Akit császároztak, szerintetek szült?
Nem vitát akarok kezdeményezni. Nekem ez egyszerűen megüti a fülemet, zavar. Kíváncsi vagyok, más is van-e ezzel így.
Nem arra gondolok, hogy vannak császárosok, akik vajúdtak többet-kevesebbet - szóval éreztek fájdalmakat -, csak tágulás ill. egyéb okok miatt megcsászározták őket, meg nem is arra gondolok, hogy az ember utána kiszolgáltatott állapotban van, mert annyira fáj a sebe (megjegyzem én is olyan állapotban voltam a gátsebem miatt, annyira fájt hetekig). Egyszerűen annyi a kérdésem: szült az, akit műtöttek?
Hát, ez attól függ, hogyan definiálod a szülést.
De mondjuk a szülés egy része a császárosoknak is megvan, csak általában a kitolás marad el. Mondjuk szerintem megtévesztő csak úgy magában szülésnek nevezni. Hiszen lényeges különbség van a császáros szülés és a hüvelyi szülés között.
szerintem a szó hagyományos értelmében véve nem, és ezt tényleg nem bántásból mondom. A történelem során évmillióig nem lehetett így gyermeknek életet adni, egészen mostanáig. Viszont anyává váltak, gyermekük lett szóval végülis ha nem szűken értelmezem akkor szültek.
Nekem nem mérce az hogy ki mennyit szenvedett a gyerekért. Nem attól lesz valaki jó szülő.
Bennem eddig fel sem merült soha, hogy a császárral szülés az nem nevezhető szülésnek, ezért beütöttem a google-be. A wikipédia (ami általában nem mond hülyeséget) adta az első találatot.
"A szülés a magzat világrahozatala a terhesség végén. Megindulását a megrepedt magzatburokból elfolyó magzatvíz és/vagy a ritmikus méhösszehúzódások jelzik. Három szakaszban zajlik le: 1. tágulási szak: a méhszáj kinyílik, a méhnyak kitágul, kialakul a szülőcsatorna.; 2. kitolási szak: a magzat lassan, fokozatosan kijut a szülőcsatornából; 3. lepényi szak: a méhlepény megszületése.
Farfekvéses szülés során a magzat lábával vagy farával előre születik meg.
Harántfekvés esetén a méhszájat elzáró, rosszul tapadó méhlepény általában császármetszést tesz szükségessé.
A szülés elhúzódása, a szülőfájások gyengesége esetén is szükséges az orvosi beavatkozás. Ha a szülés spontán nem indul meg oxitocint (az agyalapi mirigy hátsó lebenyének hormonját) adnak (általában infúzióban), amely a méh simaizomzatát erőteljes összehúzódásra serkenti. Az alternatív szülészet oxitocin helyett homeopátiás szereket is alkalmaz fájásgyengeség esetén.
A szülés lefolyásának időtartalma változó, először szülő nők szülése általában hosszabb.
A szülés utáni kb. 4-6 hetes időszak a gyermekágy, ezen időszakban a terhesség és a szülés okozta elváltozások visszafejlődnek.
Irányított szülés: szülészorvos által kiváltott v. ellenőrzött szülés, amelynél az orvos a lélektani ráhatáson kívül orvosságokat használ, és esetleg műszeresen beavatkozik (szülészeti fogó).
Természetes szülés: minden fizikai és pszichikai beavatkozás nélkül bekövetkező szülés.
Fájdalom nélküli szülés: olyan lélektani felkészítés és különleges gyógytornán alapuló eljárás, amely a terhes nők szüléstől való félelmét megszünteti, és a szülés fájdalmait csillapítja.
Császármetszés során a magzatot műtéti úton emelik ki az anyából.
Lótusz szülés amikor a köldökzsinórt nem vágják el szülés után, így a baba a méhlepénnyel kapcsolatban marad a zsinór természetes elszáradásáig.
Szaksegítség nélküli szülés gyermek világrahozása orvos vagy bába jelenléte nélkül."
Szerintem és a wiki szerint is szülés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!