Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-val szült anyukák! Milyen...

EDA-val szült anyukák! Milyen tapasztalataitok vannak az EDA-ról?

Figyelt kérdés
Fájdalmas nagyon, amikor beadják? Utánna tényleg elmúlik a fájdalom? Nem lett nehezebb nyomni utánna, azaz nem csökkentette a tolófájásokat? Kérnétek a többedik szülésnél is?
2010. jan. 9. 21:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nagyon klassz találmány, sajnálom, hogy nem tágultam ellégé ahhoz, hogy megkaphassam. Szobatársaim kaptak és csodás élmény maradt a szülés.

Természetesen a babára nincs hatással, mert a gerinccsatornád nem áll összeköttetésben a lepénnyel, méhhel, babával. Szépen csökkenti az elhúzódó vajúdások miatti szülési sérüléseket.


Egyébként nem érdemes ezt előre eldönteni, van, akinek nem fáj annyira a szülés vagy csak egyszerűen jól fogod bírni, esetleg olyan gyors lesz, hogy nem érdemes kérni. Ez mind a szüléskor fog kiderülni!

2010. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kaphattam EDA-t,mert a mi kórházunkban csak császár esetén adnak,tehát pontosan tudom,hogy ,,hová visz a fájdalom(ahogy a fenti linkre kattintva olvastam)"...soha nem éreztem még hasonlót.Szóval valószínűleg a következőt is EDA nélkül szülöm,de ha tehetném kérnék...
2010. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Nikcsi ***** válasza:
100%
Masodik babamat varom es oszinten szolva en is gondolkodom rajta. Kulfoldon elek, siman kerhetnem. A fiammal 30 orat vajudtam ebbol 2 es fel ora volt a kitolasi szakasz, kejgazon kivul mast nem kertem. Nem biztos hogy jo otlet volt, mert az mind szep es jo hogy fajdalomcsillapitas nelkul szulsz, de en nagyon elfaradtam a vegere es alig birtam nyomni. En mindenesetre orulnek ha most kicsit rovidebb lenne, vagy tudnek pihenni kozben. Szoval nem kell lenezni azokat akik ezt a megoldas valasztjak, foleg olyan esetben mint az enyem. De majd meg meglatom, szerintem majd ott dontom el, lehet hogy meguszom "csak" 16 oraval. :)
2010. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
13.19-esnek: én pl. ezért fogok kórházat váltani a második babánknál, mert ahol először szültem, ott nem lehet kérni. Így az egész szülés egy brutális rémálomként maradt meg bennem, nem is szívesen gondolok rá.
2010. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Ahol én szültem ott nincs h kéred e mert nemkapsz és kész sokáig vajudtam első babóval 1 perces fájásokközt pihentem mertmár 2 napja fennt voltam...És nem hiszem h szükség lenne erre!!!Aki gyermeket akar készüljön arra hogy a szülés fájdalmakkal jár nem kaptam érzéstelnitőt de igyis csodás élmény volt!A vajjudást kivéve!És nem hiszem ha én 18 évesen (elég vékonyka maradtam aterhesség alatt is)Keskeny a medencém és 3340 g és 51 cm-es gyereket hoztam világra!Meg sokkal fiatalabbak is akkor más sem birná ki!Jó akinek muszály mert ok van rá annak természetes de aki csak azért hogy ne érezze szimplán!....SOSEM KÉRNÉM!
2010. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

13:45-ösnek:Igen,én is gondolkodok rajta,hogy váltok...azt hittem miénk az egyetlen ilyen kórház,Te melyikbe szültél?

Bocs az off-ért...

2010. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Miskolc, Megyei Kórház. Lehet ugyan EDA-t kérni, de nagyon bonyolult, és a legtöbb ottani orvos nem támogatja.
2010. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%
Szia,a barátnőm járt úgy,hogy 21 órát vajúdott és már jártányi ereje sem volt,ekkor kért és kapott edát,mondván,hogy még csak félúton járnak és ne szenvedjen.Na tíz perc sem telt bele és robbant kifele a kisfickója.Ő sajnos semmi fájást nem érzett,nem tudta hatékonyan segíteni a szülés folyamatát,a végén fogó-vákum,hasba könyöklés.A kisfiú autista lett sajnos,nem tudják,hogy ez a szülés következménye,vagy amúgy is az lett volna,de hátul-alul a buksiján volt egy hatalmas vérömleny hetekig.Szerintem mindenki döntse el maga,hogy kell-e az eda,de barátnőm megfogadta,hogy többet soha.Második babáját anélkül szülte és boldog emlék maradt a számára,nem beszélve arról,hogy egészséges gyermeket szült.Én mindkét lányomat fájdalomcsillapítás nélkül hoztam a világra és gyönyörű emlék maradt!
2010. jan. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én EDA-val szültem, és ha úgy alakul, legközelebb is kérni fogom, mert nagyon erős fájdalmaim voltak, és nagyon lassan tágultam. Nem fáj, ahogy beadják, mert elérzéstelenítik azt a területet, ahova szúrnak. Nekem teljesen elmúlasztotta a fájdalmat, még aludni is tudtam úgy másfél órát. Mire a tolofájások jönnek, addigra már nem adagolják, így azokat már érzi az ember (érezni is kell ahhoz, hogy kitold a babát). Nekem mindenképpen pozitív élmény volt.
2010. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az autizmus nem ettől alakul ki, de ha mégis, akkor pont az elhúzódó vajúdástól, nem a vákumtól. Tehát ha mégis szülés közben történt volna az autizmust kialakító tényező, akkor az megelőzhető lett volna egy korábban beadott edával, nem kellett volna hagyni 21 órát kínlódni..., gratula az orvosnak.
2010. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!