhívtam arra a figyelmedet, hogy nem a kérdésre válaszoltál ami így szólt:

"Mihez lehet hasonlitani a császár utáni fájdalmat? Közvetlenűl utána a fájdalom folyamatos?

Hogyan tudná leirni az érzést aki ÁTÉLTE?".

Te magad írtad, hogy hüvelyi úton szültél. Senki nem vitatta, hogy a normál szülés is nehéz és fájdalmas, ezért senki sem becsül le Téged.

Én aki programozott császárral szültem nem tudom, hogy hogyan éltem volna meg egy huszon-harminc órás kemény vajúdást majd utána a kitolást (holott magas a fájdalom küszöböm, a császár uttáni fájdalmakat is jól viseltem, nem hagytam el magam és gyorsan felépültem).

A 20-as válaszoló jól írja, amíg valami nem éli át milyen addig elképzelése sincsen, hogy milyen érzés.

Válaszolva neked: nincsenek rossz élményeim a szülésemről abszolút pozitívan éltem meg és szívesen emlékszem vissza rá.

Nem sértegettelek és nem látok bele hülyeségeket semmibe. De kérlek olvass vissza és nézd meg ki emlegette akár egy szóval is hogy kérte/kérni akarja a császárt mert az "nem fáj". Segítek: SENKI.

Miért írtad mégis azt, amit írtál?

A kérdésből azt szűrted le, hogy aki ilyet kérdez az tuti, hogy le akarja fizetni az orvost a "fájdalommentes" szülésért???

Nem tudom miért asszociáltál erre, és hogy ezt minek kellett egyáltalán leírnod holott erről senki sem beszélt. Nem sértegetlek, de kérlek először olvasd el érthetően a kérdést és csak utána írj "választ".

Én sem írok választ olyan kérdésre ahol a vajúdás fájdalmairól van szó, azért mert nem éltem át és hülyeségeket nem akarok írni.

A témát ezennel részemről lezártam mert én ténylegesen nem vitát generálok csak felhívom a figyelmedet, hogy érthetően olvasd el a kérdést és arra válaszolj, amit kérdeznek. Ha nem tudod a kérdésre a választ, akkor butaságokat inkább ne írj.

2014. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
33%
Érdekes módon senkit nem zavart a válaszom. És hogy kapcsolódik a kérdéshez? Úgy, hogy leírta a sok kedves válaszoló, hogy mennyire fájt nekik a császármetszés utáni időszak. Erre reagáltam, hogy mostanában ennek ellenére sokan akarják a császárt választani, mert azt hiszik, hogy mennyivel könnyebb, mint a hüvelyi szülés, pedig ahogy az itteni válaszolók is bizonyítják, egyáltalán nem írtam. Ez zavart téged ennyire? Ezért kellett ennyire felháborodni? Pedig nagyon is a kérdéshez kapcsolódik a válaszom. Arról, hogy mindenkivel ellentétben te nem látod az összefüggést, senki sem tehet. És DE! Igen is provokálni akartál. Ha nem tetszett a válaszom, nem kellett volna írnod semmit, de te direkt belém kötöttél azzal, hogy hülyeségeket írogattál és olyan dolgokat képzelegtél, amiről szó sem volt. Amúgy akkor a te sértegető, provokáló kommentjeidbe is bele lehetne kötni, mert azok már egyáltalán nem a kérdés megválaszolásáról szólnak. Szóval, ami miatt rám támadtál, most azt csinálod te is. Nincs jobb dolgod, mint kötözködni? Én kérek elnézést, hogy megsajnáltam azokat, akik császár után szenvedtek és le mertem írni a véleményem, ami szorosan kapcsolódik a kérdéshez, csak te egyedül nem fogtad fel. Az meg, hogy megparancsolod gyakorlatilag, hogy én ne írjak olyan kérdéshez választ, ami császárról szól, mert én ugye úgy sem értem a dolgokat, egyenesen undorító! Tényleg nem éltem át a császárt, de attól még ne tiltsd már meg, hogy kifejezzem együttérzésemet és elmondjam a véleményemet! Ezzel csak magadat minősíted! Köszönöm szépen!
2014. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
0%
-írtam
2014. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
37%
21-es nem akarok továbbra se belefolyni a vitába, de még mindig azt mondom, hogy semmi olyat nem írt a 22-es amin fel kéne háborodni. Én úgy értelmeztem, hogy pont azt akarja mondani, hogy a császár milyen fájdalmas, mert látta, hogy a szobatársa is hogy megszenvedi. Szerintem te nagyon félre értettél valamit. Semmi provokáló vagy császárosokat leszóló üzenete nincs a válaszainak. Szerintem inkább te kötöszködsz és vagy agresszív vele szemben.
2014. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
26%
Köszönöm, hogy megértettél. Tényleg nem akartam bántani senkit és eszembe sem jutott, hogy valaki felháborodik a válaszaimon, de úgy látom, bőszen pontozgatja le a válaszaimat azóta is.
2014. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Szerintem erre senki nem tud felkeszuteni...nekem pl. Nem volt vészes a heg fajdalom es a meh osszehuzodasokat sem éreztem(valszg annyi fajdalomcsillapito volt bennem). ..viszont olyan brutális fejfajasom volt, amit legrosszabb ellensegemnek se kívánnék. .baratnom sima szülés után azt mondta megorult a méhössze huzodasoktol...a masodikat huvelyi úton szultem, felkeszultem, h namajd az osszehuzodasok, de csak nagYon enyhe erzes
2014. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Volt, kb annyi, h tudjam mondani, h érzem, ha kerdezi a doki
2014. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Császár után talán nekem is az volt a legborzalmasabb, amikor oxitocin injekciót kaptam, mert nálam brutál összehúzódásokat csinált, tényleg valami ilyesmi lehet a vajúdás is (progcsászárom volt, így ez kimaradt az életemből). Rémes volt a legelső felállás is, tényleg azt hittem, hogy szétesik a hasam, durva volt.


