Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez lehet hasonlitani a...

Mihez lehet hasonlitani a császár utáni fájdalmat? Közvetlenűl utána a fájdalom folyamatos?

Figyelt kérdés
Hogyan tudná leirni az érzést aki átélte?
2014. dec. 27. 20:37
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

3 hete volt csaszarom,nekem is a mehosszehuzodasok voltak fajdalmasabbak mint maga a seb.A vagas nem fajt folyamatosan csak mozgas kozben.A csontjaim viszont annal inkabb fajtak a haton fekvestol,mert eleinte nem mertem oldalra fordulni.Az elso felkeles tenyleg borzalmas volt, feltem hogy szetnyilnak a varratok, nekem is valahogy olyan kettefureszelt erzesem volt.Igazabol felkelni inkabb a borzalmas szedules es a felelem miatt volt rossz, a fajdalom enyhult mikor felegyenesedtem.Ugyan ez volt a helyzet feluleskor, tehat maga a folyamat fajt, amikor ultem mar nem.

Pentek delben volt csaszarom, hetfon reggel mar haza engedtek,tehat csak 2es fel napot voltam bent.Hetfon mar olyan voltam mint akit kicsereltek, gond nelkul ment a setalas, guggolni is tudtam.5 nappal a csaszar utan mar ugy voltam vele, hogy ezt barmikor bevallalnam megint,nagyon gyorsan felepultem.

2014. dec. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
57%
Nah, ezért nem értem, miért akarja valaki csak azért választani a császárt, hogy elkerüljön minden fájdalmat. Én természetes úton szültem, persze az is fájt nagyon, de a szülés után már egész elviselhető volt a dolog és maradandó károsodásom sem lett, minden szépen helyrejött, még a gátmetszés is. A szobatársamnak császára volt, napokig magas láza volt, valószínűleg a vágás miatt. Szegény nem is nagyon tudott örülni a friss anyaságnak. Persze, a császármetszés iszonyat jó dolog, ha szükség van rá valóban, de csak úgy nem kérném soha.
2014. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
57%

Kedves utolsó! Honnan gondolod hogy mi kértük a császárt????

Én sima szülésre készültem, de a babám keresztbe feküdt nem tudott befordulni, így nem dönthettem. De van akinek téraránytalanság, ikerterhesség, homloktartás, harántfekvés, a baba szívhangjának drasztikus esése miatt van szükség a műtétre vagy mert magzatszurok kerül a magzatvízbe. Így hozza/hozta az élet és kész. Ezért senki sem ítélheti el a császáros anyukákat. Van aki 20 órát vajúdott mielőtt a műtőbe tolták. Mi ugyanúgy megküzdünk/küzdtünk a babánkért.

2014. dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
44%
Miből gondolod, hogy én ezt gondoltam? Senki nem mondta, hogy te, vagy bárki itt kérte a császárt. Én csak azt mondtam, általánosítva, hogy nem tudom megérteni azokat a nőket, akik csak azért kérnek császárt, mert azt hiszik, az fájdalommentes.
2014. dec. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Van esélyem a császárra ha nem fordul be a babám.

Igazábol attól félek hogy a fájdalom olyan mértékű lessz hogy nnem fogom tudni ellátni a picit... :(

2014. dec. 28. 10:53
 16/43 anonim ***** válasza:
55%
13-as miért kell egyből felháborodni? A 12-es gondolom azokra gondolt, akik fizetnek a dokinak, azért hogy megcsászározza őket, mert azt hiszik az nem fog fájni.
2014. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
83%
Nem felháborodtam,de nem értem a 12-es válaszát. A kérdező egy szóval se írta, hogy ő szeretné a császárt és a válaszadók sem írták, hogy az ő kérésükre lett műtét a sima szülés helyett. A válasz egyszerűen nem kapcsolódik sehogyan a kérdeshez. Ráadásul a válaszoló ahogyan írta természetes úton szült szóval elég keveset tud a császár utáni fájdalnakról. Szimplán ennyi. Az válaszoljon a kérdésekre aki tudja is a választ valamint a kérdésre válaszol nem pedig vitát provokálóan valami másról kezd írni.
2014. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
17%
17-es! Vedd már észre, hogy te csinálod a vitát, te kötöttél belém! Semmi rosszat nem írtam. Senkit nem akartam megbántani. Én azt hiszem, hogy nagyon rossz lehet a császár is, legalább annyira fájdalmas, mint a természetes szülés és eszembe jutott, hogy ma már sok nő szeretne császárt csak azért, mert azt hiszi a császár jobb és kevésbé kellemetlen. Annyira kötözködős vagy, hogy felvetődött bennem a kérdés: biztosan feldolgoztad már a szüléstörténetedet? Nem kellene azért bántónak lenned, mert én természetes úton szültem. Egyáltalán nem nézem le azokat, akiknek császárral kellett világra hozniuk a gyereküket, biztosan ők is jó édesanyák, de te se bánts már azért másokat, mert természetes úton tudtak szülni. A szülés előtt gondolkodás nélkül beleegyeztem abba, hogy, ha gond van, császározzanak meg. Nem érdekelt volna semmi, csak az, hogy egészséges legyen a fiam. Nem vagyok hős, vagy jobb anya azért, mert úgy szültem ahogy. Ha császár lett volna, akkor sem bánkódnék, mert itt van a kisfiam velem. Te is a gyerekedre koncentrálj inkább és ne láss bele hülyeséget mindenbe!
2014. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Én azokat az anyukákat sem itélem el akik választják a császárt.Nem hiszem hogy létezik nő aki azt gondolja hogy nem fáj a műtét után.

Itt vagyok én példaként,bár nem kérésem a császár.

2014. dec. 28. 15:32
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el van olyan aki nem gondol bele, hogy fáj. Császár után nem egy-két embertől hallottam, hogy könnyű volt így szülni, mert csak császár volt. Aztán amikor elmeséltem a "csak" császár milyen fájdalmakkal jár, akkor csak pislogtak. Míg nem császároztak meg, addig tulajdonképpen én sem gondoltam, hogy mennyire fáj. Van olyan ismerősöm, aki végig azon izgult, hogy császárja legyen, mert akkor szerinte nincs szenvedés. Csak kiveszik a babát és kész.
2014. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!