Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-val szült anyukák! Milyen...

EDA-val szült anyukák! Milyen tapasztalataitok vannak az EDA-ról?

Figyelt kérdés
Fájdalmas nagyon, amikor beadják? Utánna tényleg elmúlik a fájdalom? Nem lett nehezebb nyomni utánna, azaz nem csökkentette a tolófájásokat? Kérnétek a többedik szülésnél is?
2010. jan. 9. 21:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A második szülésemnél felajánlották az EDA-t. Két fájás között kaptam, hát nem figyeltem a beadásra, észre sem vettem a szúrást. Pár perc alatt végeztek, onnantól enyhültek a fájdalmak, bár nem sok időm maradt... Nyomni nem volt nehezebb, talán még könnyebben is ment, mint az első szülésnél. Nem bántam meg, hogy kaptam, de egy szülést már megcsináltam nélküle. A kitolásnál nem hasznos, mert nem érzed a fájást, ilyenkor csökkentik az adagot, de a szülés után a varrásnál sokszor alkalmazzák még.

A következő babánál nem tervezem, mert nagyon remélem, hogy sokkal gyorsabban a világra jön, ezért nem lesz idő rá :-)

2010. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én kértem, mert féltem a fájdalomtól, ill az orvos is ajánlotta. Igen, kicsit fáj, ahogy beadják, de abban a helyzetben az lesz a legkevesebb hidd el, (a fájás jobban fáj, én már hálás voltam hogy szúrják a hátam) Abból a szempontból nagyon jó, hogy megszűnik minden fájdalom (eztán majd elaludtam már a szülőágyon) viszont nekem lelassította az egész folyamatot. Nagyon gyorsan indult a szülés, erős, sűrű fájásokkal, viszont az eda után lelassult a tágulás is, és a fájások intenzitása is. Kérték, hogy próbáljak meg nyomni, hogy tudok -e edával, és az ment (még nem élesben) Na a vége az lett, hogy nem tűnt el a méhszáj, a baba szívhangja leesett, aztán megcsászároztak.
2010. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem a helye fájt utána. De nem rögtön, hanem kb. 1 hónappal szülés után kezdődött, kb. 3 napig nagyon durván fájt és időváltozásra azóta is érzékeny.
2010. jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt a beadás. Nem csökkentette a fájásokat, éreztem mindent, csak nem fájdalomnak, hanem erőteljesebb nyomásnak és feszülésnek. Tökéletesen mozogtam, nyomtam, egyszerűen szuper volt. Csak azt sajnálom, hogy a végén kaptam csak meg, 10 óra után.

A következő szülésnél amint lehet kérni fogom és remélem kaphatok is majd.

2010. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én már 2x szültem vele,de nélküle meg sem próbálnám!
2010. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak pozitív élményeim vannak az EDA-val kapcsolatban. A szülésznő ajánlotta, amikor felkerültem a szülőszobára, először hezitáltam, aztán rábeszélt, és nagyon örülök neki, a beadás nem fájt, csak a szúrást éreztem. Utána a fájdalmakat nem, csak a tolófájásoknál nyomást-feszülést, de ez pont arra volt jó, hogy pontosan tudtam, mikor kell nyomni. Így is hatalmas élmény volt a szülés, hogy nem fájt.


Annyi mellékhatása volt, ami sztm mindenkinél, hogy szülés után nem tudtam pisilni, ezért lecsapoltak, de csak 1x és azt nem éreztem.


Ha lesz még egy gyerekünk mindenképpen EDA-val szeretném őt is megszülni.


Nekem a szülésznő azt mondta, hogy nem attól leszek jó anya, hogy fájdalomcsillapító nélkül szülök, szülés után nem osztanak érdemrendet, annak aki nem kér EDA-t, a lényeg az egészséges baba.


Épp tegnap volt a tv-ben, egy szülész orvos beszélt az EDA-ról és azt mondta, hogy semmilyen negatív hatása nincs a babára.


Természetesen mindenki válassza a neki megfelelőt!


15 hós kislány anyukája

2010. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet, h én is kérni fogom, mert az 1. szülésem szörnyen fájdalmas volt, pedig csak 3 óra hosszú volt.
2010. jan. 13. 12:52
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
2010. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Én írtam a linket fenn.

Én 18 órát vajúdtam eda nélkül 3 perces plafon fájásaim voltak. Most ismét szülni fogok másfél hónap múlva, és tuti nem kérek most sem. Nem hiszem el, hogy a gyerek nem kap belőle, a többi véleményem pedig megegyezik a fenti linkben leírtakkal.

Sok sikert!

2010. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Énsem kérném mert ha már gyereket akarunk minek könnyítjük meg inkább fájjon mint akár a babámnak legyen valami baja! Nevelőapukám korházban dolgozik és közöölte vetélésem elött hogyha neki állok hisztizni ott tép meg a szülőszobába mert nem haldokolni kell egy szüléstől más is végigcsinálta! Anyu 2 szülést csinált végig úgy hogy egy hangja nem volt remélem rá ütök
2010. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!