Műtét után pár nappal kaptam egy szuper hólyaggyulladást (katéterezés miatt), szóval akkor inkább azzal a fájdalommal voltam elfoglalva, néha teljesen elnyomta a sebem miatt érzett fájdalmat, ami egyébként tényleg egy nagyon erős hasizomlázhoz hasonlítható. Nekem addig volt a rossz, amíg benne volt a varrat, mert nagyon húzódott (plusz erre jött rá a fent említett hólyagfájdalom).


Kitartás!

2014. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
A császáros fájdalmak kutyafülék a sima szüléshez képest,igaz,abban még nincs tapasztalatom,csak a leírások alapján gondolom így.Engem hajnal 3 kor műtöttek,és este hétkor már felkeltem és átcammogtam a babáimhoz a koraszülött osztályra.Nagyban függ attól is hogy mennyire fáj a seb,hogy az orvos milyen pontos vágást ejt,ill. hogyan passzítja össze a széleket.Az enyém nagyon precíz volt,könnyen forrt össze.2 nap múlva már lassan,de gond nélkül mosakodtam,elláttam magam.Ehhez képest brutális szüléstörténeteket olvasok.
2014. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
74%

Nekem mindkettőben volt részem, a második gyermekemnél én voltam az, aki kérte a császárt, de természetesen tisztában voltam vele, hogy nem fájdalommentes az sem.

Első szülésem természetes úton történt, rohamszülés volt csupán 3 óra, de abból brutál, oxis. Egyébként a szülésznő szerint jobb a kicsit hosszabb vajúdás kívülről adott oxi nélkül, mert abban az esetben a szervezet fel tud készülni a fájdalmakra. Repedtem is, vágtak is, a gát gyógyulása fájdalmasabb, és elhúzódóbb volt, mint a császáros hegnél.A gyermekem valszeg oxigénhiány miatt fejlődésben elmaradt, fejlesztésre kell járnunk vele. Rossz élmény volt a szülés.

A második terhességemnél nekem egyértelmű volt, hogy császárt kérek, de a természet is közbeszólt, komoly GDM-em lett, alig bírtuk beállítani a cukromat, igazán nem is sikerült. Így jobb volt, hogy már a 38. héten kikerült a baba a számára rossz környezetből.

A műtét után ahogy ment ki az érzéstelenítés, a hasam alján a vágás úgy fájt, mintha egy izzó fémlemezzel elvágtak volna. A méhösszehúzó szakaszosan kínzott csak, kb olyan, mintha a gyomortól az alhasig egy nagy görcs lenne az egész. Kértem fájdalomcsillapítást, így elviselhető volt, csak néha vert le a víz. Ez kb műtét után a 4. órában zajlott. Hat óra múlva fel kellett ülnöm, majd kis pihegés után felállnom. A hirtelen mozdulatok fájtak, de pl üldögélni nem volt vészes. Jó, ha van egy kis párnád, amit a hasadra szoríthatsz, vagy a kezeddel tartva a hasad sokkal jobb. Attól fájt a felállás után, hogy a hasfal nem tartott semmit, ezért jó besegíteni neki.

Délelőtt volt a műtét, estére már csak a felülés, hirtelen mozdulatok volt kellemetlen, nevetés, köhögés fájt. Másnap már sokkal jobb volt, simán sétáltam kiegyenesedve, csináltam mindent. Csak a varrat szúrt, égett egy kicsit. Folyamatos fájdalom nem volt, a köhögés után még pár napig a mosolyom nem volt természetes. :)

Nekem sokkal jobb élmény volt a természetes szüléshez képest. Persze ez is fáj, de sokkal kiszámíthatóbb, nagyjából tudod, hol a vége, és valamennyire fel tudsz készülni rá. Az első szülésemnél nem készültem fel, nagyon féltem is, pánikba estem, valószínűleg ez is hozzájárult a rossz élményhez.

2014. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!