Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha ügyeleten szülök, akkor is...

Ha ügyeleten szülök, akkor is kell fizetni az orvosnak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Nem kell fizetni egy orvosnak sem!!! Én is ügyeletes dokinál szültem, és egy fillért nem kapott, mert a szülésznő csinált mindent. Még varrnia sem kellett, mert nem volt gátmetszés. A szülésznőnek adtam 20e. ft-ot, mert nagyon kedves volt, és türelmes, ráadásul bejött hozzám a kórterembe is többször, hogy megnézzen minket. Pedig nem is fogadott szülésznő volt....
2010. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell, de ha úgy érzed, hogy megtett mindent érted, meg voltál vele elégedve, akkor rajtad múlik, adsz-e neki..nem kell nagy összegre gondolni, akár 5-10 e is bőven elég lesz, annak is örülni fog. De semmit se muszáj!!!
2010. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem!!!!
2010. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem!!!Hippocrates-i eskü....
2010. jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell. Az ügyeletes orvos munkaidőben van ott, amiért fizetést kap.


Ha fogadott orvosod lenne, akit munkaidőn kívül rángatsz be, akár a szülinapi bulijáról is, akkor azt mondom, hogy még jár is neki hálapénz.

2010. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Mit értesz ügyelet alatt? Munkaidőn kívül? Nem tudom, hogy megy ez, hogy végig ott marad veled az orvos vagy váltják egymást mint a nővérek?

Szerintem egyébként inkább a hozzáállása döntsön, mert van olyan fogadott orvos, akit inkább seggbe rúgni kéne mint fizetni neki és hallottam olyan ügyeletes orvosról is aki megérdemelné a pénzt.

Egyébként fizetni nem kell. Illetve kell, társadalom biztosítási járuléknak hívják és a fizetésed jó pár százaléka az.

2010. jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
én ügyeletesnél szültem császárral,nem adtam pénzt.
2010. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Én a karácsonyi ügyeletben szültem!Nem adtam pénzt, csak egy ajándékcsomagot a szülésznőnek, mert a végtelenségig kedves volt, minden percben ott volt, segített!A doki meg csak épp szülésre jött be, és varrni4Ezért nem hiszem hogy kellett volna bármit is adnom neki!
2010. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Látom itt megy a lepontozás! Ezt miért kell? Miért baj, ha vki úgy gondolja, h az ügyeletesnek, NEM ad, hiszem a munkájét végzi!!!! Te kedves lepontozó kapsz plusz pénzt mert a munkád végzed????


Tudom, h nem a kérdésedre válaszolok, ezt csak egy éppen most aktuális tapasztalat! Az egyiki ismerősöm TEGNAP reggel óta vajúdik.... mert nincs fogadott orvosa, és tojnak rá, szegény csaj már nagyon kivan. Úgyh ha mgetehetd, inkább fogadj orvost,ha nem szeretnél szenvedni. Persze, vannak kivételek, akik ügyeletesnél szültek és nem tojtak rájuk, de én azért bebiztosítanám magam. A helyedben azt tenném, h megérdeklődném, h ki az a doki, akinek NINCS tarifája,mégis meg lehet fogadni és a végén adsz neki annyit, amennyit tudsz. A kecske is jóllakik és a képoszta is megmarad.


(Várom a lepontozást!)

2010. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tényleg lepontoztak... de nem értem miért! Én nagyon köszönöm ezt a választ és a tanácsot! Sokat sajnos biztos nem tudok adni, de nem szeretnék teljesen vadidegen dokihoz beesni a szüléskor. Még a fogadott orvossal is van esély rá, hogy nem foglalkoznak majd eléggé velem, úgyhogy próbálom kideríteni, hogy ki az, aki képben lesz, ha oda kerülünk.
2010. febr. 4. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!