Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki Finnországban?

Szült valaki Finnországban?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataid voltak, hogy bántak veled? A nyelvet beszélted? nem féltél szülni egy idegen országban ahol esetleg még a nyelvet sem tudod?
2014. márc. 8. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia,igen,én ott éltem és szültem meg a gyermekemet. A nyelvet akkor már úgy ahogy beszéltem,de mivel az angol tudásom biztosabb volt,ezért az egész terhes gondozás alatt és szüléskor is angolul beszéltünk. Ezzel semmi gond nem volt. A terhesgondozást nem vitték annyira túlzásba,nincs orvos választás,de a kórházak jól felszereltek,emberek kedvesek,úgyhogy nem féltem egy percig sem.
2014. márc. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Milyen gyakran kellett terhes gondozásra menned? Mi történik olyankor? Miután kiderült, hogy terhes vagy hová kell menni, mi a következö lépés? :) ne haragudj a sok kérdésért.. :)
2014. márc. 8. 09:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Kicsit más a terhesgondozás. Mehetsz privát klinikára,ahol fizetsz ( can,amit. a Kela visszatérít bizonyos mértékben) illetve ha nem akarsz privát ellátást és van kela kártyád,akkor ingyenes. A gondozás alatt legtöbbször a szülésznő/védőnővel találkozol, a rurin vizsgálatokat ők végzik. Ha privát ellátást választasz,akkor biztosítják,hogy mindig ugyanahhoz kerülj, ha az " államit" akkor lehet,hogy mindig más vizsgál. Be kell jelentkezned,az első időpontot a terhesség 10-13. hete körül adják. A 28. hétig négyhetente néznek,aztán gyakrabban. De ez csak javasolt. Én anno a Naistenklinikka-ba jártam,ott is szültem.
2014. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Melyik vàrosban szültél, azt megkérdezhetem? :)
2014. jún. 5. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!