Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki nagy babát szült! Nagyon...

Aki nagy babát szült! Nagyon nehéz volt? Sima szülés volt? Mennyivel született? Mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
A 38 heti uh-on 3948 grammra becsülték a kisfiam.A doki teljesen kivan,hogy ilyen nagy már.Lehet,hogy nem tudom természetesen megszülni?
2014. febr. 26. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Dehogynem meg tudod.

Azt olvastam, h nem nő a baba az utolsó 1-2 hétben már.

Nekem 3890 g-al született (nem tudom, ez nagynak számít-e, de a szobában az összes csajnak 2900, 3100, meg ilyen babáik voltak).

Nekem 14 óra alatt született, de a doki szerint csak azért tartott eddig, m előbb a magzatvíz folyt el és nem voltak fájások, oxit kaptam. Amúgy sima szülés volt, picike kis gátmetszéssel.

Picike baba is születhet nehezen, meg annak a vége is lehet császár.

Ne félj, minden OK lesz :)

2014. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit paràztat tèged az a doki? Ez a leghülyèbb dolog amit tehet most veled... Honnan tudja hogy te hogy fogsz szülni? Marhasàgot beszèl! 4 kilos gyereket szültem, madàr testalkattal! Vèkony ès pici vagyok 10 kilòt híztam csak a terhessèggel, mègis olyan volt a szülès mint az álom. Nem is kellet gàtat se vàgni, meg se repedtem! Reggel 5-re vitt a férjem a kòrházba 5 perces fájásokkal 11-re megvolt a baba. Annyit megtehetsz hogy csinàld rendszeresen a gátmasszázst erre való olajjal hogy rugalmas legyen. Én ezt csinàltam a 35 héttől. Sok szerencsét! Ne aggódj!
2014. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az uh súlyra nem igazán lehet adni, az csak becslés. Nekem 4kg feletti babát jósoltak, erre 3620gr lett, simán. Sógornőm 4500, tesóm 4300gr babát szült simán. Elmondásuk szerint nehezen.
2014. febr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Párom 4,5 kilósan született, és anyósom egy kb. 45 kilós nő (a mai napig is).


Ne beszéljen már butaságokat az orvosod.

2014. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4010grammal és 54 cm-el jött a világra, 5 óra alatt. Nem mondom,hogy nem fájt,de szerintem könnyű szülés volt. /bár első baba,így viszonyítási alapom nincs/ :)
2014. febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja és természetes úton. Ez lemaradt. :)
2014. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az első gyermekem 4040grammal és 51cmrel született. Érzéstelenítés nélkül megszültem kb 4 óra alatt. Maga a kitolás több, mint egy órán át tartott, mert ugye nagy volt, nekem meg első baba, sőt még nagyon magasan is van a méhszájam (rövidebb ujjú szülésznő ki sem tudta tapintani mennyire tágulok, mert nem érte el). Éppen ezek miatt tartott olyan sokáig a kitolás. Abszolút megszülhető mindenféle gond nélkül, felesleges parázni. :)
2014. febr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Engem meg akartak császározni, mert a babám fejét tartották nagynak. 112 volt a BPD-je, és azt mondták, hogy nagy baba is lesz. Az volt a legrosszabb az egészben, hogy a doki fején is látszott a döbbenet, hogy milyen nagy a feje. Aztán a végén 3500 gramm 56 cm lett. Igaz, hogy a feje nem mondható kicsinek mert 37,5 cm lett, de sikerült gátvédelemmel szülnöm. Csak azért varrtak egy picit felszívódóval össze belül, mert a füle mellett jött ki a keze behajlítva és a könyökével felsértett. Egyébként szerintem nem volt nehéz szülés. Fél kettőkor értem be, de csak azért mert rendszeresek lettek, de nem fájt igazából. 4 körül burkot repesztettek, és 18:15 kor született meg. 1 órával hamarabb is jöhetett volna ha nem kérek gátvédelmet.
2014. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3900 grammal és 55 cm-el született, természetes úton, 6 óra alatt. Nagy babát is meg lehet normál úton szülni, ezen előre ne idegeskedj.
2014. febr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
3900gramm és 57cm-el született a fiam, nagyon hosszú vajúdás után, végül császárral!
2014. febr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!